Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co jest niezbędne....

13468921

Komentarz

  • @Chaber ale jak ma się ILOŚĆ obywateli do tego jak będą głosować, jak wychowają swoje dzieci i ogólnie robienia przez nich też tego co Ty robisz, bo uważasz, że jest ważne, by nie było zmian, których się obawiasz? Myślisz, że mało dzieci mają ludzie o podejściu jak Twoje czy raczej o przeciwnym do Twojego? Bo jak ci o przeciwnym będą mieć więcej dzieci, to i tak Polska nie będzie wyglądać tak jak Ty byś chciała, tylko tak jak oni.
  • M_Monia powiedział(a):
    Jest taki film "Ania" o Ani Przybylskiej. Choć jeszcze 1 dzień zobaczyć Słońce.

    Dla mnie najpiękniejsze wakacje to pod namiotem w harcerstwie. Taniutkie i niewygodne ale jakie wspaniale bo były relacje, była też miłość. 
    To są ważne rzeczy relacje, rodzina, inni ludzie oraz życie i zdrowie, wsparcie. Nie Meksyk.

    Trochę to przykre że zamieniamy się w takich materialistow bo gdzie indziej jest szczęście ludzkości. 
    Czy materialista jest ktoś, kto żyje ponad stan? Posiada więcej? 
    Jak nazwiesz osobę, która mając dach nad głową - mieszkanie, zamienia na dom? 
    Po co, skoro miala gdzie  mieszkać? 
    Czemu materialista jest ktoś, kto wybiera Meksyk zamiast pola namiotowego pod Pciemiem? 

  • Beta powiedział(a):
    @Chaber ale jak ma się ILOŚĆ obywateli do tego jak będą głosować, jak wychowają swoje dzieci i ogólnie robienia przez nich też tego co Ty robisz, bo uważasz, że jest ważne, by nie było zmian, których się obawiasz? Myślisz, że mało dzieci mają ludzie o podejściu jak Twoje czy raczej o przeciwnym do Twojego? Bo jak ci o przeciwnym będą mieć więcej dzieci, to i tak Polska nie będzie wyglądać tak jak Ty byś chciała, tylko tak jak oni.
    Świat będzie wyglądał tak, jak większość zagłosuje, albo jak większość dopuści, pozwoli swoją biernością, bo im dobro wspólne będzie obojętne, byleby tylko im samym i rodzinom było dobrze.

    Dlatego ilość obywateli mających dobrze poukładane w głowach jest bardzo ważna.

    Myślę, że więcej dzieci (na rodzinę) mają osoby o podobnych do moich wartościach, natomiast jest ich coraz mniej, więc finalnie nie będą stanowić większości.
  • Zostaną tylko ci, co się urodzili. Jacy będą zależy w znacznym stopniu od rodzin, w których się urodzą. Jak ci z przeciwnymi wartościami nie będą mieć dzieci, to ich poglądy umrą wraz z nimi. Dlatego ja wcale nie uważam, że każdy powinien mieć dzieci. Raczej ważne, by mieli je ci, co je dobrze wychowają. 
    Podziękowali 1Coralgol
  • Złudne jest myślenie, że jak dziecko tylko bezmyślnie naśladuje. Jak wybierze inaczej niż rodzic, to nie dlatego, że zobaczył, że ktoś tak żyje.
  • Moniu, wychowuj swoje dzieci tak, żeby poszły drogą wielodzietności. 
    To wystarczy. 
    Inne dzieci mają swoich rodziców 
    Podziękowali 3Skatarzyna Beta Berenika
  • Jakie są korzyści z religii w szkole? 
    Żadne można powiedzieć. 
    Ot okienko w którym jedno odrabiali lekcje, inni przygotowywali się na kolejne a jeszcze inni w ogóle nie przychodzili. 
    Gdyby religia zawsze była na pierwszej bądź na ost godzinie lekcyjnej frekwencja byłaby jeszcze niższa. 
    Tu się czasem pojawiały głosy, że może poprzez to, że była ona w szkole, to choć jeden się skusił na lekcje religii i potem wrócił/wszedł do kościoła. 
    Nie jest mi znany ani jeden taki przypadek. 
    W drugą stronę ogrom przypadków. 

