Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrawy z twarogiem

2»

Komentarz

  • Mnie, odkad odkrylam olej lniany Lenvitol (ten mi smakuje najbardziej), bardzo spodobalo sie polaczenie twarog + olej lniany zamiast smietany + sol albo jakas przyprawa z sola (ja daje "Jarzynke" z sola morska).
  • edytowano styczeń 2013
    ja do leniwych nie daję ziemniaków, tylko ser i tyle mąki ile przyjmie ciasto, musze spróbowac z ziemniakami
    Bo jak jest ser to są leniwe, a jak są ziemniaki to są kopytka :-)
    wiem wiem i tak robię, ale ktoś tu napisał o leniwych gdzie jest biały ser i ziemniaki





  • edytowano luty 2013
    A ja znalazłam w Internecie przepis ba bułeczki z twarogiem i płatkami owsianymi. O dziwo, w smaku nawet bardzo bułeczkopodobne:


    Składniki:

    kostka twarogu -250g
    jajko
    3/4 szklanki płatków owsianych
    1/4 szklanki otrębów pszennych
    2 łyżki siemienia lnianego
    łyżeczka proszku do pieczenia
    szczypta cukru i szczypta soli

    Wykonanie:

    Twaróg
    miksujemy z jajkiem. Dodajemy pozostałe składniki i dokładnie
    wyrabiamy ciasto. Formujemy małe bułeczki. Bułeczki kładziemy na
    blasze posmarowanej margaryną. Wierzch bułeczek smarujemy wodą i
    posypujemy siemieniem lnianym. Blaszkę z bułkami wkładamy do
    piekarnika nagrzanego do 200 stopni na około 30 minut. Mi wyszły 4
    zgrabne bułeczki. Są bardzo smaczne i zdrowe. Następnym razem będę
    robić z podwójnej porcji :)


    Przepis pochodzi stąd: http://owsianakraina.blogspot.com/2012/08/owsiane-bueczki-twarogowe.html


    Dzis robiłam po raz drugi, z podwójnej porcji, tylko jajko dałam jedno i tak samo jedną łyżeczkę proszku do pieczenia i też wyszły. Czy takie do końca to zdrowe - nie wiem, mam wątpliwości odnośnie proszku do pieczenia i zastanawiam się, czy mozna by go np. zastąpić drożdżami. Ale faktycznie smaczne. I proste. I szybko się robią.

  • Najlepsze naleśniki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.