Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mężczyźni.net

2»

Komentarz

  • [cite] Taw:[/cite]Coś tam może i cechuje... apologetyke net też coś pewnie cechuje ale nie jestem antysemitą to nie będę pisał.
    A czy to moja wina, że akurat apologetyka przepisuje teksty (nie od ludzi z ich kręgu), których nie można znaleźć gdzie indziej?
  • @Gregorius:
    No to dlatego ja odpowiedziałem, bo ja się z wymienionymi przeze mnie spotkałem. Choć i spotkałem się z czymś co charyzmatami nie jest, jak choćby gderanie w miejsce charyzmatu mówienia językami.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Przeczytaj w Piśmie Świętym. Ludzie otrzymują ten dar w taki sam sposób. Natomiast problem w tym, że w Odnowie wielu gdera czymś co darem języków nie jest, bo nie otrzymali go, tylko wypracowali, a to ma się nijak do nauki KK, bo charyzmat jest darem a nie techniką.
    Wiesz co, tylko z mego doświadczenia ten "dar języków" w ruchach charyzmatycznych polega właśnie na bliżej nie określonym bełkocie. Raczej jest to sprawka Kosmatego.
  • Jedno jest pewne, jakbyś nie zaklinał rzeczywistości, to prawda jest taka, że każdy ruch charyzmatyczny istniejący aktualnie ma korzenie protestanckie.
  • Dlatego mówię, że bardziej rozpowszechnione jest gderanie niż dar mówienia językami. Choć Św.Paweł mówił, że można mówić "językami ludzi i aniołów". Skąd wiemy jak brzmią języki aniołów?
  • I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.

    Jak to wygląda w praktyce? Jakimi językami pozwala mówić Duch Święty?
  • Jedno jest pewne, jakbyś nie zaklinał rzeczywistości, to prawda jest taka, że każdy ruch charyzmatyczny istniejący aktualnie ma korzenie protestanckie.

    ---

    Nie. Prawie każdy sposób funkcjonowania ruchu charyzmatycznego obecnie ma korzenie protestanckie. Charyzmaty są katolickie, bo w Kościele są udzielane i służą budowaniu Kościoła. Są znane jeszcze sprzed protestantyzmu.
  • Ależ oczywiście charyzmaty są katolickie. Tylko czemu my katolicy pozwalamy się protestantyzować z pomocą ruchów charyzmatycznych?
  • Jak to wygląda w praktyce? Jakimi językami pozwala mówić Duch Święty?

    ---

    Nie wiem. Nie mam daru języków. Spytaj kogoś kto go otrzymał i został ten dar rozeznany w Kościele za autentyczny.
  • Tylko czemu my katolicy pozwalamy się protestantyzować z pomocą ruchów charyzmatycznych?

    ---

    Bo za charyzmaty biorą się ludzie, którzy są niedojrzali, niezewangelizowani i nieposłuszni swoim biskupom oraz Papieżowi.

    Czemu "my"? Ja nie pozwalam.:cool:
  • No dobra, ale wielu biskupów pozwala i jeszcze pochwala.
  • Pozostaje +++

    i ewentualnie posłać do biskupa list/ maila z przypomnieniem dokumentów i zarządzeń odpowiednich Kongregacji odnośnie posługi.
  • tato.net
    [cite] Gregorius:[/cite]Z tej strony nie wynika by byli związani z ruchem charyzmatycznym.
    bo nie są, ale ich warsztaty dla ojców są bardzo wartościowe (sam brałem w nich udział, to wiem)
  • [cite] chato.pl:[/cite]tato.net
    [cite] Gregorius:[/cite]Z tej strony nie wynika by byli związani z ruchem charyzmatycznym.
    bo nie są, ale ich warsztaty dla ojców są bardzo wartościowe (sam brałem w nich udział, to wiem)
    Na rekomendowanej stronie znalazłam link do takich na przykład porad z Rzepy:
    "Specjaliści są zgodni: strasząc ciążą czy zakażeniem HIV, nie zrazimy dziecka do seksu, co najwyżej do nas samych. Momentowi inicjacji będzie zaś towarzyszyło jeszcze większe poczucie winy i lęku. To, co najlepszego możemy zrobić, to rzetelnie je poinformować.

    â?? Przedstawić wszystkie plusy i minusy rozpoczęcia życia seksualnego â?? tłumaczy dr Andrzej Depko. â?? Powiedzieć jasno, że może być ono źródłem radości, ale i cierpienia. Zwłaszcza gdy postępujemy nieodpowiedzialnie. Na przykład nie używamy środków antykoncepcyjnych, które chronią przed niepożądaną ciążą, czy prezerwatywy, która zabezpiecza przed zakażeniem się chorobami przenoszonymi drogą płciową. "

    Hmm...
    Osobiście nie polecam, ale jakby ktoś był zainteresowany...
    Wiem, że pisałeś o ich warsztatach, a nie o linkach, które wrzucają, ale to akurat pierwsze co wpadło mi w oko. Już chyba wolę tych protestantów z Katolickiej Odnowy :wink:
  • W sumie to ja pytałem czy ktoś już zna tych "protesto-odnowionych-katolików", bo mimo że mogą protestantyzować na modlitwach to może konferencje mają pobożne i wartościowe...
  • Specjaliści są zgodni: strasząc ciążą czy zakażeniem HIV, nie zrazimy dziecka do seksu, co najwyżej do nas samych. Momentowi inicjacji będzie zaś towarzyszyło jeszcze większe poczucie winy i lęku.

    Głupota specjalistów skutecznie mnie do nich zraża.
  • Wydaje mi sie, że strona Mężczyźni.net jest w porządku.
    Jak doczytałam, kapelanem Stowarzyszenia jest ks. Mirosław Żak :thumbup: - m.in. koordynator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
  • Tak? Kto nie pije ten kabluje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.