Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1142143144145147

Komentarz

  • kolejne lamerskie pytanie, jeśli pozwolicie :)
    Po co się robi pizze na tych okrągłych stelażach? Więcej wchodzi?
  • edytowano styczeń 2021
    wiesia powiedział(a):
    kolejne lamerskie pytanie, jeśli pozwolicie :)
    Po co się robi pizze na tych okrągłych stelażach? Więcej wchodzi?
    Też nie wiem. U nas zawsze prostokątne pizze na całe blachy-półki z piekarnika. Po co marnować miejsce ? ;)
  • Chodzi o to, ze mozna jednocześnie upiec kilka.
    Ja często dodatkowo wrzucam jeszcze na gorę na blasze z piekarnika
  • @Małgorzata32 - bardzo mi sie podoba to twoje ustrojstwo na kilka pizz - gdzie tego szukać?
    fajnie jak sie kilka na raz upiecze - szybciej
  • edytowano styczeń 2021
    Ja mam takie ustrojstwo z lidla, ale środkowe pizze dopiekały mi się tak se, nie wiem może ja coś robię źle?
  • i drogie było?

    nie dopiekały się - ech nie może być w życiu łatwo 
  • ola_g powiedział(a):
    Przepis na ciasto Małgorzaty, jedyny wątek który ma u mnie gwiazdkę :)
    Zapisałas sobie gdzieś ten przepis?
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    I jeszcze pytanie gdzie kupić takie kuleczki (ceramiczne), które stosuje się do obciążenia tarty przy pieczeniu? Nie wiem jak to sie fachowo nazywa, wiec trudno mi znaleźć w necie.
    Dużo ostatnio u nas tart. I trafia mnie kombinowanie z grochem, ryżem itp.
    Do obciążania używam kamieni otoczaków z wlasnego ogrodka, (mam kawalek obysypanego terenu miedzy scianą a polbrukiem)
    Umyłam i mam odłożone :)
    Na tartę kladę papier do pieczenia i otoczaki

    W sklepach ogrodniczo-budwlanych mozna na wage kupić, niekoniecznie workami
    Np. Obi, Leroymerlin, Castorama i lokalne ogrodnicze
  • @agatak w Lidlu bywają Zenkery.

    Intryguje mnie, bo dzieciom można np. dać do zdobienia wg fantazji.

    Ale w sumie na razie jemy jedna blachę, trochę niepotrzebny gadżet na teraz.

    Jednak kusi wygląd tych urozmaiconych pizz u M32. Mniam :)
    Podziękowali 1agatak
  • @babka4 fajny pomysł z tymi kamieniami
    Podziękowali 1babka4
  • My jemy 3 i to na kolację  więc już sie opłaca i właśnie różne 
  • @wiesia u nas pizza to byl zawsze hit na wszystkich urodzinach dziecięcych. Wykładałam na stół wszystko co nadaje się do położenia na pizze. Kazde z dzieci dostawało blaszkę z rozwałkowanym plackiem i mogło stworzyć wlasną pizze. A potem piekliśmy hurtowo...
    Podziękowali 1wiesia
  • To jakiej firmy to masz?
    Jakiś Tadar mi wyskakuje jak szukam
  • Ja mam te zenker z lidla. Juz pare lat. Mam dwa komplety
  • A chipsy z jarmużu, jak robić? @Małgorzata32 ? - nie u Was się je jada?  
  • @M32, Małgosiu, a wchodzą Ci 2 komplety do piekarnika na raz czy jeden?
    I rzeczywiście trzeba przekładać / rotować te okrągłe blaszki?
  • Szukam sprawdzonego przepisu na babkę.  Prosta i szybka byłaby super. Ktoś, coś?
  • @dana to jest moje sprawdzone ciasto ucierane, z którego piekę w formie z kominkiem babki na Wielkanoc a poza Wielkanocą - piekę je w keksowce i kroje w kromeczki. Nazywa się to : ciasto cytrynowe, bo dodaje do niego wyciśnięty sok z cytryny i robię lukier cytrynowy na wierzch.
    Proszę:
    Ciasto cytrynowe:

