Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory

1252628303191

Komentarz

  • edytowano marzec 2020

    Nasmarowałeś kilka postów z barwnymi epitetami, nie odnosząc się do żadnego z konkretów, które padały, ani nie podałeś żadnych własnych argumentów. Rozumiem, że nie masz już nic więcej do powiedzenia, więc jakaś przepychanka słowna mnie dale nie interesuje.

  • Filmik, który podałaś, nie działa.

  • edytowano marzec 2020
    Inflacja nie jest "mityczna" - jest najwyższa od wielu lat - 4,4%. Sama inflacja bazowa wynosi około 3.
    Ekonomiści współcześnie przyjmują, że "bezpieczna" dla gospodarki inflacja to maks. 3%, a optymalnie 2,5%.
    Na obecny skok inflacji mają wpływ czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, fajnie, że się produkujesz o wzroście cen ropy, tylko że to akurat nie ma odniesienia:



    (źródło: strefainwestorow.pl)

    Owszem, inflacja wzrosła wszędzie w regionie - na co mają wpływ czynniki zewnętrzne, ale w Polsce wzrosła znacznie bardziej niż w krajach sąsiednich - i tu wynika to również ze wzrostu pensji minimalnej, wielu podatków, ZUS, 500+ i całej reszty.
    Nasi sąsiedzi uznają że 3,5% to zdecydowanie zbyt dużo i podnoszą stopy procentowe. My lekceważymy.  No ale wiedząc jakie postacie zasiadają w RPP wcale się nie dziwię (nie dotyczy to wszystkich, ale o niektórych jej członkach mam naprawdę złe zdanie).
  • edytowano marzec 2020

    Kandydatura Hołowni jest kolejnym elementem operacji demontażu polskiego katolicyzmu


    https://www.youtube.com/watch?v=JU-JFfERjZA

    Nie umiem wstawić, trzeba kliknąć w link
  • No po prostu buahaha buahaha buahaha
    Boki zrywać jaaaaaaaa
    Pomyłka językowa, przejęzyczenie 
    Rany, dawno się tak nie ubawiłam 
  • A tymczasem pod pozorem walki z koronawirus em, przygotowaniem się na jego desant wprowadzi się stan wyjątkowy... Białoruś szybciej, niż przewidywano.
    PiS na tace da z radości, że się toto świństwo pojawiło 
  • Jak na razie to opozycja nie może się doczekać i oskarża za za słabe działania... A jak działają oskarża za za duże działania 
    Podziękowali 2Klarcia Rogalikowa
  • edytowano marzec 2020
    Żadnych wyborów nie będzie. W związku z epidemią nie odbędą się. Zamiast Dudy Prezydentem będzie Duda. To ci zmiana. 
  • Ustawę wprowadzili, wiec to kwestia godzin kiefy ogłoszą ze testy wykazały całkiem sporo zachorowań ;) 
  • edytowano marzec 2020
    Jest w ludzkich umysłach. Epidemią głupoty. Taka jest najgorsza.

