Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bagno

2»

Komentarz

  • M_Monia powiedział(a):
    Nikogo nie chce bronić, bo pedofila w Kościele jest tak samo okropna jak każda inna.

    Tyle że jeśli chodzi o pedofilie w Kościele to jest obwiniane całe środowisko Kościoła. A tu nikt nie obwinia np całego środowiska nauczycielskiego ale to jedno konkretne gdzie był problem. 
    Ta jedna osobę lub kolejna która zamyka oczy na proceder ale nie wszystkich.



    Może dlatego że w żadnym innym środowisku nie dochodziło do tuszowania na tak wielką skalę.
    https://www.rp.pl/kosciol/art38499231-ks-tadeusz-isakowicz-zaleski-skala-tuszowania-pedofilii-w-kosciele-jest-ogromna
  • Moniu, te linki to dla Ciebie. Żebyś przestała się tak wiecznie dziwić, że o pedofilii w kościele piszę się sporo (w tym sam Isakowicz-Zaleski), gdyż do jej tuszowania dochodziło na masową skalę, a to bulwersuje wszystkich przyzwoitych ludzi. Tylko hipokryta i obłudnik uzna to za atak na kościół. 
    I żeby było jasne - nie zgadzam się i stanowczo protestuję przeciw rozciąganiu odpowiedzialności i winy na wszystkich księży. To jest krzywdzące i trzeba o tym głośno mówić. Nie można jednak przy każdym przypadku pedofilii w innych kręgach niż kościół , twierdzić, że pedofile w kościele nie istnieli, ,,tylko macali"", ,,nie gwałcili ". To jest słabe. Każdy pedofil, z każdego środowiska zasługuje na karę i potępienie. 
  • M_Monia powiedział(a):
    A ich to się nawet nie przenosiło do "innej parafi" takie mieli przyzwolenie, że mogłi to robić na miejscu latami nawet jak część osób wiedziała 
    No właśnie się zastanawiam, jak to możliwe, że po nagłośnieniu sprawy przez dziennikarkę GW naczelny szeryf kraju się tym nie zająl. W państwie prawa i sprawiedliwości.

  • M_Monia powiedział(a):
    Pewnie byli az tak wpływowi księża jak Ci dwaj. 

    Im bardziej wpływowi tym bardziej może i więcej cierpienia narobi.

    To jest nasza wina. Nasza, społeczeństwa że im pozwoliliśmy na to w tamtych latach. Bo to ktoś, bo kasa, bo prestiż. 
    A ile miałaś lat w tamtych latach? 


  • M_Monia powiedział(a):
    Nawet w krytyce politycznej w lewicowych mediach było że to była nasza wina. Spoleczenstwo na to po prostu pozwalało. 

     Pozwala każdy , kto bagatelizuje, relatywizuje, pisze o ,, ataku na kościół ",  ,,tylko macaniu", ,,sami chcieli " itp. Widzisz zło? Reaguj zawsze, niezależnie od tego kto jest ofiarą i agresorem. Czasem tym ostatnim jest ktoś, z kim nam z jakiegoś powodu jest po drodze i trudno go potępiać, prawda? Reaguj zawsze. Wtedy jest szansa na niwelowanie zła.
     
  • M_Monia powiedział(a):
    Przecież to gołym okiemwidac że niektorzy uwzięli się tylko na Kościół. 
    No i ta znowu swoje. Tak długo, gdy będziesz pisać ,,uwzięli się na kościół " (gdy ktoś ujawnia faktycznie pedofilię) - to dalej będzie trwało. Co to znaczy "uwzięli się "? Bo napisali prawdę i zdemaskowali pedofilów? Sama widzisz, jak Ty w gruncie rzeczy usprawiedliwiasz to przestępstwo, jego demaskacje nazywając ,,uwzieciem się ".
    Co do Polskich Słowików, to przeczytalam jakiś czas temu książkę "Maestro" na temat tego, co się tam działo i dlaczego tak długo. Czytałaś? Wątpię. Więc przeczytaj. Mechanizm podobny jak przy każdej instytucjonalnej pedofilii. I znów napisał ten wstrętny dziennikarz. GW.
  • M_Monia powiedział(a):
    To mówmy o pedofilii ogólnie.
    Pozwoliliśmy jako spoleczenstwo na to. Też w Kościele 
    Ale ja już chyba conajmniej dwa razy napisałam, że w każdym środowisku jest ona zła, karygodna i zasługuje na karę. Czy to dotyczy środowiska kościelnego, czy artystycznego, czy domowego. A Ty wciąż o tym, że ktoś na kościół się uwzial. 

