Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Płyta ceramiczna czy indukcyjna?

edytowano luty 2012 w Kuchnia
Tak jak w tytule. Macie jakieś zdanie na ten temat? Musimy kupić nową, 

Komentarz

  • Pytanie nieaktualne. Mój "naprawiacz" AGD mówi, że u mnie nie da rady jej zamontować, bo potrzeba 30 cm przestrzeni do chłodzenia poniżej (?) , a u mnie jest duży piekarnik.
    Czy Jukaa to Juka?
  • Nasz pan elektryk to radził, żeby w szafce pod płytą indukcyjną nawet półki nie montować, dla lepszej cyrkulacji powietrza.  Na druciany kosz łaskawie skinął głową, że ok.
    Ale on z tych, co na zimne dmuchają.
  • Czyli jednak coś jest na rzeczy. Ja tam pod spodem mam piekarnik, więc odpada.

    Juko, czemu zmieniłaś?
  • To chyba zależy od modelu.
    Np. w tym konkretnym modelu Siemensa jest tak:
    image

    Może poszukaj na www producenta zaleceń.
  • edytowano luty 2012
    Fajny wątek, własnie przygotowujemy się do remontu kuchni i będziemy mieć płytę indukcyjną.

    A jak jest z garnkami do tej płyty? bo zauważyłam, że w domu mam tylko 2 garnki, które będą się do  niej nadawać - te, które reagują na magnez. To prawda?
  • Ponoć prawda. To też minus. Mam dużo różnych garnków i nie jestem pewna, czy by się nadawały.

    Sprawa wentylacji przesądziła. Zrobiłam mężowi short-listę, pojechałam zawieźć synów na mecz na Stadion Narodowy (piękny, że Mucha nie siada :-)) ), a sama liturgię pokutną. Mąż już zamówił.
  • My używamy olkuskich emaliowanych oraz żeliwnych. Komplet stalowych odszedł do lamusa.
    Widziałam w sprzedaży płytkę, którą umieszcza się na polu grzejnym i na niej można gotować we wszystkich możliwych typach garnków, nawet szklanych i ceramicznych, ale nie testowałam tej opcji.   
  • Trochę mi szkoda, że nie będę miala indukcyjnej, bo to, jak czytam, oszczędność czasu i prądu, no i wygoda w postaci zawsze zimnej płyty.

    Pocieszam się tylko, że nie będę musiała rozstawac się z moimi ukochanymi garnkami.

    Katarzyno, kiedy się przeprowadzasz?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.