Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy bierzecie "wolne" na święto Trzech Króli?

13»

Komentarz

  • [cite] knrdsk1:[/cite]Bolko-Torquemadom najlepsze życzenia z okazji imienin Synów!:clap:
    Ale oni odpoczywają od forum. Mogliby już wrócić :smile:
  • [cite] knrdsk1:[/cite]Bolko-Torquemadom najlepsze życzenia z okazji imienin Synów!:clap:
    i Baltazara:thumbup:
  • Baltazar naturalnie wliczony :smile:
  • nie
    przy czym ja pracowalam z domu
    chlop pojechal na budowe
    w kosciele nie bylismy, bo starsza zastrajkowala i sie obsikala od gory do dolu, po czym byl oczywiscie wrzask "moooooooooooookroooooooooo" (jak na zlosc nie mielismy w samochodzie nic do przebrania)
    trudno, mam nadzieje, ze dostaniemy krede przy okazji Koledy
    Jak sie wszystko uda, tak jak bysmy chcieli, to za rok bedziemy zyc w miejscu, gdzie tego dnia jest ustawowo wolne:bigsmile:
  • Ja wziąłem urlop:cool:
    Co się najeździłem z naszym małym Ignasiem po lekarzach to moje.
    Na wieczór byliśmy na Mszy. Nasi Jezuici "rzucili" tylko kredę, kadzidła nie dali:sad:
  • [cite] Grzegory:[/cite] kadzidła nie dali:sad:
    U nas nic nie dają.
    Za to Msza była po łacinie.:shocked:
    Pierwszy raz w tej parafii.
    No, pierwszy raz odkąd tu mieszkam:wink:
  • A my mamy na naszym, kurka, nowoczesnym osiedlu takie drzwi wejściowe zamontowane, że nijak się nie da kredą nic napisać :confused:
  • To pięknie, a gdzie to?
  • Niedaleko Lasku Bródnowskiego... A kreda z Benona :)
  • U Karmelitów w Krk - kadzidło z węgielkiem (!), kreda, sól.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]U Karmelitów w Krk - kadzidło z węgielkiem (!), kreda, sól.

    tylko pozazdrościć:wink:
  • W Krk faktycznie zawsze tak było.
    Kadzidło potem paliliśmy na kuchence gazowej a kredą opisywało się drzwi.
    Tutaj było poświęcenie kredy, kadzidła i wody, ale nie wiem, gdzie to się potem podziało.
    A kredą drzwi opisują dopiero ministranci, jak chodzą po kolędzie.
    Pierwszego roku, jak tu mieszkaliśmy, opisałam sobie sama, kredą przywiezioną z Krakowa. Skutek był taki, że ... ministranci chcieli ominąć nasze mieszkanie myśląc, że ksiądz już u nas na kolędzie był, skoro drzwi opisane.:wink:
  • A jak opisujecie? Karmelici mówili, że C+M+B+2010 i tak opisaliśmy.

    BTW najlepsze były sąsiadki w Cz-wie. K+M+B=2003 :tooth: Wyższa matematyka.
  • Paweł,
    O to samo miałam pytać :-)
    A propos, kiedyś usłyszałam super interpretację tego K+M+B od pewnego obcokrajowca: "To chodzi o tych waszych królów: Kazimierz, Mieszko i Bolesław" :-D
  • :bigsmile:

    Właśnie obejrzałem Torq'a który mówi na ten temat... Trza będzie C na K przerobić...
  • A u nas piszą C+M+B+2010
    Christus mansionem benedicat- niech Chrystus błogosławi temu domowi.
  • No to obejrzyj link co podałem.
  • Dziś już nie. Nie mogę spokojnie równocześnie na niego patrzeć i go słuchać.

    Jutro sobie włączę przy porannej kawie, jakoś to przeżyję.:wink:
  • W każdym razie poprawnie wg rytuału jest K+M+B+[rok]
  • Inaczej grozi spalenie na stosie?:wink:
  • To już nie do mnie pytanie :wink:
  • ja całe moje życie pisałam KMB na cześć Trzech Królów (nawet jak już słyszałam tę drugą interpretację - jakieś 5 lat temu w radiu)
    no a w tym roku po raz pierwszy w kościele ksiądz powiedział że może być i tak i tak (!) to sobie pomyślałam: ha, w tym roku zrobimy inaczej!
    no ale nie zdążyłam w życie myśli wprowadzić, bo jakieś szaleństwo u nas nastąpiło po powrocie do domu i zapomniałam...
    także dobrze że Was mam, bo mi przypomnieliście i w dodatku z rytuałem się nie minę

    a kreda może być z zeszłego roku? jak myślicie czy to istotne?
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Inaczej grozi spalenie na stosie?:wink:

    raczej na stosiku

    MSPANC
  • [cite] Kerima:[/cite]..."To chodzi o tych waszych królów: Kazimierz, Mieszko i Bolesław" :-D
    Toć Mieszko królem nie był ino księciem:sad:
  • Kreda, jeśli poświęcona, to wszystko jedno ile ma lat. Chyba, że już śmierdzi albo kwitnie... :wink:
  • [cite] Grzegory:[/cite]
    [cite] Kerima:[/cite]..."To chodzi o tych waszych królów: Kazimierz, Mieszko i Bolesław" :-D
    Toć Mieszko królem nie był ino księciem:sad:
    toc tez może nie o tego Mieszka chodzi...
  • Masz na myśli ten Mieszek:

    mieszek.JPG

    ?
  • Obcokrajowiec to był i to w dodatku starozakonny, więc nie dziwota...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.