Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kuracja octem winnym i dieta dr.Dukana

edytowano wrzesień 2011 w Kuchnia
Wyczytałam że warto codziennie przez miesiąc pić szklankę wody z 5 łyżkami octu winnego. Wypiłam jak na razie jedną z 1,5 łyżki octu i ledwo dałam radę.Dziewczyny i nie tylko czy toi się w końcu da pić znaczy czy jesli codziennie zwiększę ilość octu to dam radę dojść do tych 5?
A i czy jest możliwość stosowania tego sposobu wraz z metodą Dukana bo od poniedziałku chcemy na nią przejść z mężem? Zastanawiam się też jak połoćzyć tą fazę uderzeniową moja powinna trwać max. 5 dni męża te 10 a chcemy razem ale może dam radę dłużej.
Oczywiście dzieci będą jadły normalnie tylko te zapachy wyobrażacie to sobie?

Komentarz

  • to sie pije 1 łyzke octu jabłkowego na szklanke wody najlepiej 2X dziennie, a dukan podobno niezdrowy
  • Ocet? Z wody po ogórach. A do ogórów, wiadomo - pół litra czyściochy.
  • [cite] Gregorius:[/cite]Ocet? Z wody po ogórach. A do ogórów, wiadomo - pół litra czyściochy.


    i mamy nowa dietę:wink:
  • po tym ma sie być zdrowym a nie chorym
    W occie jabłkowym jest około 20 najważniejszych substancji mineralnych i mikroelementów, a także kwasy octowy, mlekowy i cytrynowy, cenne substancje balastowe, cały szereg fermentów i aminokwasów.

    Główną rolę w powrocie organizmu do zdrowia odgrywa tu składnik octu jabłkowego pektyna. Jest to substancja balastowa, poprawiająca procesy trawienia i pełniąca szereg pożytecznych funkcji w organizmie: obniża poziom cholesterolu we krwi, poprawia stan naczyń krwionośnych, zapobiega miażdżycy, nadciśnieniu itp.

    Ocet jabłkowy zawiera także witaminę E , uważaną za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, neutralizujących szkodliwe działania wolnych rodników, które mogą być przyczyną przedwczesnego starzenia się, zaburzeń systemu immunologicznego, chorób sercowo-naczyniowych, zaćmy i chorób onkologicznych.

    Ocet z jabłek jest ważny dla systemu nerwowego i układu krążenia.
    Wyrównuje on także równowagę zasadowo-kwasową organizmu. Wbrew pozorom służy odkwaszaniu organizmu.


    mięso zakwasza organizm

    W medycynie ludowej jest powszechnie stosowany ze względu na wysoką zawartość potasu, który jest niezbędny dla naszego organizmu. Niedobór tego pierwiastka można rozpoznać po takich objawach jak osłabienie pamięci, wrażliwość na zimno, podatność stóp na odciski, skłonność do zaparć, podatność na przeziębienia, psucie zębów, występowanie pryszczy, bezsenność, bóle w stawach. Potas jest też konieczny do prawidłowego wzrostu dzieci, opóźnia stwardnienie naczyń krwionośnych, a więc przeciwdziała procesom miażdżycowym


    Łyżeczka octu wlana do szklanki wody i wypijana regularnie obniża gorączkę i hamuje rozwój infekcji.

    Uwaga! Nie wszyscy jednak mogą stosować ocet jabłkowy w czystej postaci (osoby z problemami żołądkowymi, nie jest wskazany dla wrzodowców). W aptekach jest wiele dostępnych preparatów mających w swoim składzie ocet jabłkowy, który nie oddziałuje już negatywnie na żołądek.

    Zastosowanie zewnętrzne

    Już nasze prababcie zalecały płukanie jamy ustnej jego roztworem, gdy pojawiały się pleśniawki. Służyć może także do płukania gardła przy stanach zapalnych oraz zapaleniu krtani. Octowe okłady polecały też w przypadku skręcenia stawów i stłuczeniach.

