Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Koty u wielodzietnych

18911131433

Komentarz

  • To na pchly. A na robaki?
  • na robaki tabletki
  • @Dorota wydaje mi się, że do odrobaczania też są krople do podania na skórę na karku. Nie jestem pewna, ale weterynarz na pewno będzie wiedział - w każdym razie kotu podwórkowemu czasem łatwiej pokropić kark, niż podać tabletkę (to bywa trudne nawet u domowych, oswojonych mocno kotów) 
    Tylko nie wiem czy działają one tak samo mocno i na te same rodzaje pasożytów
  • sa krople od robali na skore jak dzialaja nie wiem,tabletki z wedlina podaje jako dodatek do kanapki zjadaja bez problemu i koty, i psy, i kozy,no karmelka nosem kreci ale ona to maly klopot
  • Znam wiele kotów, które nie zjedzą tabletki zawiniętej w szynkę ani oblepionej pasztecikiem itp. różnie to bywa, trzeba patrzeć czy kot nie wypluwa, miałam takiego agenta, co odchodził kilka metrów i dopiero wypluwał tabletki
  • Od dwóch tygodni mamy małego kotka - Marcela, wiem że do weterynarza trzeba z nim iść a na co szczepić... na wściekliznę na pewno a co jeszcze?

  • A kot wychodzący czy będzie tylko w domu?

  • nie zawijam tabletek tylko krusze jak dla dziecka
  • Witam wszystkich
  • @Sylaba - wet na pewno. Konieczne odrobaczenie najpierw.  Potem po 2 tyg szczepienie -wirusowki . Białaczka tez, jeśli kot wychodzący lub w kontakcie z innymi kotami. Podobnie wścieklizna 
    a za ok 6 mcy kastracja 
  • Dostalam od weta tabletkę ktora pokruszylam i podalam w karmie. Niestety nie zjadla calej troszkę zostawila. Mam nadzieje że zje ona a nie pobliskie koty.
  • @kociara ; dzięki... od jutra męża ganiam po weterynarzach z kotem... chcieli kota: mąż i dzieci a teraz latam mu piasek wymieniać.... bo nie ma komu
  • Piasek kup dobry. Wtedy wymienisz nie tak często, tylko grudki siku i to grubsze
    polecam Golden Grey master 
    15 kg ok 44 zł przy jednym kocie starczy Ci na jakieś 3 mce
  • Pytałam wetkę o odrobaczanie przez skórę, 25 zł za kota, tabsy kosztują 8 zł. U nas zostają tabsy, zwłaszcza, ze koty jakoś spolegliwe w tej sprawie.
  • @kociara .... piasek przywiozłam od znajomego ze żwirowni, kot mieszka jak na razie na zewnątrz ale ma kuwetę.
  • Taaak
    Przysmak z whiskasa nie pomógł

    Kot nie zjadł tabletki
    Ślimaki się odrobaczaja od wczoraj

    Z czym to dajecie żeby kot zjadł? 
  • matko ja mowilam fa ze kota jak bedziemy mieli dom zeby myszy gonil.. oni wymyslili ze psa tez.. im wiecej czytam tym mniej chce cokolwiek.. nigdy nie chcialam.. moze jak bylam mala :(
  • Jeśli uda się w ogóle wepchnąć kotu tabletkę do pyska to można spróbować polizać kota po nosie. Wiem, że brzmi trochę hmm niezbyt dobrze, ale podobno wtedy kot musi się polizać po nosie sam, a jak się poliże to musi przełknąć ;)

    Ale jak jest naprawdę trudny w obsłudze kot to polecam popatrzeć czy nie wypluwa jak odejdzie od Was. A tak to jednak polecam krople na kark, jak się dobrze poda i przypilnuje żeby się kot nie wylizał z tego całkiem to jest dużo wygodniejsze. W cenie kropli jest nie tylko środek, ale i nasz komfort i niepodrapane ręce jeśli kot jest niechętny do tabl.

    Na pocieszenie mogę dodać, że z własnych i obserwacji znajomych mogę stwierdzić, że z wiekiem często koty łagodnieją i często idzie już sprawniej
  • To może założyć fartuch ochronny i rękawice. .. wepchnac glodnemu kotu tabl.... a potem dać przysmak? Żeby przywalił ta tabletkę?

