Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Urodzenie każdej ciąży czy dziecka?

Znalazlam to na instagramie i w oczy rzuciło mi się dlaczego napisali o urodzeniu ciąży, a nie dziecka. 
Podziękowali 1Prayboy
«1

Komentarz

  • Bzdury, prawo aborcyjne ma najmniejszy wpływ na chęć zachodzenia w ciążę 
  • To jest typowy przykład braku logiki.
    Błąd logiczny polega na utożsamieniu grupy kobiet które decydują się na dziecko z grupą tych które dziecka nie chce i dlatego potrzebuje swobodnego dostępu do aborcji. Tymczasem nie jest to ta sama grupa.
    Podziękowali 3paulaarose Klarcia Tusia
  • Nie można urodzić ciąży.
  • Ale wogole nie ma obowiązku zachodzić w ciążę tak jak nie ma obowiazku wychodzić za mąż 

  • Patrzycie na to zerojedynkowo. Ciaza-aborcja. 
    A nie chodzi tylko o strach (przed zachodzeniem w ciążę) poczęcia chorego dziecka. 
    Chodzi o wszystko inne też - o poziom opieki, o procedury medyczne, o brak wsparcia, leczenia, opieki, terapii, finansowania itp - chodzi oczywiście o głęboko uszkodzone czy upośledzone dzieci (i ich rodziny). 
    Bardzo latwo jest i wygodnie a takze bezpiecznie (dla siebie samego i swoich poglądów) upraszczać, ze te protesty to tylko dlatego , ze 
    "wam się ciurlac chcialo" a ponosic konsekwencji to nie. Skrobać sie chcecie, grzesznice.
    No niestety. To by bylo proste, ale nie jest prawdziwe. 
    Podziękowali 1persa
  • @Kajlatakie pisanie, to nie ma grama prawdy, to tylko gdakanie za tłumem.
  • kociara powiedział(a):
    Patrzycie na to zerojedynkowo. Ciaza-aborcja. 
    A nie chodzi tylko o strach (przed zachodzeniem w ciążę) poczęcia chorego dziecka. 
    Chodzi o wszystko inne też - o poziom opieki, o procedury medyczne, o brak wsparcia, leczenia, opieki, terapii, finansowania itp - chodzi oczywiście o głęboko uszkodzone czy upośledzone dzieci (i ich rodziny). 
    Do jasnej...
    W czasach mojego dzieciństwa i wczesnej młodości, to wszystko szwankowało, a jednak ludzie mieli co najmniej kilkoro dzieci.
    Już nawet nie warto wspominać, że w podczas wojny się rozmnażano.
    Za dobrze jest teraz ludziskom - dawno wojny nie było.
    Podziękowali 1Quintana
  • Przodkowie mieszkali w jaskiniach
    Pradziadkowie chodzili na boso, tylko do kościoła się obuwali. 
    Nie mieli komorek i internetu. 

  • Ja w pełni to rozumiem @kociara ale nadal aborcja jets dość okrutnym rozwiązaniem dla poczętego już dziecka. Sama oczywiście nie wiem jakby to było mieć upośledzone dziecko i nie mieć pieniędzy ale jednak nie czuje się na tyle lepsza od dziecka aby dawać sobie prawo do odbierania mu życia.

    Oczywiście jednak zgadam się, że obaw jest mnóstwo, ludzie sami o tym komunikują 
  • Mi ogólnie w strajku kobiet nie podobało się takie przekonywanie, że aborcja jest ok, że to nic, tylko lekki zabieg. Niepopieranie pisu, popieram, aborcji nie :(
  • kociara powiedział(a):
    Przodkowie mieszkali w jaskiniach
    Pradziadkowie chodzili na boso, tylko do kościoła się obuwali. 
    Nie mieli komorek i internetu. 