    3/4 szklanki mąki ziemniaczanej
    1 i 1/4 szklanki mąki pszennej
    3/4 szklanki cukru
    5 całych jajek
    1 masło
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    Szczypta soli

    Masło stopić i przestudzic. Całe jajka zmiksować na puszystą masę z cukrem, potem do tego mąki, proszek do pieczenia i stopione masło. Zawsze też duża szczypta soli. Foremkę wysmarować masłem i przesypać suchym grysikiem( nadmiar otrzepac) lub bułka tarta. I do pieca na 180'C, jakieś 35-40 albo krócej, trzeba patrzeć przez szybkę, każdy piekarnik inaczej piecze, to już musisz wyczuc. To jest ciasto podstawowe.

    My lubimy wersję cytrynowa więc dociskamy do tego sok z połówki cytryny, dodaje kilka kropelek olejku cytrynowego Dr Oetker a jak ciasto się upiecze i przestygnie - biorę patyczek od pędzelka i robię głębokie dziurki w cieście. Wpuszczam tamtędy lukier cytrynowy ( cukier puder + wyciśnięty sok z cytryn). 



    Podziękowali 1dana
  • wiesia powiedział(a):
    @M32, Małgosiu, a wchodzą Ci 2 komplety do piekarnika na raz czy jeden?
    I rzeczywiście trzeba przekładać / rotować te okrągłe blaszki?
    Jeden.
    Ale jak potrzebuje wiecej pizzy na raz to w gotowości drugi czeka.
    Z tym przekładaniem to różnie. Nieraz przekładam, innym razem nie. Zslezy jaka grubosc ciasta, z czym pizza, itp. Piekę na termoobiegu.
    Dużo też pewnie zależy od piekarnika
    Podziękowali 1wiesia
  • Kupiłam soczewicę czerwona bo tak ladnie wgladala ....
    No i co z niej zrobić?
  • Rozgotować, zmiksować z porą czy porem ;)  podsmazonym, uprazonym słonecznikiem, można trochę oleju i chyba wg @Ania D. Majeranek

    Bardzo lubię taką pastę, albo zagęścić zupę  
    Podziękowali 1agatak
  • W watku o zupach dawałam przepis na bardzo dobra z soczewica. 
     Na kwesti smaku jest też meksykańska z soczewica i batata mi. Też bardzo dobra. 
  • Ostatnio robię taka sobie prosta zupe która uwielbia moje dziecko. Szatkuje 2 małe cebulki, podsmazam, dorzucam 3 utarte marchewki, jeden utarty mały korzeń pietruszki, z 4 ziemniaczki pokrojone w kosteczke. Chwilę podsmazam i Zalewem mlekiem kokosowym rozcieńczonych wodą. Daje sól i pieprz, trochę kminu rzymskiego, można trochę chili. Jak warzywa się podgotuja to dodaje czerwoną soczewice i puszkę krojonyvh pomidorów. Gotuje kolejne 10 minut i już! 
  • edytowano styczeń 2021
    1. Czy ja dobrze kojarzę, że @In Spe ma pomysły na przyrządzanie alg? Mam zalecenie od lekarza, że muszę wprowadzić, a kojarzy mi się (wybaczcie) z paskudztwem...

    2. Czy zna jakiś większy młynek do pieprzu? Tak by jego przepustowość była znacznie większa od takiego stołowego?


    @groszek ta jest bardzo smaczna (Biedronka, ale bywa tylko czasami)
    (edit - ta na środku)


    oraz ta z Lidla:

    Podziękowali 1In Spe
  • My mielimy pieprz i inne przyprawy w starożytnym żeliwnym młynku do kawy, takim naściennym, z korbką.
    Podziękowali 1Dudus
  • @groszek my lubimy Monini extra vergin. 
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano styczeń 2021
    Ja kupuję taką. Tu:https://www.greckie-delikatesy.pl
  • Prośba o przepis na królika dla Maluszki rok i 9 miesięcy, mam z Lidla łopatkę z żeberkiem, comber, udo. Z góry dziękuję:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.