Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

CIASTO UCIERANE ZE SLIWKAMI [lub innymi owocami]

2»

Komentarz

  • Mamuśka, ważne, że się nie marnuje. Ja lubię dużo zaprawiać. Moja śp. mama miała w zwyczaju robić około 1,5 tysiąca słoików zapraw. Jest dla mnie niedoścignionym wzorem:bigsmile:

    Mamuśka, z kabaczków leczo na zimę, kabaczek ala ananas( w ogóle nie kupuję ananasów do ciast i sałatek); z buraczków sałatkę obiadową możesz zrobić(z papryką i cebulą, pyszna)
  • @Mamuśka:
    Weź nie pisz takich rzeczy, ja Cię proszę...
    Czemu ja nie mam takich sąsiadów?!

    Śliwki dziś do ciasta kupiłam po 4,5 i to tylko dlatego, że pierwszą świeżość miały już za sobą a innych nie było.:cry:
  • Dziewczyny ja wszystko przetwarzam do słoików w dobie kryzysu własna spiżarnia nieoceniona ....
    a sąsiedzi faktycznie mają zapuszczone sady ale się nie gniewam bo wszystko wykorzystam bo sama na sad miejsca nie mam ,,,,

    Nawet ostatnio jechaliśmy gdzieś samochodem wypatrzyłam u kogoś na podwórzu krzaczki porzeczek owoce juz opadały aż mi było szkoda bo u sąsiadki wszystko zerwałam i przerobiłam .....
  • Karolinka wrzuć przepis na tego kabaczka ...
    Będe wdzięczna
  • Ja tez, ja też...! :bigsmile:
  • Składniki
    * ok. 3 kg. kabaczka lub cukinii
    * 2 - 3 szkl. wody
    * 70 dkg. cukru
    * 3 łyżeczki kwasku cytrynowego
    * 1 olejek ananasowy


    Kabaczek " ala ananas "

    - Kabaczki lub cukinię obrać ze skóry i pokroić w kostkę. Jeżeli są duże ziarna, to je wydrążyć.
    - Pokrojone zalać wodą z kwaskiem i zostawić na noc.
    - Na drugi dzień zlać sok, dodać do niego cukier z olejkiem i zgotować.
    - Kabaczki wkładać do słoików, zalać gorącym syropem i 10 - 15 min. pasteryzować.

    Smakują jak ananasy z puszki i dodaję je do różnych sałatek zamiast kupnego ananasa z konserwantami.

    Przepis sprawdzony zaczerpnięty z serwisu wielkiezarcie. Ja nie dodawałam olejku ananasowego( tak myślę, że takie olejki widziałam kiedyś w kaułflandzie), bo nie miałam, ale i tak były pyszne:bigsmile:
  • Korzystam z Wielkiego ŻArcia świetne przepisy można tam znaleźć,,,,


    przepisu spróbuje ...:-)

    Jeszcze papryka przede mną w tamtym roku po raz pierwszy wyszła mi jak należy ...

    No ale.... tu już targ muszę odwiedzić
  • Lepsze są z papryką. W zeszłym roku zrobiłam z kapustą, i tak nam nie smakowały.
  • malutkie buraczki można całe do słoików w zalewie octowej,pyszne,buraczki ugotować wcześniej
  • Dziś zrobiłam buraczki ale zwykłe ,,dziewczyny możecie podać przepis na
    buraczki z papryką pod koniec tygodnia kupię paprykę to bym spróbowała ......
  • Pro - pyszne ciasto wyszło
    :-h
  • Też dziś robiłam z rabarbarem !!! :D
  • Oj, na wspominki mnię wzięło, pamiętasz Pro? :) Ja miałam wtedy tylko małą, 7mcy Kaję na stanie, a Ty zdaje się maniakalnie zakładałaś wątki kulinarne ;)
  • ;) Si ;) a potem były Klooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooony ;)
  • no właśnie zrobiłam z tego przepisu - pyszne wyszło, wydawało mi się bardzo gęste i bałam się, że będzie twarde, ale nie! z dzieciakami robiliśmy, zabawa była super, tylko w kuchni armageddon...
  • Może to nie tyle ucierane, co bardziej kruche, ale zrobiłam już drugi raz wg tego przepisu (smaczne jest, mało słodkie):

    CIASTO KRUCHE ZE ŚLIWKAMI WĘGIERKAMI, BUDYNIEM I KRUSZONKĄ

    Składniki na ciasto:
    • 500g mąki pszennej
    • 200g masła
    • szklanka cukru (200g)
    • 2 jajka
    • 2 zółtka
    • łyżeczka proszku do pieczenia
    • szczypta cynamonu
    • szczypta soli
    • 2 łyżki mąki ziemniaczanej (niekoniecznie)
    Ponadto:
    • 700g śliwek węgierek
    • 2 budynie śmietankowe lub waniliowe
    • 4 łyżki cukru
    • 3 szklanki mleka
    • 2 łyżki kaszy manny

    Z podanych składników zagnieść ciasto, podzielić na dwie nierówne części (40% i 60%). Schłodzić w lodówce. Blachę wysmarować tłuszczem, wylepić dno większą częścią ciasta. Podpiec ok.10-15 min. w 180 st. Wyjąć ciasto z piekarnika, posypać kaszą manną. Węgierki umyć, pozbawić pestek, połówki gęsto poukładać na cieście. Zalać śliwki gorącym budyniem (zagotować budynie z cukrem i mlekiem). Drugą część ciasta zetrzeć na tarce na grubych oczkach. Ułożyć na wierzchu ciasta. Piec ok. 50 min. w 180 st. Po wystudzeniu można posypać cukrem pudrem i włożyć na kilka godzin do lodówki, aby masa stężała.

    Oryginalny przepis pochodzi ze strony: 
  • osmiele sie podbic bo bardzo aktualne a nie zdaze spisac :)
  • Uwielbiam ciasto ze śliwkami. Narazie jednak maniakalnie piekę szarlotki, bo dostaliśmy ogrom jabłek, które są twarde, cierpkie i kwaaaaaśne, więc do jedzenia nie bardzo.
  • Oj, na wspominki mnię wzięło, pamiętasz Pro? :) Ja miałam wtedy tylko małą, 7mcy Kaję na stanie, a Ty zdaje się maniakalnie zakładałaś wątki kulinarne ;)
  • Hahahahahaha tak!

    Ale dzis wszyscy jextesmy na jaglance lub Dabrowskiej ... i to juz nie jest to samo ;-)
  • Właśnie wcinamy drożdżowe ze śliwkami, a na niedzielę robię ucierane, już mi pachnie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.