Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Żona Hołowni

1234568»

Komentarz

  • Moniu jesli ktos chce jedno dziecko  niech ma jedno - dlaczego patrzysz tej znajomej w rodzine i ile ma dzieci ? to jest sprawa jej rodziny i tyle

    daj spokoj temu powtarzaniu w kolko co chca a co nie chca mamy jedynakow - tego tak naprawde nie wiesz - nawet jesli mowia ze nie chca bo costam - moze mowia na odczepnego bo za duzo osob w kolko walkuje temat ze maja jedno dziecko - znam pare takich mam

     
  • zostaw Mamy jedynakow - one taka podjely decyzje i tyle - skoro nie korzystaja z rodzicielskiego to w czym problem - to ich wybor - tak zadecydowaly
    Unia Europejska dala takie dyrektywy z tym ojcowskim
    co ja na to ? no coz zycie weryfikuje takie sprawy ... moj maz nie skorzystalby -ma wlasna firme - i jak niby mialby to zrobic w sensie prawnym - na dwa miesiace zawiesic dzialanosc
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • A od kiedy jest obowiązek korzystać z urlopu rodzicielskiego? Z macierzyńskiego to jest ale z rodzicielskiego nie ma! Jak ktoś nie chce dzieci to nie będzie ich miał i juz. I lepiej żeby nie miał. Bycie mamą czy opiekunem osoby niepełnosprawnej to jest zupełnie co innego niż bycie matką wielodzietną zdrowych dzieci które z czasem są coraz bardziej samodzielne. To jest nie to pojęcie dla kogoś kto tego nie przeżył. Bogu dziękuj Monia że jesteś tego nieświadoma...
    Podziękowali 1Coralgol
  • edytowano grudzień 2019
    Moniu wiele osob na forum zna Twoja historie A. - niezwykle trudne doswiadczenie

    Moniu ja nie wiem moze to tylko moje wrazenie - tu kazdy wyraza swoja opinie i dyskutuje  - mam wrazenie ze Twoja opinia jest taka - trzeba skrocic rodzicielskie bo wtedy te kobiety co odczuwaja presje by zostac z dzieckiem rok tej presji odczuwac nie beda. Natomiast te kobiety co chca byc na rocznym urlopie z dzieckiem to niszcza opinie innym mlodym kobietom opinie u pracodawcow (jak twoj brat o ktorym pisalas  bo tacy pracodawcy  nie moga wziac kogos na umowe zastepstwo prawda?) Po za tym mamy jedynakow to nie chca wiecej dzieci  bo z dlugo wypada z rynku pracy 

    w kontrze do tego inne mamy pisza
    - nie ma obowiazku  brania rodzicielskiego - chcesz bierzesz, nie chcesz nie bierzesz
    -jesli ktos chce miec tylko jedno dziecko- to niech ma jedno - to ich sprawa

    a Ty w zamian na nowo zaczynasz te same argumenty skrocic urlop bo presja rodziny, bo opinia o mlodych kobietach u pracodawcy itd
    i tak w kolko
    Podziękowali 2apolonia Barbasia
  • Nie bardzo śledzę całość dyskusji, ale na marginesie dodam, że jak się bierze rok macierzyńskiego, to pobiera się w tym czasie 80% pensji, jak pół roku - 100%. Więc może, @M_Monia, już jest tak, jak postulujesz, krótszy macierzyński - więcej kasy. Jeśli o to chodzi.
  • Nie, Monia chce, by było tak, że jak ktos jest na urlopie krócej, to i tak dostanie więcej, czyli tyle, ile ten, kto jest dłużej na urlopie. Bo to okropne, że kobitka chce wrócić do pracy, a tu jakieś pieniądze jej "przepadną". No przecież jej się należy. No i co powie rodzina!
  • M_Monia powiedział(a):
    A te urlopy dla ojcow dlaczego zle? Przeciez to wiecej czasu dla dziecka.
    teraz przeciez ojciec moze wziac urlop rodzicielski, jest wybor, to o co chodzi?
    Podziękowali 1apolonia
  • O to że jest przymus. To rodzina powinna decydować a nie lewacki urzędnik z Brukseli. Często mężczyźni zarabiają więcej i nie jest to opłacalne ekonomicznie dla rodziny. Poza tym to nadal kobiety karmią dzieci więc logiczne że to one są bardziej powołane by być z małymi dziećmi.
  • M_Monia powiedział(a):
    Rzad chce wprowadzic przymusowe 2 miesiace ojcowskiego jak macierzynski a jak ojciec nie wezmie to matka nie bedzie mogla za niego wziac. Taka propozycja rzadu. Teraz jest niby wymiennie a mniej niz 1% ojcow bierze rodzicielski i jak juz to kawaleczek tego.


