Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1424344454648»

Komentarz

  • Bambidu powiedział(a):
    @Hania, nie mów że te szlaczki sama malowałaś...
    I jak zrobić, żeby duży prostokątny biszkopt się nie rozleciał przy przekładaniu? Masz taką tortownicę? Bo z blachy to chyba nie ma szans wyjąć bez uszczerbku?

    @Bambidu a czemu duży ,prostokątny biszkopt miałby się rozlecieć???
    Kładziesz na górę blaszki tacę/deskę do krojenia przewracasz do"do góry nogami" i po problemie.
    Fakt,po przełożeniu masą taki biszkopt ma tendencję do "rośnięcia" trochę w górę i na boki, ale to też nie jest jakiś wielki problem.
    Kładziesz go na sztywną deskę do krojenia i wyjmujesz z lodówki w stanie nienaruszonym.
  • Ja takie prostokatne torty produkuje. Normalnie w blasze pieke, jak chce maly to z 4 jajek, jak duzy - z 8. I czesc. Kto powiedzial, ze tort ma byc okragly :) Na smaku w niczym mu to nie ujmuje.
    Podziękowali 1kasha
  • edytowano styczeń 2021
    Głosuje na kawowo wiśniowy - masa do tortu taka tradycyjna, na maśle i kawie fusi zaparzanej, biszkopt naponczowany kawa, a drugie pięterko herbata z cytryną, w masę powciskane wisienki z konfitury. 
  • edytowano styczeń 2021
    Śmietana ubitą z rozpuszczoną kawą  rozpuszczalną, dobry domowy dżem porzeczkowy i mocne nasączenie
     O, jak bym zjadła 
  • Mocno czekoladowy biszkopt, mocno
  • Podrzucę Ci @Elunia mój sprawdzony przepis na masę kawowa:

    20 dkg cukru
    4 żółtka
    1kopiata łyżka mąki
    3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej + szklanką wrzątku
    40 dkg masła
    2 łyżki spirytusu

    Żółtka + cukier. Mąka. Do masy żółtkowej wlać zaparzona kawę. Ugotować krem - stale mieszając. Masło utrzeć na puch. Dodawać po łyżce przestudzoną krem kawowy. Na koniec dodać spirytus.

  • @Elunia to ma razem tylko mrugnąć, dosłownie minutkę dwie, żeby żółtka nie były surowe. Robiłam te masę kilka razy, sprawdzałam też wariant z większą ilością kawy - raz dałam 4 łyżeczki i też git.
  • edytowano styczeń 2021
    Może tak niejasno napisałam przepis: żółtka trzeba zmiksować z cukrem, potem do tego idzie łyżka mąki i do tego wlewamy zaparzona kawę. Mieszamy i całość stawiamy na ogień, zeby minutkę pyknelo razem. Stawiam pod spód płytkę metalowa, żeby ogień nie był zbyt mocny i mieszam cały czas. 
    Jak ten kawowy zajzajer przestygnie - dodajemy go po łyżce do zmiksowanego masła. Na koniec spirytus.
  • Rany Julek! Już do Ciebie idę! :p
  • edytowano styczeń 2021
    Cieszę się bardzo, że się masa spisała! :) A jaki ładny, jaka palisada biszkoptowa! Hehe, nic nie pomoże ten plotek obronny- tort szybko zniknie! :)

  • @Elunia chcę zrobić biszkopt Twój z mąki ziemniaczanej, czy taki biszkopt można nasączyć?
  • edytowano styczeń 2021
    Dzięki. Dlaczego nie podświetla mi się wątek,  jak ktoś napisze?
  • Na pewno było, ale nie przekopię się przez cały wątek (może nawet ja już o to pytałam, ale to mój drugi tort w życiu ;)).
    1. Kiedy upiec biszkopt przed przekładaniem i dlaczego rzucany mi się kruszy w czasie krojenia (innych niż rzucane nie piekłam).
    2. Jak przekładam i dekoruję masą śmietanową z mascarpone, to przełożyć biszkopty dzień wcześniej i dać do lodówki, a dekoracje z masy zrobić przed podaniem?
    3. Czy kuleczki cukrowe (złote i srebrne) na tej masie się rozpuszczą?
  • PonuraKura powiedział(a):
    Na pewno było, ale nie przekopię się przez cały wątek (może nawet ja już o to pytałam, ale to mój drugi tort w życiu ;)).
    1. Kiedy upiec biszkopt przed przekładaniem i dlaczego rzucany mi się kruszy w czasie krojenia (innych niż rzucane nie piekłam).
    2. Jak przekładam i dekoruję masą śmietanową z mascarpone, to przełożyć biszkopty dzień wcześniej i dać do lodówki, a dekoracje z masy zrobić przed podaniem?
    3. Czy kuleczki cukrowe (złote i srebrne) na tej masie się rozpuszczą?

    PonuraKura powiedział(a):
    Na pewno było, ale nie przekopię się przez cały wątek (może nawet ja już o to pytałam, ale to mój drugi tort w życiu ;)).
    1. Kiedy upiec biszkopt przed przekładaniem i dlaczego rzucany mi się kruszy w czasie krojenia (innych niż rzucane nie piekłam).
    2. Jak przekładam i dekoruję masą śmietanową z mascarpone, to przełożyć biszkopty dzień wcześniej i dać do lodówki, a dekoracje z masy zrobić przed podaniem?
    3. Czy kuleczki cukrowe (złote i srebrne) na tej masie się rozpuszczą?

    Wiem,że stary post ,ale może przy okazji  ktoś sobie coś w wątku znajdzie dla siebie.
    I odpowiem na pytania-może komuś się przyda.

    1. Kiedy upiec biszkopt przed przekładaniem i dlaczego rzucany mi się kruszy w czasie krojenia (innych niż rzucane nie piekłam).

    Biszkopt najlepiej jest upiec poprzedniego dnia,może być upieczony nawet 2 dni przed przełożeniem.
    Kruszenie oznacza zbyt mała wilgotność,więc to raczej zależy  od przepisu na biszkopt,
    nie od tego czy jest rzucany.
    Rzucanie zapobiega tylko opadnięciu biszkoptu.

    2. Jak przekładam i dekoruję masą śmietanową z mascarpone, to przełożyć biszkopty dzień wcześniej i dać do lodówki, a dekoracje z masy zrobić przed podaniem?

    Jeśli dekoracje są z tej samej masy co masa na torcie,to można je zrobić od razu.Masa śmietanowa rozpuszcza figurki i dekoracje z masy cukrowej.
    Tort przełożony i odstany w lodówce min . +/- 12 godzin lepiej zachowuje formę i lepiej smakuje.Trzeba tylko zabezpieczyć go przed wilgocią (jeśli to nie jest lodówka no frost) i przed zapachem pozostałych smakołyków trzymanych w lodowce.

    3. Czy kuleczki cukrowe (złote i srebrne) na tej masie się rozpuszczą?
    Tort powinien być dobrze schłodzony,a dekoracja z kuleczek cukrowych dodana "w ostatniej chwili".
    W przeciwnym razie mogą się rozpuścić (jeśli "złapią" wilgoć z lodówki lub z masy).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.