Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

magnez w potrawach

edytowano styczeń 2011 w Kuchnia
poszukuję sprawdzonych pomysłów, na w miarę nieskomplikowane dania :D

Córcia ostatnio miewa częste skurcze łydek. Ona jest na narzuconej przez siebe monodiecie :wink: i za nic nie chce jeść mięsa, ani warzyw. Jas tez to przechodził mniej więcej w tym wieku, ale zaczął jeść wiele różnych rzeczy i problem minął

brakuje mi pomysłów, a kiedy w nocy muszę kilka razy wstawać i masowac nogi, to nie powiem co sobie myślę:devil:

dodam, że jak była mała, jadła wszystko. potem zaczęła naśladować brata (akurat wtedy protestującego przeciw wszystkiemu :wink: ), i się zaczęło

nie mam pomysłów, jak przemycić coś wartościowego, tak żeby tego nie było widać :D

dajcie jakies pomysły , please

Komentarz

  • normalnie czasem marzę o wywiezieniu moich dzieci gdzieś między jedzące :D , żeby zaczęły na zasadzie "w grupie raźniej"
    , żeby się nauczyły próbowac. ja nie mówię, że mają wszystko lubić, ale żeby chociaz chciały spróbować

    eh, życie

    wiem, że to pewnie moja wina,ale teraz potrzebuję konkretnych rad :shamed:
  • A tak po prostu sok pomidorowy? Albo żurawiny...? Kiedyś robiłam przeciery z cukrem wprawdzie, ale pyyyyszne... Może by zasmakowała...?
    Na sok pomidorowy nie mogłam patrzeć w ciąży z Zuzią, tyle go piłam, żeby skurcze minęły... Bleeee...:cool:
  • U mnie sprawdzają się orzechy (głównie nerkowce i pistacje, laskowe) oraz o tej porze roku suszone owoce (szczególnie morele, rodzynki i sliwki).

    Może własnoręcznie zrobione musli?
    Ww. owoce z dodatkiem mieszanki płatków (owsianych, jęczmniennych, żytnich) oraz zarodków pszennych czy owsianych.

    Do tego można dodać domowy jogurt.
    Pychota!

    Mi taka dieta bardzo pomogła na kurcze mieśniowe, szczególnie w ciąży.
  • No, czekolada najlepsza. :) Jakiś dobry domowy deser z czekoladą gorzką co by dziecko nie zapchało się beznadziejnymi słodyczami. Wiem, bo ja też mam z tym problem, oczu czasami nie potrafię sobie pomalować tak mi powieka drży. Najlepsze połączenie kakao plus orzechy.

    Na wiki znalazłam że na drugim miejscu kasza gryczana. Jeśli zrobi się do tego jakiś dobry sos to dziecko powinno zjeść.
  • A kasza gryczana?
    U nas z różnymi sosami, bądź kefirem. Można tez zrobić placuszki z ugotowanej, zmielonej kaszy... reszta składników tak jak do mielonych.
  • O, to, to, to...! Kasza gryczana...!
    U nas, niestety, tylko ja lubię... :confused:
  • A ja kaszą gryczaną karmię Męża, siebie i ... kawki za oknem :wink:
  • zwykła pietruszka Nać , łyżeczka
    mnie zawsze pomagało jak mnie brały skurcze lub po alkoholu palpitacje serca miałem

    a czekoladę odradzam m a magnez ale on zaraz zostanie spożyty do rozłożenia cukrów który jest w tej czekoladzie
  • Podobno soki marchwiowe Kubuś są skuteczne na skurcze.
  • Skorupki jaj

    Skorupki jaj są jednym z najlepszych źródeł wapnia, który jest przyswajalny przez organizm w ok. 90%. Oprócz wapnia w skorupce zawarte są wszystkie niezbędne dla organizmu mikroelementy: cynk, żelazo, fluor, siarka, krzem, molibden - łącznie ponad 25. Skład skorupki jest bardzo podobny do składu kości i zębów. Uczeni z Niemiec i Węgier, którzy przez 15 lat badali wpływ skorupki jajka na organizm człowieka zauważyli, że u dzieci i dorosłych podawanie skorupki dało pozytywne rezultaty przy łamliwości paznokci, włosów, krwawieniach dziąseł, zaparciach, chronicznych katarach, astmie. Jak się okazało, skorupka jajka nie tylko wzmacnia tkankę kostną, ale i usuwa z organizmu pierwiastki promieniotwórcze. Znakomite efekty skorupki jaj przynoszą w leczeniu i profilaktyce osteoporozy. Metoda stosowania skorupki jest prosta, nie wymaga poniesienia żadnych kosztów. Skorupki zanurzyć na 5 minut we wrzątku. Pozostawić do wyschnięcia i zmielić w maszynce do kawy. Używać od 0,5 do 1 g dziennie. Można spożywać je dodając do kasz i twarogów.
  • W maku niebieskim jest dużo magnezu, może kluski z makiem i rodynkami + miód, by polubiła?
    albo płatki owsiane z mlekiem (jeżeli nie ma uczulenia na mleko)+migdały(pokrojone)+sezam (uprażony)+ziarna słonecznika (wszystko zawiera dużo magnezu)+miód,+rodzynki?

    Dużo magnezu zawierają też: kasza gryczana i rośliny strączkowe(soja, fasole, groch), ryż brązowy, pietruszka (liście), kasza jaglana. Najwięcej magnezu jest, w roślinach zielonych, (gdzie w chlorofilu znajduje się magnez).

    Kiedyś Teściowa zaserwowała kaszę gryczaną+ śmietanę (ew. jogurt naturalny)+ miód. Dzieciakom smakowało. :tongue:

    Oliwa z oliwek, ryby, poprawiają wchłanianie magnezu(zaw. kwasy tłuszczowe nienasycone), oraz wit. B6.

    Proces wchłaniania magnezu zależy od witaminy D. ( wyst. w takich prod. jak, pstrąg, łosoś, halibut, karp, pieczarki, również w tranie.

    Mi pomogło, takie kompleksowe spojrzenie na brak magnezu. Nie tylko uzupełnienie braków pierwiastka ale dostarczenie innych produktów, poprawiających wchłanianie magnezu i uzup. wit. D. (oczywiście z wit. D,trzeba uważać, bo przedawkowanie tej wit. może spowodować nieodwracalne zmiany w sercu, płucach i nerkach).

    [edit] jeśli chodzi o ziarna słonecznika, to lepiej nie kupować tego z Chin. (zdaje się, że Lila, gdzieś o tym już pisała).
  • dzięki serdeczne:D wiedziałam, że na Was można liczyć

    będę próbować
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.