    Przeciez to jest glupie, niech kazda rodzina decyduje sama, kto bierze urlop rodzicielski. Jest wolnosc decyzji i chcialabym zeby tak pozostalo, a nie jeakies wymuszanie i uszczesliwianie na sile.
    Podziękowali 1Polly

  • M_Monia powiedział(a):
    Rzad chce wprowadzic przymusowe 2 miesiace ojcowskiego jak macierzynski a jak ojciec nie wezmie to matka nie bedzie mogla za niego wziac. Taka propozycja rzadu. Teraz jest niby wymiennie a mniej niz 1% ojcow bierze rodzicielski i jak juz to kawaleczek tego.

    Czyli nowa inna propozycja tym razem skierowana do ojcow i robiona dla dobra ich dzieci.


     zapytam Ciebie  czy to nie Rodzice powinni decydowac kto bierze ten urlop rodzicielski ? jakie znaczenie ma ile procent mam ile procent ojcow go bierze ? znaczenie ma ze korzysta na tym cala rodzina i tyle w temacie <3 a tu znowu statystyki ...
     ta propozycja to wymuszanie funkcjonowania rodziny w okreslony sposob - nie decyduja Rodzice co najlepsze dla rodziny tylko instytucje wiedza lepiej

    ja czytalam tez inaczej - argument jest taki ze to po to by wyrownac atrakcyjnosc kobiet na rynku pracy a nie dobro dziecka ;-) :D
    Podziękowali 1OlaZ
  • M_Monia powiedział(a):
    Ja jestem za. Dziecko juz ponad roczne malo ktora kobieta karmi piersią a to wiecej czasu z dzieckiem i wzmocnienie więzi rodzinnych. To tylko 2 miesiace nie rok bez przesady.
    ale kazda rodzina powinna o tym sama decydowac. To nie moja sprawa kto ile bierze urlopu. Ja bylam na urlopie caly rok i ja tak chcialam, nie chcialabym zeby mnie ktos tego pozbawil, a mam dobra prace, jestem programista, ale chcialam jak najdluzej byc z Asia w domu. Jak jakas rodzina zdecyduje, ze dwa miesiace urlopu bierze tata dziecka to nic mi do tego, jest taka mozliwosc.
    Podziękowali 1monia3
  • edytowano grudzień 2019
    psss to  niech wprowadza skoro to ma byc wybor :D
    Ojcowie nie korzystaja z rodzicielskiego ale z tego dwu miesiecznego beda - :D
    tak jak pisalam wczesniej zycie zweryfikuje ...

    dano Rodzinom wolnosc wyboru - a teraz nagle nie podoba sie jakich decyzji dokonuja Rodziny :D


  • edytowano grudzień 2019

    edytowalam
    koncze mykam z tego watku B)
  • OlaZ powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    A te urlopy dla ojcow dlaczego zle? Przeciez to wiecej czasu dla dziecka.
    teraz przeciez ojciec moze wziac urlop rodzicielski, jest wybor, to o co chodzi?
    nie do końca, jeśli kobieta nie odprowadzała składek w dniu porodu, to nie może.
  • To będzie latać czasem hobbystycznie.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.