Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy z piciem...

2

Komentarz

  • Herbata  to jest tylko z liści. Wszystko inne to ciepłe napoje owocowe.
  • Ja jesli chodzi o czarna herbate pije Dillmaha - Lipton mi nie smakuje a rozne inne wydaja mi sie za bardzo sianowate. Pijemy tez miete - w zimie z torebek, w lecie zrywamy w ogródku i gotuje w garze, dosladzam czasem miodem, czasem cukrem a czasem wcale, rozlewam do butelek z takimi kapslami na druciku i trzymam w lodówce. Czasem robie lemoniade, czyli woda, sok wycisniety z cytryny, miód lub z braku cukier. No i jeszcze produkuje wlasny sok z malin, wiec jak zrobie solidny przerób, to jest zwykle na wiekszosc zimy. 
    Ja pije rowniez duzo kawy - niestety najpospolitsza rozpuszczalna Nescafe z mlekiem bez cukru w tzw. nocniku, a jak mam chec, to Tchibo najchetniej Pearl Bean z zaparzaczki - przepychaczki. 
  • U nas non stop herbatka mistrzowska ;)
    Rano kawa, a w sezonie kompoty.
  • też przetestowałem ze  rooibos  to najlepszy z "Astra
    bo jest jeszcze w biedroce i netto
    http://oherbacie.pl/rooibos-czerwonokrzew-afrykanski/
  • Lila: czysty to bedzie, jak pojedziemy do Afryki i zerwiemy krzew
  • A herbatę "z prundem" kto tu pija?
  • Lila powinnaś dostać bonusy od firmy za reklamę :D
  • celinka - jaka to mistrzowska?
    Krzysiu - ten z Astry czysty rooibos najlepszy, biedronkowy babrany sztucznym aromatem, lidlowy średni
    Już kiedyś gdzieś o niej pisałam...
    To przepis S. Korżawskiej:
    - dziewanna
    - głóg
    - anyż
    - kminek
    - majeranek
    wszystko w równych proporcjach, pijemy raczej słabe, bo silne herbatki ziołowe tak dobrze nie smakują.
  • też przetestowałem ze  rooibos  to najlepszy z "Astra
    bo jest jeszcze w biedroce i netto
    http://oherbacie.pl/rooibos-czerwonokrzew-afrykanski/
    No tak, to pewnie dlatego nie przekonałam się do rooibosa, bo w biedronce kupowałam.
  • @Savia ,jak mi przestawała smakować herbata,to oznaczało że w ciąży jestem.Testu nie musiałam kupować,zawsze pewny objaw :P
    Tylko mi od roku nie smakuje. A może to oznacza, że chcę być w ciąży tylko mi ostatnio nie wyszło? :D
  • Może od roku Twój organizm się do ciąży przygotowuje starannie
    Ogranicza teinę, kofeinę i takie tam... B-)
  • Podczas chemioterapii też herbata nie wchodzi. Ostatnio miałam taką fazę, że też było ciężko z herbatą, ale to dlatego, że mieliśmy inny gatunek herabaty niż zwykle i nie smakowała nam.
  • Done!
    :-bd
  • Done!
    :-bd
    @Isako Słońce Ty Moje!  :x
  • edytowano kwiecień 2013
    Tymczasem mąż powrócił z polowania i przywiózł co nieco.

    Pierwsza w kubeczku wylądowała tescowa ROOIBOS.
    Nie mamy porównania z innymi firmami, ale ta jest pyszna. W końcu inny smak. ;;)

    Dziękuję Wam wszystkim! :-)
  • Zawiera kwercetynę, która hamuje uwalnianie histaminy (główny związek odpowiedzialny za objawy alergii), toteż powinien być stosowany przez alergików i astmatyków. Wspomaga leczenie alergii na kurz domowy, roztocza czy środki spożywcze.


    idę zaparzę mojego rooibosa :D
  • @anulaczarnula: zimna woda siły doda
  • A najlepsze jest zimne piwo!
  • @anulaczarnula: zimna woda siły doda



    Ty chyba w ciąży nie byłeś :D

    Byś zobaczył te moje fontanny nad toaletą po wodzie, to byś inaczej gadał :D.

  • @anulaczarnula: zimna woda siły doda
    a jak to się ma do:
    szklanka wody zamiast? B-)
  • edytowano kwiecień 2013
    Potwierdzam - herbaty od Skworca. Pije odkąd odkryłam dzięki forum ten sklep. I zielone, i rooibosy. Wcześniej piłam biedronkowe. Potwierdzam, parzone ze trzy razy są super. :D I te z owocami do wyjadania też. :D
    Poza tym Anatol - mniam! - oraz woda. W dużych ilościach. :)

  • a w ogóle to myślałam, że Savia masz problem z piciem :D ;)


    Ano mam, jeno niestandardowy. ;)
  • My też pijemy głownie herbatę rooibos, dla mnie też najlepsza z astry, koniecznie zaparzana w szklance, nie w kubku bo wtedy za mocno naciaga. Ja słodzę rooibosa miodem, pijemy rooibos od wielu lat ze wzgledu na smak, o walorach zdrowotnych dowiedziałam sie poźniej. Lubie tez rumianek z brzoswinia z herbapolu, czasami mieta. Kawa najlepsza dla nas lavazza z expresu, jeżeli rozpuszczalna to jacobs złota.
  • kupiłam kujawiankę i zaparzyłam w ciśnieniowym - super :-)

  • Savia, tescowy rooibos jest średni. Kup z astry, albo gdzieś w herbaciarni, na wagę,

    Jeśli jest średni to ciekawa jestem pozostałych :-)
  • Ja nie wiem jak wy ten Rooibos pijecie. Mi to to śmierdzi już przy parzeniu. Może przez ciążę...
    Mąż zaczął pić kilka miesięcy temu ze względu na walory zdrowotne, teraz mówi że już mu smakuje.
    Może to smak do którego się dojrzewa?
    Od początku wam smakowała?
    Ja jakaś mało dojrzała chyba jestem
    :-))

    A piję najczęściej ahmad no1, poza ciążą wodę w dużych ilościach, teraz mam cofkę na samą myśl o wodzie.
    Zielone też są smaczne, ale nie wszystkie
  • Szukam natchnienia...











    bo mi ostatnio herbaty nie smakują, jakąś goryczke mają, a owocowe kwaśność.

    Co pijecie? Co lubicie?

    Jakie herbaty najbardziej? Co one mają w sobie wyjątkowego?
    Natchnę Cię - test zrób :D
  • Dlaczego nikt o coli nie wspomina?
    :-?

  • Z herbat w zasadzie tylko rooibos. I też niezbyt często. Głównie kawę - to pierwsza rzecz rano. Muszę pilnować kubka, bo mi dzieci wypijają... Piję mieloną, z małą ilością mleka. 
    No i wodę.

    Dzieci wodę, rooibos z miodem lub wodę z miodem. Jeden syn ciągle pije miętę. 

    Mąż soki i kawę.

    Inki nie pijamy, bo bez cukru jest niedobra (ja jej w ogóle nie lubię) a z cukrem nie chcę dawać dzieciom. Teściowa jak robiła dzieciom to na mały kubek sypała im do inki 2-3 łyżeczki cukru... Jak się dowiedziałam... 


  • Dlaczego nikt o coli nie wspomina?
    :-?

    Tylko w ciąży :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.