    Jak ktoś uważa, że dana szkoła jest kiepska, to może dziecko podmyć do innej albo przejść na ed. 
    Zajęcia dodatkowe  mięsna obowiązkowe, nie ma przymusu uczestnictwa w nich. 
    Szkoła powinna być wolna od religii jakiejkolwiek. 
    Powinny być przedmioty obowiązkowe dla wszytivh+ te, które są zgodne z zainteresowaniami bądź przyszłą edukacja. 
    Religia wg wyznawanej wiary w kościele, meczecie, synagodze, itp
    No chyba, że ktoś by się zdecydował na szkołę wyznaniową. Bardzo proszę 
    Podziękowali 2kociara Beta
  • M_Monia powiedział(a):
    Dzieci ida w bezdzietnośc z wyboru czy 1 dzietność z wyboru bo tak jest łatwiej. 
    Żeby ludzie wybierali drogę trudniejszą lub chociaż popierali wybór trudniejszej drogi  można to osiągnąć zmianą mentalności. 
    Znowu ten cierpiętniczy ton. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Tylko widzisz. Teraz minister edukacji to osoba lewicowa. Wyrzuci HiT, wyrzuci religie. To nie jest tak, że inni nie chcą wychowywać czyiś dzieci i młodzieży.
    Matkokochana!!!
    Ktoś zdelegalizował po cichu kościół katolicki???

  • Pracuję, choć nie w ponadpodstawowej 
    Ta pozycja nie jest podręcznikiem zgodnym z podstawą programową.
    To jest raczej publicystyka.
    Uczniowie uczą się tego przedmiotu, ale niemal  w 100 proc z innych  podręczników 
    Więc chyba jest odpowiedź. Nawet szkoły katolickie nie decydowały się na niego
    Dodam,że na ten moment nie znam dokładnych statystyk, więc można że być tak,że te proporcje są nieco inne.

  • O. Mój Maciek się uczył z tego. Przekartkowal i umiał. Twierdzi, że niczego nowego w nim nie ma.
  • edytowano 6 styczeń
    Głupoty gadasz i tyle

  • Pioszo54 powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Jak ktos w 2 osoby mieszka na mieszkaniu 50m2 i zmienia je na dom 180m2, to jest to wyłącznie jego sprawa, chce, stać go, to zmienia. Jak ktoś inny mieszka w 5 osób na 50m2 i zaczyna krytykować tamtego, to dla mnie jest to wyłącznie zazdrość i zawiść, że ktoś ma lepiej. 
    a co jeśli ten od 180m2
    nie wypełnia swoich obowiązków wobec współobywateli
    i za to jest krytykowany?
    1. Czemu to że ktoś ma więcej rodzi potrzebę analizy jego życia? Dla mnie wyłącznie z powodu zazdrości. 
    2. Wymaganie od kogoś realizacji czyichś wyobrażeń o obowiązkach to juz w ogóle przesada. 
    antykoncepcja zmieniła wszystko,
    sprawiła, że każdy z nas jest odpowiedzialny za istnienie społeczeństwa

