Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1142143144146148

Komentarz

  • Wpisz "kulki do pieczenia". 
  • @pustynny_wiatr ja teoretycznie wiem jak powinno wygladać mięso na steka. Ale w praktyce moje próby nie są zadowalające. W sklepach, ktore mam w zasięgu nie znajduję tego o co mi chodzi

  • @Malgorzata32  rozumiem, mi najlepsze steki wychodzą z mięsa prosto od gospodarza, masz możliwość dostania mięsa prosto od rolnika?
  • No i jesteś pewna, że nie robisz za długo?
  • PS. Wiem, że jesteś świetną kucharką, pewnie moje ostatnie pytanie to jak kulą w płot ;)
  • edytowano styczeń 2021
    No nie bardzo mam dostęp do rolnika. Rolnika-Rolnika. Nie sprzedawcy na bazarku pod szyldem "rolnik". Chyba, że jestem tak zdesperowana, żeby jechac kilkadziesiąt km w jedną stronę. Ale zwykle nie jestem...


    Myślałam, ze może wiecie, gdzie takowe kupić- poza rolnikiem?
    No nakręcona jestem już strasznie.

  • @MonikaN te steki były ze specjalnej rasy krów.
    Wędzenie też mnie kręci.
    A ostatnio też myśle o powrocie do suszenia wędlin.
    Tylko, że wszystko rozbija się o dostępnośc dobrego mięsa. To co kupujemy w sklepach to syf totalny. A od rolnika coraz trudniej cos kupic ze wzgledu na obostrzenia w hodowli świń.
    Znam temat aż za dobrze, bo pochodzę ze wsi.
    I zeby nie było...mięso jadamy żadko. Ale jak już to lubię coś dobrego. 



  • Ma od niedawna kamień do pizzy - super sprawa. Nie robiłabym już na zwykłej blasze, różnica ogromna.
  • pustynny_wiatr powiedział(a):
    PS. Wiem, że jesteś świetną kucharką, pewnie moje ostatnie pytanie to jak kulą w płot ;)
    Bez przesady...
    Uczymy się całe życie.

  • No sami pomyslcie!
    Taki soczysty, mięciutki stek.
    Do tego dobre wino...
    Ech...rozmarzyłam się!
  • @MonikaN a jak Ci się sprawdza ta kuchnia?
  • edytowano styczeń 2021
    Małgorzata32 powiedział(a):
    @MonikaN a jak Ci się sprawdza ta kuchnia?
    Dobrze, korzystałam z takiej przez 2 lata, jak przez pół roku korzystałam z małego piekarnika i 4 palników, to tęskniłam za tą wielką. 
    To co w niej cenne, to można dużo na raz. 

  • @Małgorzata32 ; my też jesteśmy wielbicielami steków :) niestety najlepsze są z polędwicy i rostbef się nie umywa.  Jak trafią się steki z polędwicy w odpowiednim kolorze i odpowiednio skrojone w Lidlu to są naprawdę smaczne acz nie tanie
    W makro też mają dobrą poledwicę
    My lubimy krwiste tzn dzieci i ja wręcz mogą być Blue;) mąż musi nic lepiej wysmazony
    Najlepsze wychodzą z grila gazowego bo masz dużą temp ale nie mamy grilla i musimy zadowolić się patelnią. W sumie najlepiej byłoby robić na patelni 1 na raz żeby nie obniżać temp. Ale i tak robię po 2 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • o matko steki, największy koszmar moich pobytów we Francji. Wszyscy się zachwycali a ja  się zastanawiałam jak to w ogóle można jeśc.
    Podziękowali 1Aga85
  • Nie solę przed choć podobno to nie ma znaczenia 
    Na patelnię grillowa rozgrzaną oliwą z oliwek i na to stek. Po 2 , 3 min z każdej strony + znowu po 1 min z każdej strony i sól .  Potem na każdy kładę kawałek masła, przykrywam i zostawiam na kuchence żeby odpoczely.  Gruby stek tak wyjdzie medium rare . Ja wydłużyć czas to będzie bardziej wysmazony 
  • Ja slyszalam, ze oliwa nie bardzo do steków.
    Raczej olej słonecznikowy czy rzepakowy lub masło klarowane. Solić można. 
    My właśnie lubimy ten medium.

  • Gruby to więcej niż 3 cm
    @Malgorzata32 ; też tak słyszałam .  Używam wszystkich które napisałaś zamiennie. Ale pisałam z tel. I nie wymieniłem wszystkich ;) 
    Ogólnie uważam że jakość i rodzaj mięsa ma decydujące znaczenie.


  • Znacie jakiś przepis na placki jogurtowe bez jajka? 
  • Nie mówi się stek tylko stejk! Hardkorowy Koksu robi najlepsze ;)
    Podziękowali 1Izka
  • Właśnie postawiłam na szafie tort kawowy, wysoko, bo już mały lakomczuszek się zakradł i porobił maziaje na wierzchu. Ta masa kawowa to jest sztos. Podjadaliśmy z garnka.
  • Tak sie wczoraj nakręciłam, że dziś u nas...PIZZA.
    Z mojego ledwo dyszącego piekarnika
  • Jak robisz ciasto?
    U nas ser zawsze na wierzchu.
  • Ostatnio (jeszcze przed porodem) u mnie wyglądało to podobnie. Ciekawe kiedy znowu mi się uda? Pysznie wygląda.
  • edytowano styczeń 2021
    pięknie wyglądają!
    u nas tez była dzis pizza :)  wyszła pyyyyyszna 

    u nas ser na spodzie
  • Tak, ser zaraz po sosie pomidorowym i dopiero reszta.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Jak robisz ciasto?
    U nas ser zawsze na wierzchu.
    Ciasto robię różnie.
    Bardzo sobie chwalę przepis Małgorzaty.
    A dziś wypróbowałam jakis przepis z piwem. Dobre wyszło.
    @Aneczka08 serem posypuję chwile przed wyjęciem z piekarnika.
  • A jak ktos chce to rowniez ser na ciasto.
  • U nas pizza zwykle "na winie" :D
  • Ha to jakiś pizzowy dzień, u nas też była.  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.