Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przez to, że nie mam dzieci, wolniej się starzeję

2»

Komentarz

  • M_Monia powiedział(a):
    Jakoś nie wydaje mi się, że w koalicji z Hołownią i PSL- em ten pomysł miał jakiekolwiek szanse na realizację. 
  • edytowano październik 2023
    M_Monia powiedział(a):
    To nie ważne, ale lewica wchodzi z buciorami w poglądy lekarzy.
    Ale skoro to robi to oznacza ze leczenie jest od tego też zależne i tu się z nią zgadzam. 
    Wszystko działa w dwie strony. 
    Są ludzie, którzy nie chcą, żeby lekarz wchodził w ich sumienia. 
    Dlaczego coś ma działać w jedna stronę?
    i dlaczego uważasz ze ginekolog może mieć swoje poglądy a psycholog nie? 
    Bo zgadzasz się z poglądami ginekologa? 
    Trochę konsekwencji Monia. 
  • M_Monia powiedział(a):
    To nie ważne, ale lewica wchodzi z buciorami w poglądy lekarzy.
    Ale skoro to robi to oznacza ze leczenie jest od tego też zależne i tu się z nią zgadzam. 
    Leczenie ma być niezależne od poglądów 
  • M_Monia powiedział(a):
    Jestem konsekwentna. To nie ważne kto jest dla mnie ok a kto nie ok.
    Ja tylko uważam że to ma wpływ na leczenie w niektórych dość istotnych kwestiach, a nie jak pisze Hipolit że nie ma wpływu. 
    A nie boisz się, ze trafisz kiedyś na lekarza, który będzie miał poglady  odmienne od Twoich  i będziesz z różnych przyczyn zdana na niego i to on będzie decydował o Twoim zdrowiu/życiu? 
    Wszak uważasz, ze nikt nie ma prawa rządzić sumieniami lekarzy w państwowej służbie zdrowia. Nie martwi Cię to? 
  • M_Monia powiedział(a):
    Myślicie ze lekarz jest robotem? 
    X chce aborcji zdrowej ciazy to lekarz ja robi bez mrugnięcia okiem a Y chce uporczywej terapii dziecka z zespołem Edwarda, to też robi 10 reanimacji i będzie leżał pod respiratorem już ze śmiercią mózgu bo tak chcą rodzice. 

    Przecież on dostanie fioła jak będzie pod dyktandi poglądow skrajnych ludzi. 
    Są jeszcze jakieś przepisy, regulacje. 
    Nie ma wolnej Amerykanki i tez jej nie będzie. 
    Strasznie uderzasz w skrajności, a tylko w jedna stronę - jak zawsze. 

  • M_Monia powiedział(a):
    Lekarz ma prawo odmówić procedury która jest niezgodna z jego sumieniem np aborcji. I to jest na szczęście. 
    A ma prawo zrobić na odwrot bo to będzie zgodne z jego sumieniem? 

  • M_Monia powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Lekarz ma prawo odmówić procedury która jest niezgodna z jego sumieniem np aborcji. I to jest na szczęście. 
    A ma prawo zrobić na odwrot bo to będzie zgodne z jego sumieniem? 

    Nie ma bo w Polsce będzie to przestępstwem. Czyli nie tylko od lekarza zależy ale i od polityków i partii rzadzacej

    Wiec lekarz ma prawo odmówić nie dlatego, ze to niezgodne z jego sumieniem a dlatego, ze to niezgodne z prawem. 

    Kiedyś przepisy mogą się zmienić. 

  • hipolit powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    Koleżanka była wiele lat zadowolona ze swojego ginekologa, aż spotkało ją poronienie i spotkała się z szokującym lekceważeniem cierpienia.
    Mój ginekolog jest ze mną (ze tak powiem) od pierwszej ciąży. Mam tez poronienie za sobą. 
    Nie wymagałam od niego wspierania mnie w tamtym momencie a fachowości. Od wspierania mam bliskich. 
    Od ortopedy tez nie wymagam żeby współcierpiał  ze mną. 
    A gdzie ja napisałam, że trzeba wspierać pacjentkę. Jest jednak różnica pomiędzy podejściem lekarz pacjent, obojętnym, a śmiech z rozpaczy i deprecjonowanie straty, mówienie z politowaniem, ojojoj, poleciało i co z tego... To jest dla mnie nie do zaakceptowania.
  • Może, kiedy umiera ktoś bliski w szpitalu, to lekarz też ma radośnie szczebiotać i żartować z ludzkiej śmierci? 
  • Zuzapola powiedział(a):
    Może, kiedy umiera ktoś bliski w szpitalu, to lekarz też ma radośnie szczebiotać i żartować z ludzkiej śmierci? 
    Ma przekazać informacje 
  • To właśnie chodzi o przykre komentarze, a nie brak wsparcia.
  • edytowano październik 2023
    "Rodzimy czy usuwamy " to bardzo popularny komentarz powyżej drugiej ciąży 
  • ominika powiedział(a):
     tylko proszę Cię o racjonalne wytłumaczenie mi sytuacji, kiedy pacjentka ma opinie lekarskie, potwierdzające, że donoszenie ciąży stanowi poważne zagrożenie jej zdrowia i życia 

    żadne opinie nie mają znaczenia, jeśli matka dziecka domaga się jego śmierci to lekarz w odpowiedzi powinien poprosić o orzeczony na piśmie przez sąd prawomocny wyrok śmierci wraz z uzasadnieniem.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Przez to, że nie mam dzieci, wolniej się starzeję

    odpowiedź





  • Bezdzietni powinni płacić wyższe podatki.
  • edytowano październik 2023
    zbyszek powiedział(a):
    Bezdzietni powinni płacić wyższe podatki.
    Ale do tego powinno być szeroko dostępne in vitro i adopcja.
  • To nie jest równoznaczne Po co komu in vitro skoro to gorsza metoda rozmnażania, powinno sie najpierw wykorzystać normalną metodę.
    Bez ograniczeń co to znaczy - wynajem surogatek też, dla homo związków też ?
  • zbyszek powiedział(a):
    To nie jest równoznaczne Po co komu in vitro skoro to gorsza metoda rozmnażania, powinno sie najpierw wykorzystać normalną metodę.
    Bez ograniczeń co to znaczy - wynajem surogatek też, dla homo związków też ?
    Chyba mało kto stosuje in vitro, jeśli może normalnie. O surogatkach w sumie nie pomyślałem, ale trochę mi to podchodzi pod handel ludźmi. Adopcja powinna być ułatwiona, albo chociaż rodzicielstwo zastępcze.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.