Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kalendarz adwentowy

24567

Komentarz

 • cukierki podkładam w nocy i tylko na następny dzień:crazy:
  najstarszy upomina się o naklejanie dobrych uczynków dla najmłodszej siostrzyczki (za nowy ząbek):thumbup:
 • do pieca?
 • my tez wylosowaliśmy wczoraj figurkę Maryi- losowanie polegało na tym ,że ksiądz poprosił , żeby zgłosiło się najchudsze dziecko i Ania się zgłosiła :bigsmile:

  modliliśmy się wieczorem
 • ostatnio boleśnie ząbkujemy po nocach:cry::cry::cry:
  mam czas na tego typu zabawy
  :bigsmile:
 • ja podrzucam w nocy słodycze czasem , jak spać nie mogę
  a ostatnio często nie mogę
 • To nasz kalendarz zrobiony przez moja cudowną żonę. Na początku był "goły", codziennie, jako nagrodę za dobre uczynki, dzieci doklejały postaci i ozdoby:

  dsc02362aq.jpg
 • Mój syn dostał na "religii" taki łańcuch papierowy - jak kiedyś dzieci na choinkę robiły, kiedy nie było dekoracji w sklepach do kupienia. A na każdym kółku łańcucha było zadanie do wykonania. Niestey, niektóre były zbyt abstrakcyjne - raczej tematy do dyskusji, a powinny to być konkrety. Może pomyślę coś na przyszły rok...
 • Malgorzato, tak na przyszlosc Ci poradze, azebys nie przyszywala tych numerkow, bo to kota mozna dostac, ale przykleila. Ostatnio posilkuje sie klejem do tkanin i jestem bardzo zadowolona z efektow i oszczednosci czasu.
 • edytowano listopada 2013
  Ja, ja, ja!!!! :)
  6 znam
 • Ostatnio widzialam tez dosyc fajne numerki z filcu w takim sklepie ze wszystkim i niczym ;) po 2-3 euro. Ale to juz rada nie w pore...
 • Też robimy kalendarz.
  Do woreczków póki co chcę wrzucić np. zadania typu zrób dobry uczynek, ale szukam tez innych pomysłów...
  Pamiętam, że w którymś z wątków wiele osób pisało o swoich wersjach kalendarza.. nie mogę sobie przypomnieć tylko w którym..
  I tak sobie myślę, jak inaczej niż słodyczami zmotywować dzieci do robienia dobrych uczynków.. może parę pierwszych uda się samym słownym przekonywaniem.. ale z czasem "zabawa" może się znudzić.. macie jakiś ciekawy koncept? nie chce wypychać kalendarza słodyczami i motywować dzieci do dobrych uczynków wyłącznie wynikającym z tego późniejszym dobrem osobistym ;-)

 • A to nie było w "zrób to sam"? albo w "świąteczne zrób to sam.."??
 • Od pierwszej strony "światecznego zrób to sam.." jest sporo propozycji kalendarzy z zeszłego roku.. trzeba tylko przebrnąć przez wiele wpisów :-)
  http://wielodzietni.org/discussion/16579/swiateczne-zrob-to-sam-i-przezyj-dobrze-swieta/p1

 • Ja będę mieć mało estetyczny kalendarz. Ja nie mam zdolności do realizowania tego, co sobie zaprojektuję.
  Ale mężowi i dzieciom się podobał w zeszłym roku. 
  To takie jakby małe koperty, w każdej zadania - dość proste - jakaś modlitwa, przygotowanie jakichś ozdób choinkowych (z pomocą mamy), powiedzenie komuś, że się go kocha. łatwiejsze, trudniejsze, ale robione w zeszłym roku z myślą o 5-latku. W tym roku myślę, że i 3 latki podołają niektórym.

 • Dostaliśmy od księdza 5 takich kalendarzy. Wydaja się sensowne - za tydzień powiem, co z tymi zadaniami w środku.

  http://www.ksiegarnianamiodowej.pl/kalendarz-adwentowy-czekoladki-,3,2.5,14166.html


  U nas do tego tradycyjnie plakat i drzewo Jessego.
 • Drzewo Jessego może za rok :) Muszę sama dojrzeć, dzieci muszę mieć troszkę większe jednak. Ale podoba mi się bardzo!
 • edytowano listopada 2013
  http://majorkids.wordpress.com/co-to-jest-drzewo-jessego/