    A propos wpływu antykoncepcji- polecam zagłębić się w prace prof. Claudii Goldin, zeszłorocznej laureatki nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, pierwszej kobiety z Noblem w dziedzinie ekonomii solo.
    Ona porusza właśnie temat antykoncepcji, badając pozycję kobiet na rynku pracy przez ostatnie 200 lat. I wg niej własnie antykoncepcja była punktem zwrotnym, który umożliwił kobietom rozwój, ekspansję na rynku pracy oraz podjęcie walki w kierunku wyrównania pozycji zawodowej i ekonomicznej kobiet i mężczyzn.
    W tym świetle nienawiść Pioszo do antykoncepcji nabiera dodatkowych kolorów....
  • Sandyesa powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Jak ktos w 2 osoby mieszka na mieszkaniu 50m2 i zmienia je na dom 180m2, to jest to wyłącznie jego sprawa, chce, stać go, to zmienia. Jak ktoś inny mieszka w 5 osób na 50m2 i zaczyna krytykować tamtego, to dla mnie jest to wyłącznie zazdrość i zawiść, że ktoś ma lepiej. 
    a co jeśli ten od 180m2
    nie wypełnia swoich obowiązków wobec współobywateli
    i za to jest krytykowany?
    1. Czemu to że ktoś ma więcej rodzi potrzebę analizy jego życia? Dla mnie wyłącznie z powodu zazdrości. 
    2. Wymaganie od kogoś realizacji czyichś wyobrażeń o obowiązkach to juz w ogóle przesada. 
    antykoncepcja zmieniła wszystko,
    sprawiła, że każdy z nas jest odpowiedzialny za istnienie społeczeństwa

    A propos wpływu antykoncepcji- polecam zagłębić się w prace prof. Claudii Goldin, zeszłorocznej laureatki nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, pierwszej kobiety z Noblem w dziedzinie ekonomii solo.
    Ona porusza właśnie temat antykoncepcji, badając pozycję kobiet na rynku pracy przez ostatnie 200 lat. I wg niej własnie antykoncepcja była punktem zwrotnym, który umożliwił kobietom rozwój, ekspansję na rynku pracy oraz podjęcie walki w kierunku wyrównania pozycji zawodowej i ekonomicznej kobiet i mężczyzn.
    W tym świetle nienawiść Pioszo do antykoncepcji nabiera dodatkowych kolorów....
    co ma wspólnego stwierdzenie faktu, że jesteśmy, indywidualnie, odpowiedzialni za trwanie społeczeństwa
     z nienawiścią?
    :)
  • Sandyesa powiedział(a):

     I wg niej własnie antykoncepcja była punktem zwrotnym, który umożliwił kobietom rozwój, ekspansję na rynku pracy oraz podjęcie walki w kierunku wyrównania pozycji zawodowej i ekonomicznej kobiet i mężczyzn.


    jeśli to prawda to to od razu jej prace można wywalić do śmietnika, po prostu kolejna kompromitacja zlewaczałego komitetu nagrody Nobla, 
  • Od antykoncepcji do aborcji krótka droga. Za chwilę będziemy mieć Nobla za wywody, jak to aborcja jest osiągnięciem cywilizacyjnym i jak to przyczynia się rozwoju ludzkości.
    Podziękowali 1madzikg
  • Chaber powiedział(a):
    Za chwilę będziemy mieć Nobla za wywody, jak to aborcja jest osiągnięciem cywilizacyjnym i jak to przyczynia się rozwoju ludzkości.
    i jeszcze przyczynia się do zwiększenia komfortu życia, przecież jeśli sie wyharata większość dzieci to ogromnie zwiększy się ilość m2 mieszkania przypadająca na osobę...
    więc Nobel się należy !
    Podziękowali 1madzikg
  • Jakby mezczyzni potrafili zapewniać godne warunki życia to kobiety nie musiałby pracować I stosować antykoncepcji  ;)
    Podziękowali 1Sandyesa
  • asiao powiedział(a):
    Jakby mezczyzni potrafili zapewniać godne warunki życia to kobiety nie musiałby pracować I stosować antykoncepcji  ;)
    te godne warunki życia, to głównie wyobrażenia
  • U Kwaśniewskich nie wiesz, jak jest naprawdę. Często pary, które nie mogą mieć dzieci, wolą upublicznić wersję, że to ich wybór. 
    A brak pieniędzy nadal jest ważnym czynnikiem. Coraz rzadziej faktyczny brak pieniędzy, a coraz częściej brak pieniędzy na wydumane standardy, które rzekomo trzeba zapewnić dziecku, bo inaczej mu się robi krzywdę i jest się nieodpowiedzialnym rodzicem.
    Podziękowali 2Pioszo54 madzikg
  • Hamal powiedział(a):
    Sandyesa powiedział(a):