    Podziękowali 2Klarcia Katanna
  • Agnieszka powiedział(a):
    Katastrofa.
    Jednak ma duże szanse prezydentem zostać - niestety. W Warszawie też wybrali Trzaskowskiego, bo - byle tylko nie PiS.
  • TecumSeh powiedział(a):
    Ja jednak nie byłabym pewna wygranej. PAD musi wygrać w I turze, bo jeśli dojdzie do drugiej, to mamy przerąbane, ich jest jednak zdecydowana większość i przy tym mogą liczyć na wsparcie ze strony Konfederacji.
  • Konfederacja nie zagłosuje na przeciwników Dudy. Na Dude też zresztą nie zagłosuje. 
  • edytowano marzec 2020
    Przecież nie ma nakazu ani zakazu odgórnego głosowania na kogokolwiek od Konfederacji. 
    Jeśli będę miała do wyboru Dude i jakiegoś innego systemowego kandydata oddam nieważny głos.
    Chodzi mi o ty że Konfederacja jako partia nie poprze żadnego wyboru między Dudą a jakimkolwiek systemowcem. Zostawi ludziom wolną rękę. Dla mnie Duda jest równie złym wyborem jak Kidawa Błońska et consortes.
  • Ech w poprzednich wyborach ja też glosowalam na Dudę w drugiej turze.
    Bosak jest ok, aczkolwiek ma pare minusów, które spowodują że będzie miał pod górkę. W sumie szkoda że prawyborow nie wygrał Dziambor. Jakem narodowiec tak żałuję że to akurat Bosak. I że Winnicki był za młody żeby startować.
    No nie poprę Dudy w tych wyborach. Zupełnie nie jest moją bajką. I żaden kandydat w sumie nie jest warty mojego głosu. Bosaka poprę bo to moja opcja. To uczciwy człowiek i polityk na tyle na ile go znam. I ma dobre pomysły. Natomiast w sumie szkoda go na prezydenta.
    A to że Braun i Korwin poparli Dude w zeszlych wyborach przeciw Komorowskiemu to się nie ma co dziwić. Nie sądzę żeby zrobili to znowu. Jest calkiem inna rzeczywistość polityczna. Obecny prezydent wielu konserwatystów po prostu zawiódł.

  • Na tyle na ile się spodziewam to by mnie nie zawiódł. Ryzyk fizyk. Komorowski mnue nie zawiódł bo on nawet nie udawał że ma jakikolwiek pomysł na cokolwiek i wiadomo było kto to jest. To że wygrał Duda było odzewem na to że ludzie mieli dość PO. A że obiecywał przy tym sporo i się nie wywiązał. Moim zdaniem niczego nie musiał obiecywać żeby wygrać.
    Bosaka znam. Obiecał jedynie że nie pidpisze podwyżki podatków. Więc nie sądzę żeby zawiódł. Prezydent ma zbyt słabą pozycję w naszym kraju żeby obiecywać jak Duda podwyżkę kwoty wolnej od podatku choćby. To jest właściwie osoba reprezentacyjna bardziej niż decyzyjna.
    Dlatego szkoda mi Bosaka na takie stanowisko.
  • Duda nie korzysta z żadnej funkcji poza reprezentacyjną. Nie wniósł praktycznie żadnej ustawy. Nie zawetował też żadnej. 
    Może to się zmienić bo jeśli wygra to PiS już do niczego nie będzie mu potrzebny w sensie wsparcia i dopiero okaże się jak naprawdę myśli. A sądząc z rzucanych tu i ówdzie  wypowiedzi może być różnie. 
    Bosak ma wiele do powiedzenia plus nie popiera wszelkich pomysłów obecnego rządu. 
    Jest mało reprezentacyjny z wyglądu, bo wygląda bardzo młodo. No ale trudno kogoś z bylych lub obecnych prezydentów nazwać reprezentacyjnym. 
    Dla mnie o tyle lepiej że Bosak ma konkretne poglądy. I znane. 
    PiS chyli się ku upadkowi. I myślę że różne frakcje chcą już teraz dzielić schedę po obecnym prezesie. Słabość i siła tej partii tkwi w Kaczyńskim. A po nim nie ma nikogo kto mógłby go godnie zastąpić i utrzymac koalicję w całości.
  • Rozumiem, że Duda może nie budzić entuzjazmu, ale nie rozumiem, że lepiej dac  wygrać lewakom.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie zagłosuję na lewaków.  Zresztą dla mnie żadna różnica Duda czy lewak na tym stanowisku. 
  • Jeśli po PIS przyjdzie rządzić lewica, to zaraz na przykład będą chcieli dopuścić aborcję na życzenie inny prezydent im to zaraz podpisze. 
    Podziękowali 2antonina Polly
  • Nie głosuję na lewicę.  Nie mam też pewności czy Duda takich rzeczy nie podpisze.
  • Taki Hołownia pewnie podpisze. W imię zgody narodowej, zachowując swoje prywatne poglądy. To już prędzej tygrysek by zawetował.
    Podziękowali 2Klarcia Rogalikowa
  • Przecież popieramy co poniektore ustawy PiSowskie. Duda to nie PiS. Duda to Duda. W sumie i tak wygra więc co za różnica z kim?
  • Wszystkie które obniżają podatki. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    Nie głosuję na lewicę.  Nie mam też pewności czy Duda takich rzeczy nie podpisze.