  Lila - u nas wersja skromna na razie - do wazony wkładam gałęzie i na nich codziennie przywiązuje nowy znaczek. Co roku mamy inne - muszę coś zrobić stałego w końcu.
  Zaczynamy od dołu. W zeszłym roku dzieci malowały obrazki (po kolei) - naklejałam je na taki ordynarna tekturkę (w kształcie koła) i wieszałam na kolorowej wstążeczce. Estetycznie całkiem całkiem wyszło. W rytuale domowym, czy rodzinnym masz dużo pomysłów. U nas super działa już kilka lat.
  Tutaj inspiracje - zreszta było już na forum.
  http://majorkids.wordpress.com/inspiracje/
 • Czytałam sobie rano ten watek i olśniło mnie w końcu z czego zrobię z tym roku kalendarz -  z rolek po papierze toaletowym. Planuję owijać kolorowymi papierami do pakowania prezentów rolki, zaklejać dno, ponumerować, do środka włożyć wydrukowane zadania i przypiąć kolorowymi spinaczami do rozciagnietego na ścianie sznurka. Do kalendarza wydrukowałam też fragmnty Pisma Św. z linku powyżej i dzieci będą robić ilustracje i zawieszać na drzewku Jessego.  Podoba mi się też pomysł z tymi seruszkami za dobre uczynki naklejanymi na suknię Matki Bożej. Trzeba brać się do pracy  #:-S
 • Kupiłam gotowy wieniec. Dołożyłam świeczki i czeka.
  Z literatury nabyłam jakieś starocie na Allegro, jedna książeczka z 1990, druga z 2000, ale nie miałam jeszcze czasu, by się im wnikliwiej przyjrzeć, więc nie wiem, czy polecam.
 • U nas kalendarz adwentowy w tym roku to ksiazka w stylu "Wszyscy na Ciebie czekamy", ale w wersji niemickiej. Codziennie jedno opowiadanie o przodkach Jezusa, do tego kawalek stajenki do wyciecia i sklejenia.
  Zobazymy, czy syn da sie na to skusic, bo ostatnio walkujemy krolow Polski wieczorami :-/
 •  "Wszyscy na Ciebie czekamy" czytaliśmy dwa lata temu. Dzieciakom bardzo się podobało.
 • ja tez jestem w trakcie robienia kalendarza i do kieszonek zamierzam wkładać własnie zadania. I chcę to jakoś połączyć by za wykonane zadanie dziecko zbierało pieniądze do specjalnej skarbonki. A pod koniec adwentu zakupimy jakiś prezent dla dziecka i zaniesiemy do naszego caritasu.
 • Myślę i myślę, pomysłów mam (graficznych) pare, jeśli o zadania dla 9-latka - to coś wymyślę, ale nie mogę wymyślić czy mój dwu latek (2 lata i 2 miesiące) też może się włączyć - dla 3,5 latka coś się jeszcze uda, już łapie co to zrobić komuś coś dobrego/złego itp - ale czy z Waszego doświadczenia z takim dwulatkiem to może coś się udać? jakieś pomysły konkretne?
  poza tym zamierzamy na roraty chodzić - mam z poprzednich lat lampion metalowy - teraz dokupiłam jeszcze dwa - coby sie nie stresować że komuś wypadnie (zostanie rzucony ewentualnie ;) )
  zobaczymy jak wyjdzie - od września są wszyscy zdrowi ale ostatnie 3 lata to jak nie ospa, zapalenie oskrzeli to ostatnio zwykła grypa - i roraty prędzej czy później upadały...
  może tym razem...
 • nie mogę wymyślić czy mój dwu latek (2 lata i 2 miesiące) też może się włączyć
  @Wela12
  mogę ci przesłać plik z kalendarzem z zadaniami dla 4 latki i 2 latka, który mieliśmy w zeszłym roku
  poradzili sobie oboje całkiem dobrze
  podaj adres na priv bo tutaj nie wiem jak wkleić
 • Narysowałam Matkę Bożą z przytulonym Dzieciątkiem i w trakcie rysowania zmieniłam koncepcję - dzieci wybrały kolory swoich serduszek do naklejania za dobre uczynki. Naklejać serduszka będziemy wokół rysunku jako tło. 
  Na każdy dzień w kalendarzu adwentowym znajdują się:
  - fragment Pisma Św., do którego wykonają ilustrację i nakleją na drugi kalendarz :) - ogolnie koncepcja taka, że z jednego kalendarza będą ubywały zadania, a na drugim przybywały rysunki,
  - krótkie wspomnienie patrona dnia
  - zadanie do wykonania, 
  - naukę jednej pieśni adwentowej w pierwszym tygodniu, a następnie jednej kolędy.

  Wyszedł rozbudowany kalendarz, ale w ubiegłym roku mieliśmy tylko fragmenty Pisma Św. i zadania i dzieci czuły ogromny niedosyt, a tak zadania będą robić głównie ze mną, a reszta z tatą wieczorem.
 • Ja też dziś robię :)

  I potrzebuję propozycji cytatów Biblijnych na kazdy dzień - wiem, wiem, że mogę sama, ale może ktoś coś ma :> ?
 • A! Znalazłam coś takiego - sporo do wyboru:

  http://biblia.wiara.pl/doc/678884.Biblia-na-kazdy-dzien-Adwentu

  Może ktoś jeszcze skorzysta.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.