    Zgadza się. A my tego co mamy (a czego nie mieli nawet nasi rodzice za młodu) nie chcemy stracić tak bardzo, że gotowi jesteśmy za to zabić.... I zabijamy.
  • I tylko przyznać się do tego nie chcemy - nazywamy to aborcją, prawem wyboru, itp. I tylko właściwie to mam za złe aborcjonistom - nie dążenie do utrzymania wygody i lżejszego życia kosztem życia innych - to jestem w stanie zrozumieć.  
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Tak działa psychologia, a decyzje o dziecku nie są podejmowane w emocjach i w tłumie. Za miesiąc emocje opadną i zostaną indywidualne pragnienia lub uprzedzenia...
    Podziękowali 2Agmar Tusia
  • Kajla powiedział(a):
    Nigdy wczesniej nie widziałam tylu wypowiedzi kobiet...
    Spora część pisała zapewne służbowo ;)
  • Ludzie nie zdają sobie sprawy ile osób umiera z winy, zaniedbania lekarza.... U nas w szpitalu zmarła kobieta po porodzie na sepsę, gdyby to było teraz, a dziecko niepełnosprawne, to mieliby następną męczennicę, a to jest niezależne od ustawy, o większą odpowiedzialność lekarzy powinni walczyć. Każdy z nas może tak umrzeć po banalnej operacji.
  • edytowano listopad 2021
    @Kajla internet jak papier przyjmie wszystko. i tak pełno pan 50+ z piorunami pisze że teraz kobiety nie będą rodzic, a no te 50+ to raczej pewne że nie będa. Na interenecie na różnych grupach też obalali tłumami pis przed wyborami a potem jak wyglądały wyniki wyborów? Tak wygląda ... co wypada to  mówią żeby się nie wyróżniać i uniknąć hejtu, a a robią swoje 
  • Jakby ktoś nie wiedział.
    Ja nie pisałam o aborcji. 
    Ja pisałam o tym, ze te obawy przed zachodzeniem w ciążę, o ktorych sie mówi to nie jest jedynie lęk przed chorym dzieckiem i brakiem (ewentualnym) możliwości usunięciem ciąży.

    Bo cala sytuacja z Pszczyny to nie jest tylko śmierć w wyniku ciąży patologicznej 
    To caly katalog patologii
    Podziękowali 1paulaarose
  • Kajla powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Kajla powiedział(a):
    Nigdy wczesniej nie widziałam tylu wypowiedzi kobiet...
    Spora część pisała zapewne służbowo ;)
    Wątpię. Ale wierzyć w to zawsze można ;)

    Nawet nie wiesz jak duża część postów na różnych forach, to posty służbowe. Rozmawiałem kiedyś z gościem który prowadził firmę zajmującą się takimi usługami, a on był jedna z wielu firm nie licząc fram trolli politycznych.
  • Kajla powiedział(a):
    tylko wypowiedziach podpisywanych nazwiskiem,
    Sprawdzałaś z dowodem? Znasz osobiści? Jeśli nie, to jest tak samo anonimowe konto jak każde inne.

    Poza tym każdy pretekst jest dobry żeby się usprawiedliwić.
    - Nie będę mieć dzieci, bo za dużo kosztują.
    - Nie będę mieć dzieci, bo czasy niespokojne.
    - Nie będę mieć dzieci, bo najpierw muszę coś osiągnąć.
    - Nie będę mieć dzieci, bo nie mam warunków mieszkaniowych.
    - Nie będę mieć dzieci, bo prawo aborcyjne.
    tak jeszcze długo można by wymieniać.

    To jest cały czas ta sama narracja ideologów maltuzjańskich. Pretekst nigdy jednak nie jest prawdziwą przyczyną!





    Podziękowali 2Agmar Malia
  • Kajla powiedział(a):
    Dla ciebie to preteksty, dla innych czynniki które składają się na decyzję.

