Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co denerwuje ksiedza podczas mszy?

2»

Komentarz

  • I chwała Babci :wink:
  • Wniosek: jak będziesz babcią, odmawiaj różaniec za wnuki.

    ...i dobranoc...
  • Już zaczęłam.
    :cool:

    Dobrej nocy!
  • Ale fajny wątek się zrobił, a ja spałam...
    To ja dołączam do Gregoriusa i Maćka.
    Nigdy nie uważałam, że różaniec na Mszy św. jest czymśÂ niestosownym. A niechby odmawiać zamiast słuchać niektórych nudnych kazań ze strony "kazania.pl"...
    Teraz robi się z tego "dialogowania" jakiś dogmat... Znak pokoju to przerost formy nad treścią - wszyscy biegająÂ po kościele jak nawiedzeni i nie zwracają uwagi na "Baranku Boży", o klękaniu na tę część Mszy wszyscy jużÂ zapomnieli... A może ktoś wie jaki cel ma zmienianie wersji "Oto wielka tajemnica wiary"?
  • A może ktoś wie jaki cel ma zmienianie wersji "Oto wielka tajemnica wiary"?
    ---
    Tych wersji po prostu jest kilka. Jedna była popularna bardziej od pozostałych. To tak jak z Modlitwami Eucharystycznymi. Jest Ich chyba pięć, ale księżą korzystają w 90% przypadkach z drugiej bo... najkrótsza...
  • po tygodniu z babcią mój 6 letni synek "klepał" różaniec w czasie mszy (przyjechaliśmy po niego w nidzielę); "klepał" go dość głośno i gdy ktoś mu zwrócił uwagę, że przeszkadza innym, obraził się...i klepał jeszcze głośniej. musiałam go wyprowadzić z kościoła....a było to na wsi, gdzie wszyscy się znają i potem komentują....
  • a i zapomniałam dodać, że najpierw pokłócił się z siostrą o ten różaniec (ona poszła do spowiedzi i pokuta to było zmówienie "10")
  • http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumentydlep/eucharystia.htm
    ---
    Różaniec jest ujęty jako forma kultu poza Mszą Świętą, np. w trakcie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

    Św. Teresa od Jezusa w swoich dziełach napisała, że mówienia modlitw bez zaangażowania umysłu i serca nie nazwałaby modlitwą, a jedno "Ojcze nasz" powiedziane z zaangażowaniem całego siebie jest więcej warte niż setki modlitw mówionych bez zaangażowania...

    A dlaczego moje podejście do Różańca na Mszy, jest traktowane jako negowanie Różańca w ogóle, to nie rozumiem...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.