Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

800+

1234568»

Komentarz

  • Prosiłaś przynajmniej o jedno masz dwa czego jeszcze chcesz

  • Prayboy powiedział(a):
    I bardzo dobrze. Nie kradną, uczciwie pracują. 
    Tak, bardzo uczciwie, ci jeden, to uczciwszy .
  • beatak powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    I bardzo dobrze. Nie kradną, uczciwie pracują. 
    Tak, bardzo uczciwie, ci jeden, to uczciwszy .
    No tak jest właśnie
  • Prayboy powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    I bardzo dobrze. Nie kradną, uczciwie pracują. 
    Tak, bardzo uczciwie, ci jeden, to uczciwszy .
    No tak jest właśnie
    Tak, tak. Oczywiście 
  • edytowano maj 2023
    O tak. Szczególnie Dzbanister.
    W czasie,kiedy wg rozpiski ma wykłady buja się po politycznych spędach.
    Kaska płynie do szemranych fundacji załoznych na chwilę przed rozdaniem wielkiej kasy.
    I o dziwo wszyscy związani z pisem.
    Bardzo uczciwi.
    Nieskalani.


    Podziękowali 2beatak hipolit
  • edytowano maj 2023
    Już pisałam o tym w innym wątku, ale niestety w życiu spotkałam się z nieuczciwym zachowaniem osób decyzyjnych z pis-u po ich dojściu do władzy. Chodzi o zachowanie w zakladzie pracy. Na piśmie umowa o niezwalnianiu osób niepełnosprawnych i samotnych. W ostateczności osoby te zostały przymuszone tekstem, że albo teraz odejdą z odprawą, albo zwolnią je po okresie zwolnień grupowych bez prawa do odprawy.
    Przykre było to, że pani dyrektor oprócz zajmowania stanowiska z ramienia pis, określała się jako osoba wierząca, jeżdżąca na pielgrzymki. Być może to pojedynczy przypadek, ale świadczy o całości.
    Podziękowali 2beatak Coralgol
  • I jeszcze jedna rzecz. Sprawa szpitali. Niestety mam teraz mamę w szpitalu i przeraża mnie, jak to wygląda. Brak anestezjologa przez weekend, osoby ze złamaniami ze wskazaniami do operacji czekają do poniedziałku( z przemieszczeniem, ale kość nie wyszła na zewnątrz). Jedna pielęgniarka na 30 osobowy oddział przez weekend. Brak przycisku wzywającego pomoc dla osób niechodzących. Czekanie na podstawową pomoc przez długi czas. Niestety większość tych spraw wynika z ciągłych obcinania kosztów a nie z zaniedbań personelu. Wiem, że to nie dotyczy zapomogi socjalnej 500+, ale pokazuje, że są obszary do naprawy dla wszystkich obywateli a nie tylko dla rodzin. Wszyscy skorzystamy z poprawy jakości służby zdrowia.
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano maj 2023
    kociara powiedział(a):
    O tak. Szczególnie Dzbanister.
    W czasie,kiedy wg rozpiski ma wykłady buja się po politycznych spędach.
    Kaska płynie do szemranych fundacji załoznych na chwilę przed rozdaniem wielkiej kasy.
    I o dziwo wszyscy związani z pisem.
    Bardzo uczciwi.
    Nieskalani.


    Nie znam człowieka o takim imieniu. Nie wiem o kim mówisz, to jakiś twój kolega spod budki z piwem?
    Wracając do TVN i przedwczorajszego wyczynu Daukszewicza w szkle kontaktowym 
     (oglądasz na pewno, bo gdzie nauczylabyś się tak brzydko przezywać ludzi, chyba że to jeszcze nawyk z podwórka), to jak myślisz co by się działo gdyby takie coś było w którymś z programów TVP info? Żądania dymisji, spalenie kilku samochodów TVP, listy z pogróżkami do wydawcy?)
    ;-)
    Jeszcze te ich tłumaczenia tefauenowe... Himalaje hipokryzji.
    Ale jak się latami w Szkle Kontaktowym sieje nienawiść do ludzi, to wchodzi w krew.
    Podziękowali 2Piotr i Kasia Klarcia
  • A jeszcze jedno.
    Spędy to są bydła, nie ludzi.
    Stosujesz nienawistny język, jak całe środowisko PO.
    Podziękowali 2Piotr i Kasia Klarcia
  • Tak tak.
    Najlepiej  skup się wyłącznie na słowach 
    Całej reszty nie zauważają nadal.
    To takie wygodne 
  • kociara powiedział(a):
    Tak tak.
    Najlepiej  skup się wyłącznie na słowach 
    Całej reszty nie zauważają nadal.
    To takie wygodne 

    Słowa są nośnikiem myśli.
    Podziękowali 2Kacha In Spe
  • Aneta powiedział(a):
    @Klarcia widocznie jestem idealistką. Chociaż zdecydowanie się z twoim zdaniem nie zgadzam. Znak kilka rodzin wielodzietnych za granicą, gdzie 1 rodzic pracuje i żyją na wysokim poziomie, kształcą dzieci, a jedna z tych rodzin ma 5 dzieci, w tym dzieci z ZD (to raczej rzadkość w krajach zbyt cywilizowanych, wiele z tych dzieci niestety się nie rodzi). Poza tym normalny i wysoki poziom dla mnie to brak zmartwieñ o zapłacenie rachunków, możliwość edukacji i zajęć rozwijających dla dzieci np. kupno instrumentu, wyjazd wakacyjny. Mam przyjaciółkę w Niemczech, studiowałyśmy razem, po wyjechała z Polski. Twierdzi, że w Niemczech to standard, nawet matki samotnie wychowujące dzieci ma być na to stać.

     Rodzin wielodzietnych, które stać na życie na wysokim poziomie, jest w Niemczech nie więcej niż 30%. To będą: lekarze, prawnicy, dobrej klasy informatycy, prezesi banku, właściciele Immobilien, czy właściciele dobrze prosperującej dużej firmy.
    Średniacy przy od 5 dziecek, korzystają już z różnych form wsparcia za strony państwa i na "życie na wysokim poziomie" raczej ich nie stać.
  • Aneta powiedział(a):
    I jeszcze jedna rzecz. Sprawa szpitali. Niestety mam teraz mamę w szpitalu i przeraża mnie, jak to wygląda. Brak anestezjologa przez weekend, osoby ze złamaniami ze wskazaniami do operacji czekają do poniedziałku( z przemieszczeniem, ale kość nie wyszła na zewnątrz). Jedna pielęgniarka na 30 osobowy oddział przez weekend. Brak przycisku wzywającego pomoc dla osób niechodzących. Czekanie na podstawową pomoc przez długi czas. 
    Nie inaczej jest w mojej miejskiej klinice, w mieście Ludwigshafen.
    Myszaty zmarł, bo na ściągnięcie wody z opłucnej musiał czekać do poniedziałku, ta woda go zadusiła. 
    Ja bardzo dużo robiłam przy Myszatym sama - np. podłączałam kroplówki i żywienie pozajelitowe; opróżniałam worki stomowe: jelitowy i moczowy. Tym samym odciążałam pielęgniarkę.
    W weekend nie ma lekarzy - dyżurny jest jeden na kilka oddziałów, zamknięte są laboratoria i gabinety zabiegowe.
    Czynna jest tylko kardiologia, z obsadą 1 anestezjologa, pracuje Intensivstation (tam jest pełna obsada). Wszelkie urazówki (złamania, poparzenia, itp.) są odwożone do Kliniki wypadkowej, gdzie są przygotowane> sala operacyjna i Intensivstation z pełną obsadą

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.