Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Edukacja domowa w świetle nowej ustawy o systemie oświaty

1234568»

Komentarz

  • edytowano grudzień 2016
    nie znam ale naświetlałam szczegółowo sprawę ED znajomemu z zarządu RN kilka dni wcześniej:-)
    Podziękowali 1antonina
  • Dobra  robota !
    Podziękowali 3antonina Aneczka08 wiesia
  • Min Zalewska wczoraj w sejmie czyli kpin ciąg dalszy

    Domowe nauczanie wzmacniamy. Pokazujemy jak dbamy o rodzica natomiast Państwo mylą domowe nauczanie z nauczaniem na odległość. Nie ma takiego systemu edukacji i oświaty na świecie w którym uczeń realizując obowiązek szkolny w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii jest finansowany przez inny system. Mamy obcokrajowców w systemie. Gwarantuje Państwu że żadne z państw nie finansuje edukacji gdy realizują u nas obowiązek szkolny. Wzmacniamy oczywiście obcokrajowców. Zauważyliśmy ich w systemie. I rzeczywiście myślę że to jest ogromne wyzwanie. Będziemy wzmacniać poprzez konsulaty wiedzę o darmowej edukacji online, która jest przy ORPEGu. Jest rzeczywiście do wypromowania. Sporo tam trzeba zainwestować ale to jest oferta dla całej polonii dla wszystkich dzieci które chcą się edukować. Oprócz tego dzieci mają do dyspozycji szkoły przy konsulatach jak również szkoły stowarzyszeniowe. Tam rzeczywiście budują wspólnotę.



  • @Aneczka08 ma trochę racji z tym podwójnym finansowaniem. Dzieci (większość zagranicznych) korzystają z systemu oświaty w kraju pobytu i dodatkowo z polskiego. Możnaby uznać to za wartość, ale trudno bronić jako prawa. 
    Natomiast oczywiście o wzmacnianiu, zwłaszcza w kontekście zmian w projekcie rozporządzenia, mówić nie sposób.
  • ona sobie tą Polonią wyciera twarz i uzasadnia tym uwalenie całej ED, sorry ale nie mam dla niej ani cienia zrozumienia.
    Podziękowali 2E.milia Gosia5
  • Pani ministra System-Zalewska... :/
  • Winnicki ma rację. A pani ministra... Szkoda słów :( A niech by paru uczniów "żerowało" bezprawnie na publicznych pieniądzach. No i co? Wielka strata będzie? Wylewają dziecko z kąpielą :(
  • Mam pytanie takie - bo ciągle rozmyślamy w ostatnich dniach o ciągu dalszym i losach edukacji naszych dzieci - różnych wariantów jest kilka, nie będę się rozpisywać, ale mam konkretne pytanie o rocznik 2011
    M robi teraz zerówkę w ED - na koniec dostanie rozumiem zaświadczenie czy coś o ukończeniu tego rocznego przygotowania przedszkolnego
    ale będzie miał w tym roku 6 lat - i co gdybyśmy nie chcieli go posłać do 1 kl - czy musi kolejny rok odbębniać (formalnie) to przygotowanie przedszkolne czy może rok nic i nigdzie? i w przypadku gdyby musiał być jeszcze ten rok gdzieś wpisany - to może na to samo zaświadczenie z PPP - i czy jakbyśmy go przepisali teraz (w środku roku) poza województwo to zostając w zerówce mógłby kontynuować poza naszym województwem? 
  • Nie wiem, jak teraz, ale nasz Mikołaj jest w zerówce drugi raz, w tej samej szkole, na podstawie tej samej opinii. 
    Podziękowali 1Wela
  • tylko teraz przepisy są nowe i interpretacje też takie mogą być...
    Podziękowali 2Wela E.milia
  • Czyli rejonizacja stała sie faktem?
  • Od 1 września 2017 r.
  • A czy ktoś może mi wytłumaczyć co z tymi poradniami - dzwoniłam do mojej PPP rejonowej - która jest bardzo sensowna, państwowa, bezpłatna i w ogóle same zalety ;) a tam mi powiedzieli że skoro dzieci są zapisane do szkoły to obowiązuje rejonizacja ze względu na szkołę (a ta PPP która jest przypisana aktualnej szkole i zerówce jest tragiczna)
    Chciałam temu zerówkowemu zdobyć zaświadczenie o możliwości ED w sp - to jakie mam możliwości teraz - mogę to jeszcze prywatnie zrobić - czy muszę się kopać z tą badziewną PPP rejonową szkoły czy mogę to jeszcze inaczej zrobić...
  • Prywatnie już chyba nie możesz, od 1 stycznia trzeba w państwowej.
  • no ja dzwoniłam do tej naszej rejonowej wg miejsca zamieszkania - i stwierdziły że jeśli chcę koniecznie do nich to bym musiała pismo do starosty  >:) wystosować...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.