    Dziewczyno - opamiętaj się. Twierdzeniem, że PAD podpisał by dostęp aborcji na życzenie i w razie upośledzenia płodu, co momentu porodu -  uwłaczasz jego godności.

    Twój kandydat ma kilka wad, nie tylko młody wygląd. Praktycznie poza występem w programie "Taniec z gwiazdami" niczego w życiu nie osiągnął. Przy tym - prezydent mający tylko maturę? Dosyć już miernot mieliśmy.
    Pamiętasz z jakiego powodu poleciał Bartłomiej Misiewicz? Oficjalnie z powodu braków w wykształceniu, a on na tle Bosaka to torpeda był. 
    K. Bosak nie wygra, ale gdyby - to opozycja (nie PiS) zjadła by go bez popitki.

  • TecumSeh powiedział(a):
    Odrobinka powiedział(a):
    .Nie wniósł praktycznie żadnej ustawy. Nie zawetował też żadnej.
    A to jakaś zaletą sama w sobie - zawetować ustawę???
    I druga rzecz - do maja 2018 wniósł 22 inicjatywy ustawodawcze.
    Więc pamiętaj - jeśli kłamać, to umiejętnie.
     PAD zawetował co najmniej jedną ustawę, tę o sądach i to był jego cholerny błąd.
    Podziękowali 1Polly
  • edytowano marzec 2020
    Po 5 latach prezydentury A.Dudy, Polska gospodarka ma się świetnie, wbrew zapowiedziom ekspertow PO, PSL i Konfederacji. Nie ma zatem, żadnego racjonalnego powodu by nie głosować na A.Dudę. Nieracjonalnych wyborów dokonują tylko głupcy. Ja nie jestem głupcem. AD2020!

    https://twitter.com/bagracz/status/1235265386129625089
  • @KlarciaTo jest bardzo głupie patrzenie że Bosak nic nie osiągnął. Że poświęcił się polityce i działalności pro bono nagle się nie podoba. I staje się za mało.  Co osiągnął w takim razie prezes Kaczyński?  Skończył studia? Co osiągnął Kwaśniewski? Komorowski? Nie mam też naboznego stosunku do wyższego wyksztalcenia. Wyksztalcenie jest tylko sposobem na zdobycie zawodu i w ogole nie swiadczy o człowieku.  Większość  z polityków kilkanascie lub kilkadziesiąt lat działa tylko politycznie i nic innego nie robi. Więc twierdzenie że niczego nie osiągnął jest dość chybione i wyciagane bez refleksji.
  • Poza tym co ma prezydent do gospodarki? Moim zdaniem świetnie się nie ma i piszę to z perspektywy osoby mieszkającej w Polsce prowadzącej działalność. Jest lepiej niż za PO ale nie mogę powiedzieć że jest świetnie.  A Dudzie nie wierzę. Nie znam jego poglądów. Mam wrażenie że wiele poglądów jego jest wynikiem tego że PiS go wspiera w prezydenturze. 
  • Ale czy wolisz zamiast niego Kidawe, jesli dojdzie do drugiej tury, a wirus ludzi przycisnie,  to wcale nie jest pewne, że Duda wygra. Jeśli wtedy Konfederacja nie poprze Dudy , to stracę do niej resztki sympatii.
    Podziękowali 2Polly Rogalikowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.