Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wartościowe książki dla dzieci

18910111214»

Komentarz

  • @Aga85, tego autora jest jeszcze "Machiną przez Chiny".
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano październik 2020
    Oraz wyprawa nieslychana Benedykta i Jana
    No i Ocean to pikuś - u nas 5latkowi bardzo się podobało 
    Podziękowali 1Aga85
  • Dzięki @Wanda!
    Nic mi to nie mówi, więc pewnie nie. 
  • @Tusia jest jeszcze 2 część, tajemnice dzikiego boru
    Podziękowali 1Tusia
  • No z nieba mi spadacie! Dzięki! I nawet jest w naszej bibliotece! 
    Podziękowali 1blaekie
  • edytowano październik 2020
    usuwam bo nie ten wątek jednak
  • edytowano listopad 2020
    Czy ktoś z Was zna może następujące książki i mógłby się wypowiedzieć:
    "List do króla" Tonke Dragt - klasyka powieści rycerskiej, holenderski bestseller (podobno)
    "Wojna cukierkowa" Brandon Mull, autor krytykowanego wyżej "Basniobora"
    "Oskar i jego rzeczy" Andrus Kivirähk
    "Tajemnica niebieskich drzwi" Moniki Kaminskiej?
  • edytowano listopad 2020
    @Aniuszka moja 12latka czytala List do króla i drugą cześć. Jej się podobało, jedyny mankament dla niej to 'starodawny' język, jak to określiła.
    E: sama jej tę książkę podrzucilam, gdzieś była rekomendowana.
    E2: a teraz czyta zwiadowcow i jest zachwycona
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Maja Lunde "Śnieżna siostra" - warto? W klimacie świątecznym, dostałam podpowiedź na Allegro. Może ktoś ma, zna?
  • A most do therabiti? Warto? Zamawiam lekturę i chce dobić do 40 zl
  • Aga85 powiedział(a):
    A most do therabiti? Warto? Zamawiam lekturę i chce dobić do 40 zl

    Tak :) Kuba pochłonął w jeden dzień jakiś rok temu. Ale wywołała smutek; tam jest temat śmierci przyjaciółki chyba - warto rozważyć, jeśli masz wrażliwą czytelniczkę na stanie.
    Podziękowali 1Aga85
  • Polly powiedział(a):
    Maja Lunde "Śnieżna siostra" - warto? W klimacie świątecznym, dostałam podpowiedź na Allegro. Może ktoś ma, zna?
    @Polly moja El czytala te ksiazke w zeszlym roku. Wlasnie ja zapytalam o recenzje - poleca, ksiazka ciekawa, z nieoczekiwanym zwrotem akcji, pieknie ilustrowana, glownym bohaterem jest chlopiec, ktory po utracie siostry nie moze cieszyc sie swietami. Wkrotce poznaje towarzyszke zabaw.
  • Dzięki @Rejczel , biorę ją :)
    Podziękowali 1Rejczel
  • Zamawiam  :)
  • Potrzebujęna książkę przygotowująca do pierwszej Komunii św. Dla 6latki. W stylu "Piotra i Urszuli". Podpowiecie coś?
    (nie chodzi o materiały dla rodzica przygotowującego tylko coś do poczytania dziecku). 
  • edytowano listopad 2020
    "Piotrek i Ania idą  do Pierwszej Komunii". Piotr Giertych
    Tego autora jest jeszcze "Jacek, Kasia i ich msza." Moim dzieciom się podobało.
    Podziękowali 1mysikrolica
  • Barbasia powiedział(a):
    "Piotrek i Ania idą  do Pierwszej Komunii". Piotr Giertych
    Tego autora jest jeszcze "Jacek, Kasia i ich msza." Moim dzieciom się podobało.
    A może już nie potrzebujesz i chcialabys sprzedać? Widzę że w żadnej internetowej księgarni ani olx/allegro nie ma :-( Mialam nadzieję na prezent na Mikołajki.
    Jak nie, szukam dalej
  • Mam jeszcze młodsze dzieci, więc zostawiam. Kurczę, jeszcze kilka dni temu było na bonito....
    Podziękowali 1mysikrolica
  • Spróbuję w wydawnictwie bezpośrednio. 
  • Dla dzieci w jakim wieku mniej więcej jest "Most do Therabithii"?
  • To jest lektura w siódmej klasie.
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Czy istnieją jakieś książki dla dzieci o Camino de Santiago / Drodze św Jakuba ?
  • Coś dla miłośników  dinozaurów. Książka napisana przez palneologa. A prywatnie naszego znajomego i sąsiada- Tomasza Suleja. Świeżynka.

  • A dziś Tomasz promował tę książkę w audycji polskie radio dzieciom
  • Pewnie już było, ale polecam "Skarby śniegu" i "tajemnica dzikiego boru"
    Podziękowali 1wiesia
  • Piszę w tym wątku, żeby nie zaśmiecać forum. Mam pytanie czy ktoś czytał "dzień czekolady" Anny Onichimowskiej lub przerabiało dziecko jako lekturę w szkole? Właśnie mój drugoklasista ma omawiać w szkole, z ciekawości sama poczytałam i muszę przyznać, że niepokoją mnie treści w niej zawarte. Nie znalazłam jej wśród lektur zalecanych przez MEN. Dodam, że autorka podpisana jest pod listem poparcia dla osób lgbt. Może ktoś zna temat?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.