    Dermatolodzy utrzymują, że ma właściwości przeciwalergiczne. Nie rozcieńczony, stosowany bezpośrednio na skórę, leczy dolegliwości skórne. Używany do płukania włosów zapobiega ich wypadaniu. Płukanie włosów w słabym roztworze octu pozwala dokładnie usunąć resztki piany i mydła i zapobiega przetłuszczaniu się włosów sprawiając, że długo pozostają one świeże, pachnące i z połyskiem.
    Kwas octowy to również doskonały antyseptyk. Rozcieńczony możemy użyć także do przemywania powierzchownych oparzeń, co zapobiegnie tworzeniu się blizn i uśmierzy ból.


    ocet jabłkowy
  • Dukan dopuszcza ocet, bez jakiś ograniczeń, a ocet jabłkowy musiszsobie zrobić, to trwa co najmniej miesiąc.
  • maniek: a tam robić ocet z jabłek, od razu jabola robić. I potem zaprosić neonów na degustację przy płomieniach stosu...
  • Ja miałem dużo jabłek:bigsmile:
  • wode z cytryna i szczypta pieprzu cayenne,
    ocet stosowałam kilo zeszło, może półtora nawet,
    ale jak Małgorzata napisała bez ruchu ani rusz,
    no cóż dla mnie sport to mord, ale falujacy flak po ciązy zmusił do zapisania mnie na areobik:confused:
  • wazne jest jedno zdanie z tego co napisal krzysztof: ocet wyrownuje rownowade kwasowo-zasadowa w organizmie.

    a ta rownowaga ma wiele wspolnego z grzybicami, bakteriami itp. jak jest zachwiana w ktoras strone, to sire bardziej mnoza albo grzyby, albo bakterie (te zle).

    ale warto tez zrezygnowac ze slodyczy i cukru ogolnie, inaczej ocet niewiele pomoze.
  • no i tak jak pisze Malgorzata, bez sporej dawki ruchu, to sobie mozna diety do u.... smierci stosowac :wink:

    edit:lit.
  • Kupiłam książkę Adriana Lukoszka " Tajemnice Adriana" - jakoś tak ( nie pamiętam , bo ksiązkę puściłam w obieg )
    Przeczytałam i stosowałam przez jakiś czas .

    Tomiro
    ja piłam trzy razy dziennie ( łyżeczka octu na 3/4 szklanki wody )
    Smak nie był powalający :bigsmile: ale aż tak źle nie było.
    Ile schudłam? Nie pamiętam , bo w sumie odchudzam się ( tzn chudnę ) już 2 rok , powoli ale nie mam żadnych "obwisów"
    Ogólnie zeszło mi już 16 kg.
    Jeszcze te 6 kg i już :bigsmile:
    Tylko kroci mnie "śrubkę przykręcić " i pozbyć się tego na tegorocznego sylwka
    czy się uda to już inna bajka
    Wczoraj zaczęłam zaś kopnehaską/kopenhadzką bom się rozleniwiła po wakacjach :wink:

    A tak swoją drogą czekam aż ktoś wymyśli jakiś makaron odchudzający i wtedy z przyjemnością przejdę na taką dietę bom makaroniara :bigsmile:
  • Nie wiem skąd autorka wzięła te 5 łyżek zatem , z pryjemnością ograniczę tą ilość do 3x1 . Mam do zrzucenia 11 kilo do wagi predślubnej a mąż więcej :-) Ja właściwie to chciałam przytyć ale jakoś muszę mężydłowi pomóc no nie? Dziś jestem zadowolona bo leczo z fasolki szparagowej zabrał w słoiku do pracy znaczy smakowało :-)

    Dietę zaczniemy od soboty bo skoro 3 pierwsze dni najgorsze to mąż woli być w domu a ten weekend ma akurat wolny.:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.