Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Polonistyka

edytowano listopada 2010 w Pomagajmy sobie
Jestem studentką 5roku Filologii polskiej. Mam do zdania ostatni egzamin z Dydaktyki literatury i języka polskiego. Jeśli go nie zdam nie mogę podchodzić do obrony. Z egzaminem muszę wyrobić się do 15 grudnia. A po śmierci córeczki mój stan jest różny(przeważnie zły). Prosiłam o urlop - nie przysługuje mi, roku też nie mogę powtarzać, bo mój rocznik w Bydgoszczy jest ostatni, który kończy jednolite studia magisterskie. Czy ktoś z Was orientuje się, gdzie można skończyć jescze poloistykę 5-letnią jednolitą? Bo teraz przeważnie są studia 3+2. Szkoda mi zaprzepaścić, tyle lat ciężkiej pracy. Robię wszystko, żeby się nauczyć całego materiału, ale wolę na wszelki wypadek mieć plan awaryjny:( Z góry dziękuję za pomoc.

Komentarz

  • http://www.kul.pl/art_9145.html



    nie wiem do kiedy wygaszane, ale może się ew załapiesz. chociaż do 15 grudnia jest dużo czasu
  • a w Toruniu? nie wiem jakie tam są teraz warunki...ale kiedyś (jakieś 5 lat temu) były jeszcze jednolite studia magisterskie
  • Dziękuję Wam bardzo, ostatnio śpię po kilka godzin i ciągle siedzę nad materiałami, a może jeszcze w intencjach powinnam wpisać, żeby babka nie był tak upierdliwa jak zawsze:) Ona czepia się szczegółów, a ja mogę tylko raz podejść. Marleństwo kończyłaś polonistykę w Toruniu może:) ?
  • @mamaLauryFaustyny - z trudnymi przypadkami najlepiej radzić sobie z pomocą Anioła Stróża. Wyślij swojego do jej i niech się dogadają.
  • Agnieszko&5 dziękuję za podpowiedź, tak zrobię. Ja już po prostu nie mam siły na to całe swoje życie:( Obecnie wypijam hektolitry kawy, mam burzę mózgu, kładę się na chwilę jak mój mąż wstaje do pracy...Mam wszystkiego serdecznie dość, miałam być teraz mamą inaczej, miałam być...:( I jak uczyć się, jak uczyć dzieci, wiedząc, że moja córeczka, nigdy nie zasiądzie w szkolnej ławce:(
    Kocham Cię córeczko, próbuję dla Ciebie, żebyś nie musiała się wstydzić za mamę:( Staram się być dzielna jak Ty, ale mi nie wychodzi:(
  • @mamaLauryfaustyny
    Ja kończyłam FP w Bydgoszczy. Może spróbuj w Gdańsku, wiem, że daleko... A jak zrobisz obronę po przenosinach?

    +++ za Ciebie
  • MamoLauryFaustyny

    Zaprzyjaźnij się ze św. Józefem z Kupertynu.

    :bigsmile:
  • MamoLauryFaustyny sprawdź pocztę :) .

    edycja: chyba się nie wyspałem... :ib:
  • Chciałabym bardzo podziękować mojej kochanej córeczce Laurze Faustynie, mojemu Aniołowi, który jednak wybrał się do Anioła mojej Pani egzaminatorki:wink:, świętemu Józefowi z Kupertynu.
    Sylwuniu, Marleństwo,Agnieszko&5,Karolinko, Łukaszu, dziękuję Wam za obecność, za ciepłe słowa, za wsparcie w tych trudnych chwilach.
    Karolinko masz rację dr D. Jastrzębska-Golonka jest osobą wymagającą i jest kobietą z klasą:bigsmile: Lepszych pytan nie mogłam sobie wymarzyć, zdałam na 5. Chciałam tylko 3, ale naprawde wiele nocy zarwałam. Trzy literki przed nazwiskiem już coraz bliżej:tongue::wink: indeks dziś złożyłam, została obrona.
    DZIĘKUJĘ!
  • A tak swoją drogą do bydgoszczy mam jakieś 120km, jeżdżę przeażnie 2,5h, a dziś podróż trwała aż 4,5:confused: , ale warto było!
  • no to gratulacje:clap:
  • Gratulacje:flowers::flowers::flowers:

    Za obronę +++
  • :clap:

    I oczywiście za obronę +++ .
  • Gratulacje!
    :clap::clap::clap:

    Dopiero dziś zobaczyłam ten wątek... fajnie się czyta o czymś, co się dobrze kończy.
    Obie jesteście bardzo dzielne - i Ty i Twoja córka, która dzielnie Cię wspomagała.:whorship:
  • gratuluję :clap:
  • Cudnie. Normalnie cudnie! :fi::fi::fi:
  • super! a myślałam ostatnio o Tobie i Twoim egzaminie
  • super, dopiero teraz czytałam ten wątek, właśnie chciałam pisać, zebyś sie nie poddawała, tylko zdawała ..... :flowers:
  • Całym sercem dołączam się do gratulacji! :fi:
  • I ja też!

    :ax:
  • gratulacje:iw:

    dobrze, że na moich studiach nie było pracy i jej obrony:tooth:
  • Gratuluję !!! I zazdroszczę,też bym chciała :-) (nikogo nie zamierzam prowokować)
  • Gratulacje, obrona to formalność, większość ludzi tak mówi, ale stres jest.
  • Dziękuję za wszystkie przemiłe słowa, urosłam o 5cm:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.