Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Terlikowski na kursie do schizmy

13»

Komentarz

  • > dobrym narzędziem byłoby stworzenie takiego serwisu, alternatywnego dla oko.press i podobnych
    > w którym pokazywało by się co dany biskup robi

    Biskupi mają swoje profile w mediach społecznościowych, jeżeli ktoś jest zainteresowany swoim biskupem, to bez trudu znajdzie bieżące informacje na jego temat. Natomiast my jako świeccy powinniśmy reagować, gdy inni świeccy atakują biskupów i stawać w ich obronie.
    Podziękowali 2Biznes Info Klarcia
  • Doprawdy od biskupów chyba można wymagać stabilności emocjonalnej i radzenia sobie z odczuciem przykrości, prawda?
    A abp Gądecki się żali na te przykrości sprawiane przez świecki liderów i robi to obok wypowiedzi o tym, jak świetnie wprowadzono procedury radzenia sobie z wykorzystaniem seksualnym nieletnich. Do tego uważa, że karanie biskupów odsunięciem z urzędu jest nieadekwatne do przewinienia w postaci zaniedbań.  mówimy o zaniedbaniach skutkujących tym, że jakiś ksiądz miał możliwość wykorzystać seksualnie kolejne dzieci. 

    Takie wypowiedzi powinny się każdorazowo spotykać z ostrą reakcją, bez względu na to, czy wypowiada je ksiądz, biskup czy świecki lider. 
    Podziękowali 3Pioszo54 Sunday Avq
  • Maciek_bs powiedział(a):

    Gdzie napisałem, że jest dużym zagrożeniem dla Kościoła?
    W tytule wątku?
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Przecież tytuł jest zupełnie inny.
  • edytowano październik 2021
    Dążenie do schizmy nie jest zagrożeniem dla Kościoła? Poniżej kilka kolejnych wypowiedzi:

    "Można się śmiać z tego urojenia wielkości, ale przez to realnie szkodzi Kościołowi."
    "Przeciwnie, to jest sposób, aby trwale związać potencjalnie słuszne postulaty z lewicową nagonką na Kościół."
    "Na koniec autor nie waha się oznajmić diagnozy, która rozbija Kościół i pcha ludzi w kierunku środowisk, które zerwały z nim jedność."

    To też nie jest zagrożenie dla Kościoła? To w zasadzie skoro działalność Terlikowskiego nie zagraża Kościołowi, to w czym widzisz problem? W tym co abp Gądecki, czyli że biskupowi będzie przykro, jak go Terlikowski skrytykuje?
    Podziękowali 1agnieszkamama
  • Czyli przyznajesz, że nie użyłem sformułowania, które przytoczyłeś jako moje "zdanie". Dziękuję.
  • edytowano październik 2021
    Schizma, realne szkody, nagonka na Kościół, rozbijanie Kościoła i pchanie ludzi w stronę środowisk, które zerwały jedność z Kościołem nie stanowią wg Ciebie zagrożenia dla Kościoła? 
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Cykl Marcina Gutowskiego uświadamia jedno. Jeśli chcemy obronić pamięć Jana Pawła II, ale też odbudować wiarygodność Kościoła, trzeba wreszcie wyjaśnić do bólu sieć powiązań stworzonych przez abp Józefa Kowalczyka, kard. Stanisława Dziwisza, kard. Henryka Gulbinowicza. Jednym z kluczy do tych spraw jest sprawa abp Paetza. Niezależna, wiarygodna Komisja jest jedyną drogą. Tyle, że w tej sprawie trzeba mieć… odwagę, a ta jest artykułem deficytowym. Wygodniej jest udawać, że to atak na Kościół. Ale to dla Kościoła jest zabójcze.
    https://www.facebook.com/tomasz.terlikowski
  • Tym, którzy zarzucają mi, że mówiłem o problemach z tuszowaniem przestępstw seksualnych w Kościele (i będę mówił nadal) w TVN chciałem tylko powiedzieć, że o tych tematach mówię i piszę od lat, także w mediach prawicowych. W „Starciu cywilizacji” TV Republika rozmawiamy o tym regularnie, regularnie piszę o tym do „Gazety Polskiej”, „Tygodnika Solidarność”, ale także do „Rzeczpospospolitej” czy „Wprost”. I żeby nie było wątpliwości rozmawiałbym o tym i mówił także w TVP Info, ale od czasu, kiedy skrytykowałem PiS za uwalenie ustawy chroniącej życie, mam tam bana… A kolegom, którzy tak strasznie ubolewają nad miejscem powiem tyle, że jeśli o tym temacie będzie chciał ze mną rozmawiać Tygodnik „Sieci”, „Do Rzeczy”, jeśli film na ten temat będzie chciała zrobić Telewizja Polsce.pl czy ktokolwiek inny służę pomocą. Naprawdę. Do Waszych intencji nikt - po tej stronie - nie będzie miał zastrzeżeń, jedyne czego trzeba to minimum odwagi.
    https://www.facebook.com/tomasz.terlikowski/posts/5134684676561697
  • Taką podobną postawę do Tomasza Terlikowskiego, mają osoby pragnące zatrzymać to ogłupianie młodzieży przez system edukacji. Oni też mają bana w Pisie. Chcą uderzyć z prośbą do liberałów. Dla mnie jest to oczywiste zapętlenie, bo liberałowie oczywiście wykorzystają to dla swoich osobistych celów, a nie żeby pomóc komukolwiek innemu.

    Inną sprawą jest fakt, że mamy coraz więcej systemów, działających na podobnych zasadach. Jest system polityczny, korporacyjny, edukacyjny, socjal mediów. Dla mnie osobiście na podobnych zasadach działa joga. Dla mnie osobiście wszystkie one pochodzą od Złego. I coraz bardziej ujawniają się też ich słabe punkty. 

    Dla mnie rozwiązaniem jest zwrócenie się do Naszej Królowej - Maryi. Pozbycie się depresji i innych paraliżów i współpraca między sobą. Bóg uwielbia różnorodność i talenty ludziom porozdawał naprawdę przebogate swą różnorodnością. Należałoby zgodnie przegadać temat jak bronić biskupów, bo już do naszego Jana Pawła II się dobierają. :( A jest o czym rozmawiać. Chyba za dużo jest tego materiału, do ogarnięcia, przez pisanie w internecie. 
    Podziękowali 1DaddyPig
  • A tymczasem 40% akcji wydawcy "Rzeczpospolitej" kupił znany filantrop George S.

    https://www.bnnbloomberg.ca/soros-doubles-down-on-polish-media-market-with-newspaper-deal-1.1687527
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.