Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uczycie dzieci niemieckiego?

edytowano grudzień 2007 w Ogólna
image

Niemcy żądają specjalnych uprawnień dla własnej policji w Polsce â?? dowiedział się RMF FM. Berlin chce mieć pełną swobodę w ściganiu przestępców na polskim terytorium po wejściu naszego kraju do strefy Schengen. 21 grudnia znikają wewnętrzne granicy w UE, w tym ta między Polską a Niemcami.
Jak ustaliło radio RMF FM, w tej sprawie trwają poufne negocjacje między szefami polskiej i niemieckiej policji. Umowa ma być podpisana już w przyszłym tygodniu.

Berlin chce, by niemieccy policjanci mogli ścigać przestępców bez żadnych przeszkód na terytorium całej Polski. Warszawa proponuje ograniczenie tej strefy do 100 kilometrów i tylko przez godzinę.

Rząd obawia się negatywnych reakcji społeczności lokalnych, zwłaszcza na ziemiach zachodnich, gdy po polskich ulicach zaczną pędzić na sygnale radiowozy z napisem Polizei. Część tych obaw jest uzasadniona, bo nawet między Francją a Belgią dochodzi regularnie do sporów, gdy francuska policja zapuszcza się zbyt daleko w głąb Belgii.

Bardzo ostro skomentował tę informacje Mirosław Orzechowski na swoim blogu - Można wyobrazić sobie, że niemieckie służby specjalne będą o 6 rano, albo nocą, wyprowadzać skutych w kajdany Polaków i wywozić w nieznane miejsce, zasłaniając się dobrodziejstwami płynącymi z obecności Polski w Unii Europejskiej. Ale w podobnych przypadkach nie będzie komu powołać w sejmie komisji śledczej do sprawdzenia podobnych wydarzeń - pisze Orzechowski.

Komentarz

  • Może rząd przekaże kilka pomieszczeń w Al. Szucha na biura dla nich.
  • Dla porządku przypomnę, że policja Niemiec i Francji ma prawo do wjazdu na sąsiednie terytoria w pasie 30 km od granicy. Kaczor Donald już na dzień dobry proponuje Niemcom trzy razy więcej. Może liczy w przyszłości na posadę Generalnego Gubernatora?
  • ja wole Donaldu Tusku
  • A może spał nago jak Anna Mucha?
  • W tym, że nie jesteś Muchą nie ma nic dziwnego :cool:
  • Rzuciła Wojewódzkiego dla murzyna? Toż to rasizm! :devil:
  • Ja bym kuby nie rzuciła. moze cham, ale jakie on ma łydeczki :)
    a Donald dzis tak sympatycznie wygladał u papieza. taki ucieszony taki... no po prostu sympatyczny :)
  • ja uwielbiam takie patyczki :)
  • eee, tez fajne, ale chyba lepsze byłyby bambusowe - bo z kolankami :P
  • A tymczasem pojutrze pan prezydent Kaczyński planuje złamać art. 126 punkt 2 Konstytucji RP ("Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa"). Bardzo ciekawe, jak osądzi go za to historia?
  • :clap::clap::clap:
  • Naprawdę Ci się podobają? Jako Węgier w jednej ósmej bardzo się z tego cieszę :bigsmile:
  • Mój pradziadek na studiach w Szwajcarii poznał Węgierkę, która wbrew woli rodziny wyjechała z domu i postanowiła zostać stomatologiem. Jak na tamte czasy było to niezwykle śmiałe posunięcie, bo w zawodzie tym pracowali niemal wyłącznie mężczyźni. Na moje szczęście pradziadkowie zdecydowali się zamieszkać potem w Polsce. :wink:

    Myślę, że węgierski gen odpowiada u mnie za skłonność do pikantnych przypraw i dodatków. Nawet Hindusom zaimponowałem, kiedy podali piklowane mango i liczyli, że będą mieli ubaw kiedy przeżre mnie na wylot :cool:
  • Obsypać kobietę komplementami i jeszcze niezadowolona hm
  • też się tego uczyłam, ale niemiecki jakoś nigdy mi nie podchodził i orłem nie byłam:cry:


    Z języków podoba mi się hebrajski, moja znajoma zaczęła się niedawno uczyc i narobiła mi na to smaku...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.