Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Książki dla nastolatków

Podpowiedzcie coś fajnego dla 12-latki i 15-latka, proszę.

Komentarz

  • edytowano grudzień 2023
    Jeżycjada,
    Mały Książę
    coś Pratchetta
    Hobbit, czyli tam i z powrotem
    Podziękowali 2zoia Avq
  • To jest chyba też rzecz gustu dziecka. Moja 13 latka zaczytuje się w "Wojennych Dziewczynach", "Dziewczynach z Powstania". Taka seria jest. Ponadto mega podobała jej się "Złodziejka książek" a to nie jest chyba książka dla każdego, bo dużo abstrakcyjnego humoru wplecionego w realia wojny i holokaustu. Jezycjada jej nie podchodzi a druga córka czyta Musierowicz jedną za drugą.

    Podziękowali 1zoia
  • 15-latek zaczytywał się w kryminałach A. Christie. A 13-latka w serii hist. "A to historia!" Wyd. Literatura - Z. Orlińskiej i G. Bąkiewicz (na pewno nie P. Wakuły). Biografie A. Czerwińskiej- Rydel też są świetne. Wszyscy czytaliśmy, najlepsze o Czochralskim, Banachu, Fehrenheicie i Kukuczce oraz Sendlerowej.
    Podziękowali 1zoia
  • Biografie Czerwińskiej-Rydel z opisu wydają się fajne i można wybrać coś dla młodszych i dla starszych. Skusiłam się na razie na 4 :-). 
  • Moje dziewczyny lubią książki Weroniki Pawlak wydane przez Esprit od Nie całuj mnie pod kapliczką do końca trylogii. Współczesna obyczajówka z wątkami harcerskimi.
    Podziękowali 2zoia Joannna
  • Do tej o Sienkiewiczu mam zastrzeżenia, że za dużo o jego kobietach. Tak, że nie dla młodszych, dla starszych nie wiem- moja córka zaczęła czytać i nie skończyła, bo stwierdziła, że nie podoba się jej.
    Podziękowali 1zoia
  • ,,Panna Foch'' Kosmowskiej. Czytałam osobiście, jest ciekawa, wciągająca i wartościowa no i bezpieczna znaczy bez wątków seks-edukacyjnych.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.