    To nie są realne czynniki, tylko propagandowe. Odsyłam do źródeł np. Zeszyty Oświęcimskie nr 2" tam jest instrukcja jak wykorzystywać te hasła w celach depopulacyjnych. Wielu uwierzyło i stąd myślisz, że to realne powody.
  • Ale 2 dzieci to raczej zwyczajna rodzina. 2 plus 1 jest kontrowersyjne, (dla mnie normalne, bo sama z takiej pochodzę). Nie odważyłabym się kogoś nazywać wygodnickim póki nie poznam jego powodów do takiej a nie innej rodziny. 
  • Wy oczywiście jesteście rodzicami i patrzycie inaczej ale to słowo wygodnictwo mnie bardzo jakoś irytuje. 
  • Wygodnictwo tez jest efektem działalności propagandowej. poprzez przekaz medialny można prosto programować ludzi na określone zwyczaje czy poglądy. Dlatego od czasów Bismarcka niemieckie media są związane z działalnością wywiadu i kontrwywiadu.

    Kiedyś w Polsce na stancjach dziewczynki były uczone podstaw kontrwywiadu i potrafiły w dorosłym życiu rozpoznać co może być propagandą zaborcy. Dziś w szkołach państwowych oducza się nawet myślenia analitycznego. Nie można mieć zatem pretensji do ludzi, że łykają wszystko jak pelikany i sądzą, że sami na to wpadli.
  • Potraktujmy przez chwilę jabłko jako symbol błędnej informacji, manipulacji czy propagandy. Jak wtedy wygląda Księga Rodzaju? Przed czym wtedy przestrzega Biblia?

    Jak dla mnie to znak naszych czasów.
  • Przed Stevem Jobsem
    Mspanc ;) 
    Podziękowali 1Izka
  • Uważam, że od propagandy nie da się uwolnić. Jesteśmy w niej zanurzeni, a nasze mózgi zaprogramowane tak, by nie docierały do nas informacje, które zaburzają św Spokój. Tylko metanoia daje możliwość odkrycia na chwilę prawdy. 

    Decyzje podejmowane wbrew oficjalnej narracji też mogą mieć podłoże propagandowe, po prostu ich źródła są w materiałach nieoficjalnych, drugiego obiegu itd. 


    Podziękowali 1Izka
  • malagala powiedział(a):
    Uważam, że od propagandy nie da się uwolnić. Jesteśmy w niej zanurzeni, a nasze mózgi zaprogramowane tak, by nie docierały do nas informacje, które zaburzają św Spokój. Tylko metanoia daje możliwość odkrycia na chwilę prawdy. 

    Decyzje podejmowane wbrew oficjalnej narracji też mogą mieć podłoże propagandowe, po prostu ich źródła są w materiałach nieoficjalnych, drugiego obiegu itd. 


    dlatego trzeba się maksymalnie od propagandy odciąć
  • Trzeba nie sięgać po to jabłko i go nie żreć mimo zachęt wszystkich węży medialnych. Bo skutki będą opłakane.
  • M_Monia powiedział(a):
    Najłatwiej iść z prądem, w szczególności gdy dodatkowo człowiek się mniej zmęczy. 
    Ale czemu dajesz sobie prawo do oceniania cudzego układania sobie zycia to ja nie rozumiem.
    Oceniasz cudze wybory i dziwisz sie, ze komus sie to nie podoba a potem uzalasz aie, jak to są tu tacy niemili.
    Podobaloby sie Tobie, gdyby ktos krytykowal Ciebie i rodzine, ze sobie w domu mieszkacie, wygodniccy??? A ludzie na chleb nie maja? 
    Sorry Monia. 
    Pod pozorem grzeczności, łagodności, prolife-u, otwartosci skrywasz cały wachlarz zlych emocji wobec ludzi. Ciągle kogoś krytykujesz. Ciągle podważasz cudze wybory, potrzeby, poglądy, wszystko, co niezgodne z Twoimi okrutnie krytykujesz i deprecjonujesz
    No litości 
    Podziękowali 3paulaarose hipolit persa
  • edytowano listopad 2021
    Nie. Nie. To Ty nie napisałaś zrozumiale_jeski juz chces, zarzucac brak zrozumienia wpisu.

    Ale nie. Wszystko jest doskonale zrozumiale i nie odnoszę sie wyłącznie do tego, co zacytowalam. A do całości 
    Prawie kazdy Twoj post to krytyka. Wszystkiego, co juz tylko nieznacznie odbiega od Twojego wyobrażenia czy stanowiska
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.