Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Barszczyk czerwony

13»

Komentarz

  • Znalazłam taki przepis Magdy Gessler na barszcz wigilijny.
    Nigdy nie dodawałam jabłkowych obierek i octu dębowego ( nawet nie wiem co to jest).
    Obierki przy najbliższej okazji wypróbuje, bo mogą dodać barszczowi kwaskowego, naturalnego smaku.
    Nie wiem też, co z tymi skorupkami?
    Trochę za późno na eksperymenty, ale może komuś przepis się spodoba.

    Składniki:

    5 kg obranych i pokrojonych buraków;
    5 kapeluszy borowików lub 20 podgrzybków;
    3 liście laurowe;
    ziele ang.;
    goździki;
    10 ziaren pieprzu;
    kminek;
    4 pory z liśćmi;
    10 cebul;
    ocet dębowy;
    obierki z 4 sztuk złotej lub szarej renety;
    5 ząbków czosnku lekko zgniecionych.
    Sposób przygotowania: 
    Buraki zalać zimną wodą. Dodać grzyby. Gotować powoli, dodając liście laurowe, 5 ziaren ziela ang., 2 goździki, pieprz i szczyptę kminku. Nie solić. Dodać pory i cebule upieczone wcześniej w piecu w skorupkach (kiedy skorupka będzie ciemna, wrzucamy do barszczu na sicie). Gdy barszcz zacznie się gotować, hartujemy go octem dębowym (3 łyżki). Gotujemy powoli, aż buraki zmiękną, zdejmujemy garnek z ognia. Wyrzucić cebule. Wrzucić obierki. Dodać czosnek. Zostawić na noc w chłodnym miejscu, rano przecedzamy i podgrzewamy, nie gotując.

  • Mi wyszło niezle, ale chyba przesadziłem troszkę z cytryną. Zaraz śniadam do uszek, to będzie moj debiut...
    @manka, trzymaj kciuki.

    Grzybowa tez będzie, bo u nas lubimy i tą i tą :).
    można troszkę cukru dodac i się wyrówna,szczypta wystarczy nawet.
  • A ja już zrobiłam cały gar ,z buraków i warzyw. 
    Jutro doprawię tylko.
  • Potrzebuje porady. Zrobilam zakwas buraczany. Wiele razy go robilam I zawsze wygladal podobnie, ciemno bordowy kolor. Tym razem ma wyglad denaturatu, dziwnie to wyglada. Co moglo pojsc nie tak, czy moze inna odmiana burakow? 
  • A jak smakuje? Mniej wiecej tak jak zawsze? Moze tym razem dalas np.wiecej bialych warzyw albo czosnku? 
  • W smaku dosc lagodny, bo tym razem dalam tylko 2 zabki czosnku, ale ten kolor niezachecajacy :( zapach tez OK. 
  • Ja robilam zakwas do picia, nie na barszczyk. Tez zakwas ma dziwny kolor. 
  • Zazwyczaj robie ze swoich, teraz nie mialam I tez zakwas ze sklepowych, duze, okragle I bordowe . Rozmawialam wlasnie z siostra, mowi ze tez jej ze dwa razy taki kolor wyszedl,wypijemy z zamkniety I oczami, moze pojdzie  :s
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.