    A to nie sadyzm? 

    Psu podobno w toffikach najlepiej podawać tabletki ale kotu?
  • To nie jest nic nadzwyczajnego -takie wczesne kocie ciąże.  Sama znam przypadki kotek rujkujących od 4, 5 miesiąca.
    Inna sprawa, czy da radę wykarmić kociaka. Przy dobrym jej karmieniu powinna .
    Kotka może sama być dzieckiem urodzonym przez bardzo młodą kotkę, dlatego taka filigranowa budowa. 
    A co na te narodziny jej właściciele? 
    Myślę, że powinni ją wykastrowany.  Bo za 2 mce max znowu zaciąży
  • Mam pytanie okołokocie:

    Od niedawna mieszkamy w nowym domu, mamy kawałek wybiegu dla dzieci. Nie mamy zwierząt, za to mam wrażenie, że przez nasz ogród przebiega jakaś główna kocia magistrala, co wyjrzę przez okno to kota widzę. A przychodzą one do nas się załatwić. Dziś wychodzimy, na starcie jedna kupa na zabawkę, druga kupa na rower, trzecią namierzyłam i sprzątnęłam zanim ktoś zaliczył.

    Co z tym robić? Jak zniechęcić koty do traktowania naszego ogrodu jak kuwety? Psa nie wezmę, never!

  • Koty próbują opanować ziemię niczyją.
  • I jak temu zaradzić?

    Zmontować własną armię kotów?


  • Jakiś odstraszacz?

    Ja to nie wiem, co robić, bo mój kot znowu ma problemy gastryczne i papkowatą kupę z krwią :( Ostatnio kilka setek na leczenie poszło i - nomen omen - g...no dało :( Nie mam, niestety kasy na super specjalistów. Na kota jeszcze nie ma 500+ :( Macie jakiś pomysł?
    Podziękowali 2Predikata Nika76
  • Są takie zapachowe odstraszacze na koty np. na allegro.
    Kiedyś mi po balkonie ganiały i załatwiały potrzeby.Wyłaziły na wietrząca się pościel.
    Stosowałam taki preparat z allegro + ścieranie podłogi na balkonie wodą z dolanym Domestosem.
    Przestały ganiać.
    Podziękowali 1Predikata
  • Dzięki Dziewczyny, będziemy szykować arsenał! 
  • są rośliny, których koty nie lubią...
    http://poradnikogrodniczy.pl/rosliny-odstraszajace-koty-w-ogrodzie.php

    ale to raczej propozycja na wiosnę...
    Podziękowali 1Predikata
  • edytowano listopad 2016
    @Gosia5 a taka podstawa podstaw: kot jest odrobaczony (porządnie)? Dostaje probiotyki? Probiotyki można podawać niemal na stałe u kota z problemami gastro, jeśli jeden nie działa to może spróbować z innym? Może karma mu szkodzi? 
    A te kilka setek co poszło na leczenie - to na co go leczyli?

    edit: jeszcze tylko dopiszę, chociaż pewnie akurat matki wielodzietne to wiedzą ;) jak odrobacza się jedno zwierzę to trzeba dokładnie tak samo (np. trzykrotnie, dwukrotnie itp. w tym samym czasie.) odrobaczyć resztę zwierząt jeśli w domu jest np. pies czy inne koty
  • edytowano listopad 2016
    Mieszkam rok w wynajętym mieszkaniu. Mamy 100 % podworkowego 10 letniego kocura. Wykastrowany ok. 2 rz. 
    Pieszczoch niemożliwy :)

    Kusi mnie zeby wpuszczać go do domu...
    Zastanawiam się jak to się może skończyć. 

    Przecież nie będzie idealnie: tzn. kotek nie będzie prosił o wyjście na kupkę i siku ani nie będzie przebywał tylko na powierzchniach dozwolonych... Zwłaszcza że ma opinię sikajacego po ścianach. .. 
  • Moje proszą o wyjście na siusiu i kupkę :)
    sikanie "po ścianach " to zawsze reakcja na coś zaskakującego i nieoczekiwanego w ich kocim życiu

    Skończy się tak, że zostanie u Ciebie w domu :)
    a nieoczekiwane sikanie można wybaczyć ;)
    Podziękowali 1Nika76
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.