Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Silne więzy dzieci z rodzicami - kluczem do niezależności i stabilności

edytowano grudzień 2007 w Polityka
Izraelski socjolog Irit Yanir z uniwersytetu w Haifie ogłosił 4 grudnia br. wyniki badań, z których wynika, że dzieci wychowywane w rodzinach o mocnych więzach rodzice-dzieci, wyrastają na bardziej niezależnych i ustabilizowanych dorosłych ludzi.

Badania przeprowadzone z wykorzystaniem wywiadów z 300 rodzinami, w tym młodych ludzi w wieku 23-27 lat pochodzących z tych rodzin wykazują, że dzieci posiadające silne więzy z rodzicami okazują się w życiu bardziej niezależni finansowo, bardziej niezależni w codziennym życiu, bardziej stabilni w karierze profesjonalnej, czują się bardziej dorosłe i angażują sie w bardziej stabilne związki uczuciowe.

"Wynika z tego, że nie tylko niezależność i bliskość mogą egzystować ze sobą, ale mogą razem się rozwijać." - podsumowała socjolog Yanir.


Źródło

Komentarz

  • Tu raczej chodzi o to, aby mieć świadomość tego, że te związki są potrzebne i aby nad nimi pracować.

    Warto też zastanowić się nad kolejnym newsem:

    W Polsce 70 proc. osób w wieku 18-29 lat mieszka z rodzicami, a co czwarta osoba nigdy się od nich nie wyprowadzi - wynika z badań przeprowadzonych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej przez TNS AISA.

    Badanie, które objęło Polskę, Czechy, Węgry, Rumunię i Rosję dowodzi, że mieszkańcy Czech i Węgier najszybciej stają się niezależni - ponad połowa osób w wieku 18-29 lat nie mieszka z rodzicami. Biorąc pod uwagę osoby po 40. roku życia, we wszystkich wspomnianych krajach, ok. 10 proc. z nich mieszka w łączonych gospodarstwach domowych.

    Przeciętny wiek, kiedy przestajemy mieszkać z rodzicami, to 23 lata w Czechach, na Węgrzech i w Rosji, a 24 lata w Polsce i Rumunii.
  • na pewno cieplej jest we Włoszech i tam podobno jest plaga dorosłych dzieci mieszkających z rodzicami nie z konieczności mieszkaniowej, ale właśnie z niechęci przejścia w dorosłość, co tyczy sie szczególnie mężczyzn. I bynajmniej efekty nie są takie jak w izraelskich badaniach, prasa włoska alarmuje nad zdziecinnieniem owych niesamodzielnych dorosłych. Bodaj w zeszłym roku przetoczyła się przez nią kampania mająca uzmysłowić Włochom zagrożenia z tego płynące.
  • Sympatyczny, ale czasem dość gwałtowny.

    Pan Benito Mussolini i pani Clara Petacci mieli okazję się o tym przekonać w bolesny sposób.

    2.jpg
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.