  • M_Monia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Nikogo nie chce bronić, bo pedofila w Kościele jest tak samo okropna jak każda inna.

    Tyle że jeśli chodzi o pedofilie w Kościele to jest obwiniane całe środowisko Kościoła. A tu nikt nie obwinia np całego środowiska nauczycielskiego ale to jedno konkretne gdzie był problem. 
    Ta jedna osobę lub kolejna która zamyka oczy na proceder ale nie wszystkich.



    Może dlatego że w żadnym innym środowisku nie dochodziło do tuszowania na tak wielką skalę.
    https://www.rp.pl/kosciol/art38499231-ks-tadeusz-isakowicz-zaleski-skala-tuszowania-pedofilii-w-kosciele-jest-ogromna
    Beatak
    Choćby za Twoje słowa, że w żadnym innym srodowisku nie dochodziło do tuszowania na tak wielka skalę. 

    Jesteś tego pewna? ja nie. A wręcz myślę że w wielu środowiskach to dorośli nawet pchali te dzieciaki w ręce pedofilów. A że był to pedofil było tajemnica poliszynera

     Ale to nie są moje słowa. Sam Isakowicz-Zaleski tak mówi. Przecież zalinkowalam wywiad z nim. 
    A to , że dorośli pchali, to oczywiste. 
  • Naście lat temu w mojej parafii trafił się proboszcz, który zaczął dobierać się do ministranta.
    Chłopcu udało się uciec.
    Ojciec chłopca załatwił sprawę pięściami, zgłosił też do prokuratury.
    I co?
    I nic.
    Przekaż odgórny był taki, że ksiądz uciekł, nikt nic nie wie.
    Kilka miesięcy później brat mój miał pierwszą rocznicę ślubu.
    Teściowa zamówiła im mszę rocznicową u siebie w parafii, 20 kilometrów od naszej i zgadnijcie kto wyszedł ja odprawiać.
    Niesmak czujemy do tej pory.
    Jak zamiatali pod dywan tak zamiatają dalej.
    Dodam jeszcze, że nasz nowy proboszcz głośno podczas mszy świętej zaznaczył, że on o poprzedniku nic nie wie i nie życzy sobie pytań i dociekania co stało się z poprzednikiem, który uciekł przed linczem zgarniając pokaźną sumę pieniędzy złożoną na remont kościoła.
    Podziękowali 1beatak
  • M_Monia powiedział(a):

    beatak powiedział(a):
    Tak straszne jest ze siostry zakonne nie reagowały. 
    Jednak jest coś takiego w człowieku ze duża część ludzi nie będzie reagowała.
    Siostra zakonna jest tylko człowiekiem więc jej ten mechanizm może nie ominąć 

    Czytałam dawno temu artykuł o żonach pedofilów. Większość tych pedofilów nie miała dojścia do innych dzieci. Byli zbyt nisko postawieni, więc gwałcili albo swoje biologiczne lub np z rodziny np chrześniaków czyli był to wujek. 
    I jak się okazało większość z tych żon pedofilów robiła wszystko żeby zamykać oczy, nie widzieć i nie słyszeć. A jak już inni jej powiedzieli to nie dowierzała i nadal broniła męża pedofila. Często była od niego zależna finansowo. 
    I psycholog zaczęła mówić o tym mechanizmie obronnym. On jest zły ale jest. To jest straszne ze w nas są takie mechanizmy obronne. Mam nadzieję że we mnie by nie był nawet gdybym była zależna
    Dlaczego od sadowskiej - seniorki i juniorki, wymagasz kajania i przepraszania i bóg wie czego a od siostry zakonnej już nie? 
  • M_Monia powiedział(a):
    Bo to jest wątek o pedofilu Sadowskim. 
    A seniorka i juniorka to też pedofile? 
  • Nie usprawiedliwiam. Jeśli wiedziała o tym, co robi jej mąż i to kryła, to zachowanie jest karygodne.
  • Podziękowali 1Avq
  • Podziękowali 1Avq
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.