     I wg niej własnie antykoncepcja była punktem zwrotnym, który umożliwił kobietom rozwój, ekspansję na rynku pracy oraz podjęcie walki w kierunku wyrównania pozycji zawodowej i ekonomicznej kobiet i mężczyzn.


    jeśli to prawda to to od razu jej prace można wywalić do śmietnika, po prostu kolejna kompromitacja zlewaczałego komitetu nagrody Nobla, 
    Popraw mnie jesli sie myle, ale skoro w calosci odrzucasz i krytykujesz badania, a wlasciwie wyniki badan zeszlorocznej noblistki, to uwazasz ze nalezaloby zakazac/zniechecic kobiety do antykoncepcji, co spowodowaloby regres ich sytuacji na rynku pracy i zmiany polegajace na tym iz kobiety zamiast rozwijac sie zawodowo musialyby pozostac w domach opiekujac powiekszajaca sie gromadka dzieci i ogarniajac domowe ognisko? 
  • Sformułowania typu "regres kobiet na rynku pracy" sugerują, że kobiety mają wartość tylko wtedy, kiedy pracują poza domem, a te które "pozostały w domach" i ich praca domowa, są nieistotne, wręcz bezwartościowe.
  • Sandyesa powiedział(a):

     nalezaloby zakazac/zniechecic kobiety do antykoncepcji, 

    no, ja wiem że jako lewaczka nawet przez myśl Ci nie przejdzie dać kobietom wolność, zawsze tylko chcesz zmuszać, zakazywać, nakazywać, zniechęcać, przemoc to dewiza lewaków. 

    Sandyesa powiedział(a):

    Popraw mnie jesli sie myle, ale skoro w calosci odrzucasz i krytykujesz badania, a wlasciwie wyniki badan zeszlorocznej noblistki, 

    pseudo badania - do śmietnika, co za świat, żeby prosty człowiek jak ja był w stanie rozsmarować na argumenty noblistkę, to nie świadczy dobrze o nagrodach Nobla, które dawane są czasem za kompletne kretynizny, wymyślane pod aktualne trendy polityczne

    Sandyesa powiedział(a):

     zakazac/zniechecic kobiety do antykoncepcji, co spowodowaloby regres ich sytuacji na rynku pracy i zmiany polegajace na tym iz kobiety zamiast rozwijac sie zawodowo musialyby pozostac w domach opiekujac powiekszajaca sie gromadka dzieci i ogarniajac domowe ognisko? 

    regres u kobiet polega na zmuszaniu ich do roboty, regres umysłowy, ponieważ dają sobie wmówić że stworzenie systemu podatkowo-finansowego który zmusza je przemocą do pracy jest dobrodziejstwem cywilizacyjnym.

  • Teraz będzie lincz na kobietach, które nie chcą mieć dzieci? 
    Monia od rana w dobrej formie :D 
    Podziękowali 1Coralgol
  • M_Monia powiedział(a):
    Sugerujesz, że krzyczą o tym po gazetach pary która mają kłopoty z poczęciem a robią zasłonę dymna że niechcą? 
    Uważam, że wśród par "bezdzietnych z wyboru" większość ma problemy z płodnością, tylko się do tego nie przyznają. Łatwiej znieść zarzuty o egoizm, niż litość.
  • Uważam, że żyjemy w komfortowych czasach gdzie kobieta ma wybór co chce robić i to, że komuś się to podoba czy nie ..nie ma większego znaczenia. Np. Hamal chce żeby kobieta rodziła dzieci i tylko tym się zajmowała ale ona ona może uznać, że chce się zajmować jeszcze czymś innym i ma takie możliwości I nawet prawo zacząć to robić.
    Podziękowali 3Beta Skatarzyna Sandyesa
  • Hamal powiedział(a):
    Sandyesa powiedział(a):

     nalezaloby zakazac/zniechecic kobiety do antykoncepcji, 

    no, ja wiem że jako lewaczka nawet przez myśl Ci nie przejdzie dać kobietom wolność, zawsze tylko chcesz zmuszać, zakazywać, nakazywać, zniechęcać, przemoc to dewiza lewaków. 

