Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rozwody będą droższe i dluzsze

2»

Komentarz

  • jan_u powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Bowiem prawda jest taka, że ludzie deklarujacy się katolikami, nie powinni żyć w związkach niesakramentalnych, czy takowe akceptować.  Nikt, nikogo, siłą w Kościele nie trzyma.
    No chyba żartujesz. 
    Małżeństwo nie koscielne to jak najbardziej małżeństwo. Nie masz prawa wymagac, żeby inni wyznawali twoją wiare i nie masz prawa podwazac cudzych decyzji. 
    Co w ogole znaczy "nie akceptowac"??? 

    @kociara małżeństwo cywilne jest przez Kościół całkowicie uznawane jako forma małżeństwa niekatolików.  Natomiast nieakceptacja zwiazkow cywilnych katolików wyraża się np. w tym, że nie dopuszcza się zasadniczo katolików w zwiazkach cywilnych do posługi chrzestnych.
    To co napisałaś powyżej to nieporozumienie. Inne wymagania dotyczą członków Kościoła,a inne niewierzących.

    No dla mnie to zrozumiałe i jasne, co napisałeś. I zgadzam się w 100proc
    Natomiast oburzył mnie wpis Klarcia, która deprecjonuje w ogóle małżeństwo cywilne. 
  • Dla mnie oczywiste jest, że ludzie wierzący chcą ślubu kościelnego, niewierzący- cywilnego. Do wiary się nie zmusza i do ślubu kościelnego też bez sensu zmuszać.
    Podziękowali 3Aga85 asiao Klarcia
  • tak, a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów  :#
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.