Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

W Calgary zakazano odprawiania Mszy w rycie nadzwyczajnym

edytowano grudzień 2009 w Arkan Noego
Bo księża odmówili rozdawania Komunii na rękę. Ordynariusz narzucił wszystkim parafiom taki obowiązek ze względu na histerię dotyczącą grypy AH1/TVN1.

>> więcej po angielsku

Komentarz

  • "Bo księża odmówili rozdawania Komunii na rękę. Ordynariusz narzucił wszystkim parafiom taki obowiązek"

    Pytanie, czy miał prawo?
  • Mamy Rok Kapłański, więc tym bardziej pomódlmy się za Księdza Ordynariusza w Torono. Pod Twoją obronę ...
  • I tu następuje spektakularny finał sprawy sprowokowany kolejnym mailem wiernego do biskupa.

    Wasz Ekscelencjo,

    24 lipca 2009 roku Kongregacja Nauki Wiary potwierdziła, że nie wolno odmówić przyjmowania komunii na język pomimo zagrożenia H1N1. Załączam skan listu Kongregacji w tej sprawie.

    W Jezusie i Maryi â??


    Odpowiedź biskupa Henryâ??ego:

    Zdaję sobie sprawę z tego, co Kongregacja postanowiła, ale szczerze mówiąc, to nie ich sprawa, ale moja.


    >> więcej
  • :shocked:
  • żartowałam, wcale nie jestem zdziwiona
  • Najzabawniejsze, że ów biskup zapewne uważa, że jest w pełnej jedności z Ojcem Świętym.
  • [cite] Maciek:[/cite]Najzabawniejsze, że ów biskup zapewne uważa, że jest w pełnej jedności z Ojcem Świętym.
    A Ojciec Święty nie neguje, więc czemu by uważać inaczej?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.