Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wartościowe książki dla dzieci

189101113

Komentarz

  • edytowano sierpień 2020
    Wierzbicki  :(
    No nie  :(
    Obstawiam niestety ze pojawia się książki z odpowiednimi teczowymi treściami  :(
    Ja już wcześniej patrząc co się dzieje myślałam, że mamy do czynienia z rewolucją kulturową - filmy, artykuły próby zmiany języka polskiego :( miałam taką cichutką nadzieję, że książek dla dzieci to nie dotknie  :(
    Zgadzam się z Anią D. w 100%- to ma znaczenie jaką listę i jakie apele podpisują pisarze 
    Podziękowali 1Barbasia
  • Oj tak słowa Antoniego Pustelnika brzmią tak realistycznie..  :/
  • Chciałam podziękować Wam za polecenie "Z Jezusem przez Biblię", dzieci zachwycone, ja też :) 
    Podziękowali 2wiesia OlaOdPawla
  • Polecam ksiazke "Dokta" Elizy Piotrowskiej.
    Rzecz o dr Wandzie Blenskiej oczami dziecka z Ugandy. 
  • @Agnicha, nie do końca Ciebie rozumiem. Czy ktoś mówi o wyrzucaniu książek, które są?
    Zawsze żyliśmy wśród osób jak napisałaś "o innej orientacji poglądach wierze".  Tylko nie szło to w stronę wszelkich praw dla tych, którzy tych praw mieć nie powinni.
  • Może ktos poleci książkę, która przybliża historię swiata przystepnie i najważniejsze wiadomości? szukam cos , aby poczytać z dziećmi. I historię sztuki.  Dzieci posłuchaja ja sobie poprzypominam.
  • edytowano sierpień 2020
    @asia-ch polecam a wlasciwie moja corka poleca: "Gwiezdzista noc Vincenta" Michaela Birda. Historia sztuki dla dzieci. Bogato ilustrowana, w formie opowiedzianych historii, swietna. Warto kupic. Tutaj krotki opis i recenzje czytelnikow: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4806206/gwiazdzista-noc-vincenta-i-inne-opowiesci-historia-sztuki-dla-dzieci

    Podziękowali 3asia-ch Lome Basja
  • Oprócz tego od @Rejczel zobacz jeszcze:
    Sztuka. Encyklopedia dla dzieci - Susie Hodge, Taylor Taylor
    Podziękowali 2Rejczel asia-ch
  • Ooo tak @wiesia, doskonala jest ta encyklopedia, potwierdzam, mielismy z biblioteki ale dobrze bylo by miec swoj egzemplarz.
    Podziękowali 1wiesia
  • Maleszki tez nie ma  :)
  • Jesli chodzi stricte o malarstwo to godne uwagi sa prace siostry Wendy Beckett :"1000 Arcydzieł" oraz "Historia malarstwa" aczkolwiek to dla nieco starszych dzieci - nastolatkow, studentow i wzwyz.
    Podziękowali 1asia-ch
  • @Rejczel, zawsze jestem pod wrażeniem, ile z dziećmi czytacie. Ty masz na tyle duże dzieci, że czytają same, czy jeszcze czytasz na głos?
    Podziękowali 1Rejczel
  • Dzieki @OlaOdPawla :) Mamy wszyscy karty biblioteczne - lacznie 8 (7 naszych i jedną na znajomego) i bardzo lubimy czytac, czesto chodze z dziecmi do naszej biblioteki, starsze same wybieraja, mlodszym doradzam. Czytamy albo opowiadamy obrazki najmlodszym synkom , troje starszych czyta samo. Widze, ze chetnie czytaja, maja z tego frajde i jest to mile uczucie dla mnie - widziec ich nad ksiazka :)
    Podziękowali 2Izka Katia
  • My mamy 10 kart. :-)
  • Na kazda karte mozna u nas wypozyczyc 4 ksiazki a za kazdy dzien zwloki jest 20 groszy kary naliczane wiec nie ma zartow i trzeba pilnowac terminow, zeby nie bulic po proznicy.
  • U nas pięć kart, na każdą można wypożyczyć pięć książek w wypożyczalni dziecięcej, ogólnej i obcojęzycznej (w każdej po pięć) Po jednym dniu po terminie mamy 20pln kary :D
  • U nas wlasnie tez po 4 w 2-ch.dzialach: dla dzieci i dla doroslych, nieraz mnie portfel zabolal za dwa czy trzy dni po terminie.
  • Ale za to bywamy od czasu do czasu wspolfundatorami ksiegozbioru :D
  • U nas najlepiej. Mamy ok 9 kart bez limitów książek  i bez kar.
    Co jakiś czas przychodzę z listą książek, które chciałabym przeczytać i.... one zostają natychmiast kupione.

    Sporo też sami oddajemy do biblioteki.
    Podziękowali 1Gloria
  • Ja wypożyczam w Gdańsku. Na każdą kartę 3 ksiązki, ale jak pojdę do kilku filii to mogę wypozyczyć na każdą 10 książek. Jeden dzień zwłoki to 50gr za książkę. Przeważnie wypozyczam po 6 na 9 kart na 2 miesiące. PO miesiącu przedłużam internetowo.
  • U nas  w ramach budżetu partycypacyjnego można zgłaszać zakup książek. Pilnuję, żebyśmy każdego roku wsparli ten punkt (głosują też dzieci, więc mamy 7 głosów). Wypożyczamy bez limitów, panie same przedłużają terminy za każdą wizytą, żebyśmy nie przekroczyli terminu (są kary).
    Podziękowali 1Monira
  • Chciałam Was podpytać o "Basniobór", co sądzicie? Syn lat 10, wielki fascynat serii o Magicznym Drzewie, pani w szkolnej bibliotece podsunęła mu te książkę.
  • W zeszlym roku moja corka (10,5) wypozyczyla sobie audiobook, kolezanka goraco jej polecala. Puszczala plyte z odtwarzacza a my mimochodem sluchalismy urywkow. Razem z mlodszym bratem siedzieli i sluchali. Zatrzymalam sie kilka razy na dluzsza chwile, by posluchac z nimi i to, co obieglo moich uszu bylo potworne! Zawolalam meza i poprosilam, aby i on posluchal razem z nami. Maz mial podobne odczucia jak i ja - to sie nie nadaje dla dzieci, okropienstwa. Odradzam!
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Dla mnie bomba. Ale całość. Z fragmentów można mieć mylne wrażenie. Przy czym jak kto magii w książkach fantastycznych unika, nie dla niego.
  • Mój brat był zachwycony, czytał z wczesną nastolatką. Ja fantastyki nie lubię, więc się nie wypowiem. 
  • Nie chodzi mi o magie ale o dziwne tresci, nam rodzicom wydaly sie zbyt drapiezne, drastyczne jak dla mlodych odbiorcow. 
    Podziękowali 1blaekie
  • Co polecacie dla 13letniej miłośniczki Flanagana?
    Tomki i Złoto gór czarnych też już przeczytane... Agnieszka Stelamszyk też. 


  • edytowano październik 2020
    Polecam książki Łukasza Wierzbickiego. Córka czytała "Dziadek i niedźwiadek", a teraz "Afryka Kazika" ładny język, wciągająca, duże litery i jeszcze dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z historii i geografii
    Edit: polecam dla młodszych dzieci 7- 10 lat
  • Tusia powiedział(a):
    Co polecacie dla 13letniej miłośniczki Flanagana?
    Tomki i Złoto gór czarnych też już przeczytane... Agnieszka Stelamszyk też. 


    Winnetou? 
    Podziękowali 1Tusia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.