Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zerówka minister Hall będzie kształcić analfabetów

edytowano czerwiec 2009 w Polityka
Rodzice, którzy wybrali dla sześcioletnich dzieci przedszkole zamiast szkoły, właśnie odkryli pułapkę reformy - ich pociechy w zerówce nie będą się uczyły czytać i pisać

Większość rodziców zorientowało się dopiero na spotkaniach informacyjnych, już po zapisaniu dzieci do zerówek w przedszkolu lub szkole. Niektórzy nawet zmieniają decyzję. Tak jak Iza Ciołkowska z Warszawy, która przepisała sześcioletnią córkę Adę do pierwszej klasy. Zrezygnowała z zerówki, zwłaszcza że zerówka Ady byłaby też w szkole. Na korytarzu Ada spotykałaby koleżanki z podwórka zapisane do pierwszej klasy.

- One uczyłyby się pisać i czytać, Ada nie. Przestraszyłam się, że straci rok - mówi Iza. Zmieniła decyzję. Podobnie zrobiło kilkunastu rodziców.


>> więcej

Komentarz

  • myślę że nauczyć dziecko czytania można (i trzeba) w domu :smile:
  • [cite] Pioszo54:[/cite]myślę że nauczyć dziecko czytania można (i trzeba) w domu :smile:
    ... najtrudniej nauczyc czytac to białe
  • Przestraszyłam się, że straci rok
    i kiedy inne dzieci będą już zapieprzały służbowym pikoczento od miasta do miasta ona będzie jeszcze myślała o obronie...
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Pioszo54:[/cite]myślę że nauczyć dziecko czytania można (i trzeba) w domu :smile:
    ... najtrudniej nauczyc czytac to białe

    o, to przychodzi z wiekiem ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.