    Sandyesa powiedział(a):

    Popraw mnie jesli sie myle, ale skoro w calosci odrzucasz i krytykujesz badania, a wlasciwie wyniki badan zeszlorocznej noblistki, 

    pseudo badania - do śmietnika, co za świat, żeby prosty człowiek jak ja był w stanie rozsmarować na argumenty noblistkę, to nie świadczy dobrze o nagrodach Nobla, które dawane są czasem za kompletne kretynizny, wymyślane pod aktualne trendy polityczne

    Sandyesa powiedział(a):

     zakazac/zniechecic kobiety do antykoncepcji, co spowodowaloby regres ich sytuacji na rynku pracy i zmiany polegajace na tym iz kobiety zamiast rozwijac sie zawodowo musialyby pozostac w domach opiekujac powiekszajaca sie gromadka dzieci i ogarniajac domowe ognisko? 

    regres u kobiet polega na zmuszaniu ich do roboty, regres umysłowy, ponieważ dają sobie wmówić że stworzenie systemu podatkowo-finansowego który zmusza je przemocą do pracy jest dobrodziejstwem cywilizacyjnym.

    Ja nikogo do niczego nie zmuszam- gdzie cos takiego napisalam? Zadalam Ci raczej pytanie na ktore nie odpowiedziales. Absolutnie jestem za wolnoscia wyboru i w kwestii antykoncepcji i w kwestii tego czy ktos chce pracowac w domu/poza domem/ w jakiejkowiek konfiguracji obu powyzszych. 
    Generalnie nie odpowiedziales na moje pytanie, ale oczywiscie nie jest ono obowiazkowe. 
    Jestes potwornie agresywnym czlowiekiem, chyba nie ma tu na forum drugiego tak agresywnego dyskutanta. Jakies deficyty? 
  • Chaber powiedział(a):
    Sformułowania typu "regres kobiet na rynku pracy" sugerują, że kobiety mają wartość tylko wtedy, kiedy pracują poza domem, a te które "pozostały w domach" i ich praca domowa, są nieistotne, wręcz bezwartościowe.
    Nie da się pominąć rzeczywistości która istnieje.
    Kobiety są czynne zawodowo. Jeśli teraz w tej chwili wszystkie kobiety przestaną pracować to będzie katastrofa.
    Teoretycznie ich miejsca pracy mogą zająć mężczyźni..ale trzeba by się było zastanowić w jakiej kondycji są wspolczesni mężczyźni? Czy zdołają zająć miejsca pracy kobiet? 

    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Chaber powiedział(a):
    Sformułowania typu "regres kobiet na rynku pracy" sugerują, że kobiety mają wartość tylko wtedy, kiedy pracują poza domem, a te które "pozostały w domach" i ich praca domowa, są nieistotne, wręcz bezwartościowe.
    Absolutnie nie mialam tego na celu, moja wypowiedz byla neutralna, pytajaca wrecz. Powinnam byla napisac po prostu pogorszenie sytuacji kobiet na rynku pracy, tak zeby nie nacechowywac negatywnie swojej wypowiedzi. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Ok. Ja uważam odwrotnie. Nie zakładam po prostu że ludzie kłamią.

    Np inna gwiazdeczka Sandra Kubicka mówiła że nie może mieć dzieci i walczy o ciąże.

    Tak czy inaczej nie zakładam kłamstwa. A jak nawet to są osoby nieliczne. To co mówię tak samo myślę i zakładam że inni robią to samo. 
    Zdaje się że Sandra jest w ciąży 
    A o swoich problemach z zajściem w ciążę mówiła głośno 
    Twoje zachowanie jest momentami okropne 

    a co do kłamstwa, to dopiero co zarzucałaś bezdzietnym z wyboru, malodzitnym, że kłamią mówiąc co zdecydowało o ich wyborach, bo tak naprawdę sa wygodniccy, leniwi i egoistyczni 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.