Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Spadająca Gwiazda, czyli ile kosztuje patriotyzm

2»

Komentarz

  • beatak powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    To nie kradzież tylko zasilanie finansowe strategicznej spółki. Mylisz pojęcia.
    Tak właśnie pisowscy złodzieje nazywają kradzież na olbrzymią skalę.
    Kto jest okradany?
  • A odkąd to wielkość marży jest odgórnie wyznaczana? Zawsze wydawało mi się, że to rynek przez popyt decyduje o wysokości marży. Jeżeli przy jej zwiększeniu są nadal chętni na kupno, to znaczy, że poprzednia była za niska. Na tej zasadzie dorobiły się wszystkie koncerny.


    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • To Ty nie rozumiesz, polityka cenowa jest prywatną sprawą przedsiębiorcy i od niego zależy czy podwyższa czy obniża marżę. Jak Ci nie pasuje, możesz nie kupować. Jednak mówienie, że podniesienie marży jest kradzieżą, to skrajna bzdura charakterystyczna dla komuchów. A nie sądzę żebyś się zaliczał to tego wątpliwej jakości towarzystwa.
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • Tomasz powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    To nie kradzież tylko zasilanie finansowe strategicznej spółki. Mylisz pojęcia.
    Tak właśnie pisowscy złodzieje nazywają kradzież na olbrzymią skalę.
    Kto jest okradany?
    Prayboy powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    To nie kradzież tylko zasilanie finansowe strategicznej spółki. Mylisz pojęcia.
    Tak właśnie pisowscy złodzieje nazywają kradzież na olbrzymią skalę.
    Kto jest okradany?
    Ty i ja. Obniżka VAT na paliwo miała obniżyć jego cenę dla klienta. Tymczasem na to konto Obajtek podniósł marże. Po podwyżce VAT stał się cud bo Obajtek obniżył marże. Cena pozostała. Dla przedsiębiorców było jeszcze gorzej bo mniejszy VAT mogli odliczać. Obajtek z Vateuszem wydoili Polaków. Ciebie i mnie. Też tankowałem. 


    Mnie nie. Tankuje LPG, jego cena jest stała.
  • A że ciebie to dobrze, niech państwowa strategiczna spółka rośnie w siłę..
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    Ale Niemcom tego systemu nikt siłą nie narzucał. Wybrali go sami. My dostaliśmy PRL na rosyjskich bagnetach, dlaczego mam za to płacić.
    Człowieku. Ty masz pojęcie co się działo w NRD - tam był reżim, który nam się w pale nie mieści. Nie lżejszy niż za Hitlera. Oni także dostali narzucony system, w NRD komunistyczny, w NRF zachodni, demokratyczny.
    Po połączeniu Niemiec oprawcy zostali pociągnięci do odpowiedzialności; ukarano agentów STASI; ofiary prześladowania dostały odszkodowanie.
  • Mówię o systemie nazistowskim w Niemczech, nie komunistycznym
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.