Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jadła kartofle, kluski i pomidory

edytowano wrzesień 2007 w Ogólna
Pewna mieszkanka Syberii, która urodziła dwunaste dziecko, była zaskoczona, gdy dowiedziała się, że nowo narodzona Nadia waży 7,75 kg - podały regionalne media.

Nadia urodziła się przez cesarskie cięcie 17 września w szpitalu na Ałtaju, dołączając do ośmiu sióstr i trzech braci.

Matka, 43-letnia Tatjana Barabanowa, powiedziała, że wszyscy byli zaszokowani. Na pytanie, co powiedział ojciec, odparła, że nie był w stanie wypowiedzieć słowa. - Stał i ze zdumienia tylko mrugał oczami - powiedziała. Matka dwunastki mówi, że podczas ciąży jadła wszystko. - Nie mamy pieniędzy na specjały, to jadłam kartofle, kluski i pomidory - powiedziała reporterowi. Dodała, że wszystkie poprzednie dzieci ważyły po urodzeniu ponad 5 kg.

W Księdze rekordów Guinnessa odnotowano noworodka płci męskiej o wadze 10,2 kg urodzonego we Włoszech w roku 1955 i ważącego 10,8 kg chłopca, który urodził się w USA w roku 1879, lecz zmarł w 11 godzin po urodzeniu.

Przeciętna waga noworodków, jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, oscyluje wokół 3,2 kg.

Komentarz

  • Moje też chyba powyżej średniej: dziewczynki- 3700g i 3980g, chłopcy- 4430g i 4510g. A ja raczej do postawnych nie należę. Tak więc waga pierwszego dziecka (4430) mnie samą mocno zdziwiła. Później już się przyzwyczaiłam...
  • To ja jakies cherlaczki rodziłam, 2900, 2950 i 2880. No ale sama do postawnych olbrzymek tez nie należe, a jako dziecko byłam malenka. Za to porody (tzn faze parcia) mialam całkowicie bezproblemowe.
  • " jadłam kartofle, kluski i pomidory -"

    może była wegetarianką (z musu ekonomicznego), dzieci wegetarian rodzą sie wagowo powyżej normy
  • [cite] Hanna:[/cite]" jadłam kartofle, kluski i pomidory -"

    może była wegetarianką (z musu ekonomicznego), dzieci wegetarian rodzą sie wagowo powyżej normy
    Ja jestem wege, a moje dzieci były drobne. Największy był Domiś - 3360.
    Najkrótszy Adaś - chyba 44 cm.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.