Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ks. Bańka atakuje neokatechumenat i łamie sobie zęby



Włączyłem z ciekawością, a potem już tylko się śmiałem. Strasznie słaba ta polemika.
«1

Komentarz

  • edytowano listopad 2021
    Ten ksiądz Bańka jest zwyczajnie szkodnikiem w Kk; nie mniejszym, aniżeli zlewaczali księża.

    Zanim facet zacznie krytykować, niech wejdzie na Drogę i przejdzie jakiś czas.
    Później mógłby się wypowiadać.
  • Najbardziej zabawne jest to, że ks. B. nic nie potrafi neonom zarzucić, za to bardzo się dziwuje temu, co robią. Samemu nie mając władzy nauczania przez brak jedności z papieżem krytykuje świeckich za dzielenie się refleksjami po wysłuchaniu Słowa Bożego. Tymczasem ci świeccy mają do tego dokładnie takie prawo, jak on sam.
    Podziękowali 2Klarcia Aniela
  • Ten ksiądz to czubek. Jak już  powiedziałam - niech wejdzie na Drogę, pozna choćby zarys formacji, i wtedy komentuje. 
    Podziękowali 1Quintana
  • Zachęcony przez ks. Bańkę przeczytałem statut DN:

    https://kosciol.wiara.pl/files/old/powolanie.wiara.pl/elementy/statut_neo.pdf

    Jest posoborowy do szpiku kości, widać też, że przyjmuje perspektywę świeckich. Poza tym wygląda całkiem ciekawie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Publiczne spowiedzi z całego życia tobkakas masakra
  • W którym punkcie statutu je znalazłaś?
  • Nie w punkcie statutu znam neonow i byłych betonów co mi o tym opowiadaja
  • Coralgol powiedział(a):
    znam neonow i byłych betonów 

    Nie ma czegoś takiego, jak publiczna spowiedź. 
    Byłe betony sieją ploty  B)
    Podziękowali 4jan_u Hope Klarcia blaekie
  • Dzięki Cart za Twój głos!
  • edytowano listopad 2021
    Mało merytoryczny ten atak.
    Spowiedź - czym różni się spowiedź indywidualna we wspólnocie na liturgii pokutnej od pierwszych piątków miesiąca gdzie dzieci, młodzieź lub dorośli spowiadają się w podobny sposób ? Też zbierają się czasami jest jakaś liturgia słowa, kazanie potem spowiedź.

  • edytowano listopad 2021
    Właśnie odsłuchuję wywód księdza. Nawet sobie nie zadał trudu zrozumienia, co czyta!
    Krytykuje Liturgię Słowa Bożego, która jest liturgią oddzielną od Eucharystii, w której też oczywiście liturgia Słowa występuje ale w ograniczonej formie - we Mszy świętej są dwa lub trzy czytania liturgiczne, z góry określone przez Kościół.
    W Liturgii Słowa, która odbywa się we wspólnotach w tygodniu - najczęściej wtorek, środę lub czwartek, to grupa przygotowująca liturgię wybiera czytania. Czytań jest 4 wybrane według klucza:
    1.Stary testament
    2. Prorocy
    3. Listy Nowego testamentu
    4. Ewangelia.
    Czytania wybierane są po lekturze wybranego lub wskazanego hasła ze "Słownika Teologii Biblijnej" Dufura. Takie przygotowanie trwa około 2-3 godzin.
    Grupa czyta wszystkie odnośniki do tekstu z Biblii, wybiera owe cztery czytania, przygotowuje wstępy i dobiera odpowiednie pieśni śpiewane pomiędzy czytaniami.
    Liturgia odbywa się w przygotowanej sali, w której zbiera się wspólnota.
    Po proklamacji czytań jest czas na echo słowa a nie żadne komentarze do tekstów.
    Jedyne prawo do komentowania Pisma Świętego ma prezbiter. 
    Liturgia kończy się modlitwą Ojcze Nasz i błogosławieństwem prezbitera.

    Ja nie wiem, jak można z czegoś tak pięknego i dobrego wyciągnąć takie wnioski?

    Idę słuchać dalej B)
    Podziękowali 2Joannna AleksandraB
  • nie chce mi się słuchać ks. Bańki, ale Twoje komentarze chętnie poczytam @Cart :)
    Podziękowali 1Klarcia
  • Klarcia też. 
  • A przecież w Akwinacie są rodziny z neokatechumenatu, mógł się zapytać.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    A przecież w Akwinacie są rodziny z neokatechumenatu, mógł się zapytać.
    No mógł. Tylko wtedy by nie miał co nagrywać  :D
    Podziękowali 2Klarcia Quintana
  • Po przeczytaniu tego wątku postanowiłam posluchac tego ks . Nie dalam rady........po zaledwie kilku minutach juz miałam wrażenie, że ten ks ma jakis problem ze swoim ego.....niedowartosciowany czy odwrotnie????  Emanowalo cos od niego co kazało mi nie wierzyć w to co mówi, No coś mi tu bardzo nie pasowało. 
    Nie wypowiem się nad treścią , bo nie wysluchałam niczego do końca. 
    Tylko się zdziwiłam, że tylu ma zwolenników. 
    On jest normalnie w Kościele w sensie ma przyzwolenie na gloszenie swoich teorii bez żadnych konsekwencji ? 


    Podziękowali 1Klarcia
  • Jest w Kościele przedsoborowym.
  • Tzn ???? Podlega papierzowi ?
  • Na pewno Piusowi XII. Co do kolejnych nie mam pewności, bo twierdzi, że ich nauczanie jest skażone modernizmem.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Mnie też zdenerwowł ks. Bańka, jak wypowiadał się na temat "polityczności" Radia Maryja i o tym, jak o. Rydzyk broni zbrodniarza (chodziło o bpa Janiaka).

    A tak to nawet lubię go słuchać, gdy wypowiada się w tematach, na których się zna.
    Podziękowali 1Klarcia
  • a ja wolę go nie słuchać, bo jego wywody są poprzeplataniem prawdy z jego własnymi interpretacjami/domysłami/teoriami spiskowymi i dużo w tym manipulacji

    nie mam czasu na dociekanie, co z tego co mówi jest prawdą, a co tylko zdaniem jakiegoś księdza
    Podziękowali 1Klarcia
  • Maciek , ale ja nie oczytana jestem i nie rozumiem jak  młody , wyświęcony ksiądz,jawnie neguje obowiązującą  naukę kościóła i nic . 
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Na pewno Piusowi XII. Co do kolejnych nie mam pewności, bo twierdzi, że ich nauczanie jest skażone modernizmem.
     :D  :D  :D  


  • Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha :) Ja już kiedyś uderzyłem w stół i...

    Podziękowali 1Klarcia
  • Czyli to odpowiedz na Twój artykuł.  Ja cię kręcę. No nie ma słów jak gość jest zaburzony .  
  • To świadczy, jak bardzo zmieniło się nauczanie Kościoła i jak to nas dziwi. Czy Pan Bóg będzie sądził ludzi z wieków poprzednich i nas wg odmiennego prawa? 
  • Ale kto zmienił to nauczanie? Uformowani przed soborem biskupi i papieże? Przecież to się kupy nie trzyma.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Ale kto zmienił to nauczanie? Uformowani przed soborem biskupi i papieże? Przecież to się kupy nie trzyma.
    ludzie
  • Pani Hania z mięsnego?
  • no napisałeś wyżej
    grzesznicy, jak wszyscy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.