Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy z piciem...

13»

Komentarz

  • @szczurzysko u nas inke słodziny, ale płaską łyżeczke na kubas. W zasadzie to powoli zmniejszam ilość. To wszystko to kwestia przyzwyczajenia. Nasz S. pije inke czarną, bez mleka.
  • edytowano kwiecień 2013
    Dlaczego nikt o coli nie wspomina?
    :-?

    Tylko w ciąży :D
     
    Hehehe, Wasze zdrowie!
  • No to i ja do Was dołączę jako herbaciara :)
    Piję:

    zieloną
    czerwoną
    rooibos (choć tutaj przełamałam się jakiś rok temu, bo wcześniej strasznie mnie odrzucało od zapachu, ale jak poczytałam jaki on zdrowy, to się przemogłam i teraz mi smakuje)
    białą
    w hurtowych ilościach MIĘTĘ
    czasami melisę
    czasami czarną, ale jeśli już - to mocną z bergamotką, cytryną i słodzoną :)
    i duuużo owocowych (tzn. takich prawdziwie owocowych, a nie czarnych aromatyzowanych)

    kawę od czasu do czasu i jeśli już to espresso (lub podwójne espresso) bez mleka i bez cukru.

    Ostatnio rozsmakowaliśmy się w bardzo popularnej tutaj mieszance, która występuje pod różnymi nazwami (Alpejska łąka, Alpejskie marzenia itp.) W jej skład wchodzą:
    - trawa cytrynowa
    - skórka pomarańczowa
    - rumianek
    - kwiaty pomarańczy
    - liscie mięty
    - kwiaty hibiskusa
    - dzika róża

    Czasem do tego dodają mate.

    Jakby ktoś chciał spróbować, to za tydzień jedziemy znów do PL, więc mogłabym coś nadać :)
  • rooibos też mi nie podchodzi. Jak jeszcze żyła nasza śp. ciocia (siostra Taty), która mieszkałą w RPA - Tato przywoził stamtąd oryginalnego rooibosa, ale też nie podzielałam tej pasji...

    z niedrogich a smacznych polecam herbatki Posti, an początku tysiąclecia kupiłam takie w grodzie nad Motławą...



  • Ostatnio rozsmakowaliśmy się w bardzo popularnej tutaj mieszance, która występuje pod różnymi nazwami (Alpejska łąka, Alpejskie marzenia itp.) W jej skład wchodzą:
    - trawa cytrynowa
    - skórka pomarańczowa
    - rumianek
    - kwiaty pomarańczy
    - liscie mięty
    - kwiaty hibiskusa
    - dzika róża

    Czasem do tego dodają mate.

    Jakby ktoś chciał spróbować, to za tydzień jedziemy znów do PL, więc mogłabym coś nadać :)
    Kochana - zainteresowałaś mnie bardzo! Ciekawe, czy w Polsce można taką mieszankę dostać lub zrobić. Wszem i wobec wiadomo, że fanką smaku pomarańczy jestem (tudzież zapachu i koloru :) ), a całość wygląda mi niezwykle apetycznie.
    Jestem chętna na próbkę, o ile to nie problem dla Ciebie.
  • Mnie Rooibos nie wchodzi od zawsze ;)

    A ostatnio najlepiej co mi wchodzi to gorąca woda.
  • Potwierdzam - herbaty od Skworca. Pije odkąd odkryłam dzięki forum ten sklep. I zielone, i rooibosy. Wcześniej piłam biedronkowe. Potwierdzam, parzone ze trzy razy są super. :D I te z owocami do wyjadania też. :D
    Poza tym Anatol - mniam! - oraz woda. W dużych ilościach. :)
    Czemu polecasz ten sklep? Cena, jakość czy "swoi ludzie" ? Warto spróbować?
  • edytowano kwiecień 2013
    Ah mieta no tak oczywiście, najlepsza ta korą samemu się zbiera.
  • jak dla mnie to najlepsza jest taka beduińska mieszanka, czarna herbata z szałwią, cynamonem i kardamonem. Jak częstowałam krewnych-i-znajomych to jedni się zachwycali (większość), inni twierdzili że paskudne. Ja tam uwielbiam i polecam:)
  • edytowano kwiecień 2013
    Jak szukasz czegos mniej kwasnego to polecam herbatke truskawka z rabarbarem z biedronki.
    Podobnie wygląda tylko owoce inne
    image
  • edytowano kwiecień 2013
    Potwierdzam - herbaty od Skworca. Pije odkąd odkryłam dzięki forum ten sklep. I zielone, i rooibosy. Wcześniej piłam biedronkowe. Potwierdzam, parzone ze trzy razy są super. :D I te z owocami do wyjadania też. :D
    Poza tym Anatol - mniam! - oraz woda. W dużych ilościach. :)
    Czemu polecasz ten sklep? Cena, jakość czy "swoi ludzie" ? Warto spróbować?


    Moim zdaniem jakość. A i wybór spory i ciekawy. 
    Przyznam, że cenowo nie sprawdzałam dokładnie, ale wydaje mi się, że nie jest źle.Poza tym, sklep ten polecano tutaj na forum, zdaje się @maniek (o ile dobrze pamiętam), a jemu - jeśli idzie o kuchnię - ufam. :)
    Kupujemy tam też ze dwa razy w roku najróżniejsze przyprawy. 
    Piszę "kupujemy", ponieważ zamawiamy wspólnie z @Dorotak i jej koleżankami. :D Taniej wychodzi. :D
  • a my zwykle pijemy herbatki ziołowe (rumianek,lipa, melisa, mięta,pokrzywa...),zielone różniste i owocowe (te prawdziwe), czarne czy kawa rzadko, no chyba że inka z mlekiem( bez cukru), domowe soki z wodą. pod wpływem Waszych wpisów spróbowałam rooibosa - i bardzo mi i dzieciom smakuje  - dzięki za podpowiedź! A jeśli ktoś ma w ogródku brzozy,to polecam sok z brzozy, właśnie teraz jest na niego dobry czas- dzisiaj teść mi przywiózł 5l więc będziemy się raczyć
    :)
  • A jeśli ktoś ma w ogródku brzozy,to polecam sok z brzozy, właśnie teraz jest na niego dobry czas- dzisiaj teść mi przywiózł 5l więc będziemy się raczyć
    :)
    Dobrze, że mi przypomniałaś! :-*
  • he tytuły mylą
    myślałam ze problem alkoholowy
    a tu napitki ziołowe

    owocowe bardzo lubię
    a w domu króluje mięta
    i słaba czarna herbata
    a od tygodnia znów kakao na mleku
    dzieciaki uwielbiają
    i znów 10 litrów mleka poszło
    nie ma to jak wakacje i pełna chata
    :P
  • Moje ostatnie odkrycie Bastka herbata o nazwie Black Island. Czarna herbata dobra gatunkowo, mnóstwo rożnych owoców, skórek, nasionek. Tej samej firmy jest cytrynowa, earl grey, pomarańczowa. U nas, niestety, można kupić tylko tę pierwszą w Kauflandzie. Przede wszystkim oprócz walorów smakowych dochodzi cenowy: jest tania, bo paczka kosztuje niecałe 5 zł.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.