Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Podstawy pedagogiki pacyfistycznej

13»

Komentarz

  • Bolko, jeszcze raz proponuję wątek - wszyscy pójdziemy do paki. mamy prawo głosić swoje poglądy i mamy prawo próbowac do nich przekonywać. Szkoła w kórej stosuje się kary fizyczne jest dla mnie niedopuszczalna i wykracza poza dozwolone metody wychowawcze.


    Poza tym, co należy podkreślić, zaczęłaś wypowiadać się na powyższy temat dość póxno, dopiero jak linie podziału były dość wyraźne. Stanęłaś w opozycji do tego co pisałyśmy w odpowiedzi na posty do osób, które uważają, ze nie da się inaczej wychowywać dzieci itp.
  • Werko, naprawianie świata zacznij od swego własnego poletka. Wszystkim wyjdzie to na dobre. :cool:
  • [cite] Magda:[/cite]T
    mama bije pasem,
    chłopiec się śmieje,


    Jak już parę osób zauważyło tekst nie trzyma się kupy. Ja zaś zastanawiam się, o co w nim w ogóle chodzi. Chyba został spreparowany specjalnie na potrzeby rozmaitych pedagogów-demagogów bo nijak się nie ma do rzeczywistości. Czy bity człowiek się śmieje? ???
  • [cite] Werka:[/cite]Bolka, dyskusja z Tobą jest samą rozkoszą. Zaczynam rozumieć, czemu masz problem z agresją u dzieci..... ("Dlatego zawsze ostro reaguję, na każdą sytuację, w której moje dziecko mogłoby stać się agresorem").... :cool:
    No i mamy na forum gazownianą ałtorytetkię moralnom. Normalnie jakbym szechterową gadzinówkę czytał.

    Korzystając z okazji chciałbym zapytać: Werko droga, czy wciąż puszczasz głośne bąki w towarzystwie? Bo odnoszę wrażenie, że masz z tym poważny problem.
  • Hmmm......... Szczycisz się z tego co pamiętam ścisłym umysłem, więc rozumiem, że logika nie jest Ci obca? Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś... Jak nadal nic nie dostrzeżesz to proponuję jeszcze raz, potem jeszcze raz, a moze w końcu nastąpi olsnienie: "To ja takie głupoty pisałem"...

    A poważnie pisząc, proponuję na chłodno przeczytać cały wątek, a najlepiej wszystkie dotyczące bicia.
  • @Anka

    Aleosssoochozzzzi? Dostosowałem się do "logiki" tutaj zastanej. Mam takie same prawo do wysnucia swojego wniosku jak Werka.
  • No, ależ to piaskownica istna się zrobiła... I co wy za obsesje z tą gazownią macie. Toż to jakaś mania prześladowcza. Mamy na forum specjalistów od "mani" może udzielą darmowej porady, tudzież założą odpowiedni telefon zaufania:tongue:
  • Ja też się dopisuję do grona przeciwników klapsa, przynajmniej dla naszej rodziny. jak już pisałam u mnie klaps jest okrzykiem o zgrozo więcej nie wytrzymam, a nie sprawiedliwą karą. Na szczęście bliscy i dalsi oceniają mnie jako osobę baaardzo cierpliwą :smile:

    Do innych się nie wtrącam, chociaż klaps wydaje mi się dziwną karą, nie bardzo umiem dobrać sytuację, do której ta kara by pasowała. Bo co ma np. zniszczenie zabawki do klapsa. Trzeba szukać kary, która pokaże o co chodziło w złym zachowaniu. Np. za zniszczenie zabawki nie mozesz się nimi bawić, albo coś w tym stylu. Przykład był tylko dla zobrazowania zdania, więc prosze się go nie czepiać treściowo.
    Pozdrawiam
  • I do pierdla wszystkich
  • Podobno tam fantastyczne warunki i wszyscy cackają się z biednymi osadzonymi...
  • W poprzedniej pracy przychodzili do nas tacy, co na zime zawsze chcieli do pierdla. I jeszcze mówili, że jadą do sanatorium:bigsmile:
  • Boluś, ale milutka jesteś, miodzio....:bigsmile:
  • "...wymierzanie kary cielesnej dziecku jest czynnością niemiłą, od której niejeden wychowawca uchyla sie przez zwykłe sobkostwo i lenistwo..." - tak pisze sługa Boży o. Jacek Woroniecki, autor "Katolickiej etyki wychowawczej". Dzieło to było podstawowym puntem odniesienia dla wielu wykładów prowadzonych przez ks. prof. Karola Wojtyłę na KULu - późniejszego papieza Jana Pawła II
  • [cite] Werka:[/cite]
    Bolcia, naprawdę jest fest wychowawczyni, odechciewa się kontaktu, a czyż nie o to chodzi?

    Werka, jako współposiadaczkę szóstki dzieci, przywołuję Cię do porządku. Iskrzy miedzy Wami niewątpliwie, ale już chyba wszyscy o tym wiedzą, więc proponuję dać na luz...:wink::peace:
  • @Werka: Nie, Jan Paweł II żył na przełomie XX i XXI wieku, nie w średniowieczu.
    A swoja drogą średniowiecze to najchwalebniejsza epoka w Europie: zwycięstwo chrześcijaństwa, rozwój Kościoła, rozwój nauki, powstanie pierwszych uniwersytetów, wielkie odkrycia geograficzne itd.
  • Werko: zapomniałaś jeszcze napisać "ciemnogród".

    ***

    Wierzę, że nie wierzysz, że JP2 popierał tę tezę.

    ***

    MSPANC (-:
  • Nie mogłam spać, przemyślałam sprawę i kupiłam dzieciom buty. Hiszpańskie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.