Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wigilia

17810121322

Komentarz

  • Ja tez za chwilke ruszam :) się, na razie kawa, dzieci jeszcze śpią, najstarszy student już wczoraj przyjechał, mąż wziął na dziś urlop, fajnie :) dziś chcę upiec panią Walewską, sernik i zrobić śledzie, wieczorem kompot z suszu i nastawie barszcz i grzybowa, dzieci podłogi i schody przetra, córka poprasuje obrusy, jutro tylko szopkę ustawi najmłodszy, choinka ubrana, stroiki zrobione, u spowiedzi byli :) Wigilijna wieczerza to u nas ponad 20 osób, w tym polowa to dzieci , będzie kolędowanie, gitara, ukulele, dzwonki, grzechotki. A później Pasterka. Radosnych Świąt dla  Was!
  • @Milamama - dzięki, przyponiałaś o obrusach! nie sprały się wszystkie plamy po chrzcinach, miałam odlpamić i wyprać jeszcze raz i zapomniałam!

    Podziękowali 1Milamama
  • Ja właśnie też dziś sobie o obrusie przypomniałam, że na dnie kosza czeka na pranie ;)
  • Mam na szczęście nowy obrus, ale za to jedyny na nasz duży stół. Chyba będę musiała wsawić pralkę w pierwszy dzień Świąt, mamy gości w poniedziałek na obiedzie. 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @Skatarzyna co się nie odplami, ukryjesz pod stroikiem :wink: albo miską ze sledziami
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Już za chwileczkę, już za momencik. My do kuzynki męża. A w pierwsze święto do Mamy małżonka na obiad imieninowy.
    A w drugie święto chyba wygrzewanie...
  • Jeszcze chcemy wpaść do przyjaciółki jutro, bo będzie sama na wigilię, ale ma kłopoty z poruszaniem się i chce chyba być w spokoju u siebie. To wpadniemy wczesnym popołudniem podzielić się opłatkiem...
  • O, ciekawe, co z moim białym obrusem? Wyciągam na największe święta w roku!?
  • A teraz założę chyba jeszcze taki obrus mój ulubiony z motywem czerwonym na białym tle, taki, który z adwentem mi się kojarzy...
    Świeczki mamy dla alergików na baterie.
  • Nie czuję się zdziwiona ale mój piekarnik zaczął świrować.Mimo to mam gotowy keks,szybkie z miodem,makowce,paszteciki,warzywa i jajka na sałatkę,nastawiony barszcz oraz prawie 3 chorych synów  :smiley:  Prawie bo gorączki nie mają ale solidarnie kaszlą ,kichają i z nosów im się leje.Jak miło :smiley:
    O matko ,chleb miałam wstawić do pieczenia a znów siedzę i żrem (tym razem pierogi z kapustą).
  • A ja w końcu usiadlam nad wielka micha kaszy gryczanej - to mój obiad, bo standardowo na bezbezie jestem, wszyscy dawno zjedli tylko ja dopiero sobie upichcilam obiad, wiec siedzę i podczytuję foruma. Piecze sie orzechowiec, piernik upieklam, mężu kapuchę ugotowal i mięcho na pasztet sie ugotowalo. Chwila przerwy na obiad i dalej w gary.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • ja dziekuje za mojego męża. Od rana ulepilismy z 300 pierogów (z kapusta i ruskie), zrobiliśmy 6 makowcow i 2 serniki oraz rybę po grecku. Ja padłam, maz jeszcze ogarnął kuchnie wiec nie ma śladu po gotowaniu.
  • U nas jeszcze trochę przeprowadzkowo, ale jest nadzieja, że dziś wreszcie ten "klimat" zlikwidujemy. 
    Na wigilię i święto cośkolwiek już mam. Gorzej, że w drugie święto mamy chrzciny i całkiem się nie czuję przygotowana na najazd gości... Pewnie święta pod znakiem garów mi upłyną.
  • ja wyjątkowo jestem wyluzowana, w śropdę zrobiłam śledzie na 3 sposoby, dziś karpia w galarecie, 2 sałątki i masę do gwiazdy makowej. Jeszcze w międzyczasie ćwikłę zrobiłam, pierogi robi teściowa, kompot też, kuzynka sałatki i ciasta i coś jeszcze.

    @andora 300 pierogów, 6 makowców?? - to ile osób masz na wigilii??
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Ja tez tak się wyluzowalam, ze az zasnelam :).
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Znów narobiłam wszystkiego za dużo, nigdy się nie wyleczę, ale choć tyle dobrze, że zamrażary mam i będzie po prostu na dłużej. ;)
    Podziękowali 3Milamama AgaMaria Ania D.
  • Czy warzywa z wywaru do ryby w galarecie (bez octu) można użyć do ryby po grecku?
  • a dlaczego nie?
  • No właśnie wydawało mi się ze nie powinno być problemu.  . . Choć zawsze robiłam albo po grecku Albo w galarecie.  .   I pierwszy raz "zderzyło mi się ". . . 
  • edytowano grudzień 2016
    Jutro dzieci ogarną sałatki, ja chciałabym pojechać jeszcze na grób do mamy i koleżance podrzucić urodzinowy prezent :)
  • Pierwszy raz w moim domu kutia będzie, dziewczyny kombinują. Orkiszową.
    Podziękowali 2AgaMaria aga---p
  • @Aneczka08 ;dobre pytanie, na wigili jest nas 7 dorosłych i moja córka, ale.... Pierogi robię tylko ja wiec moi rodzice i moi dziadkowie dostają do mrożenia, plus mroze tez ja, makowce 3 jada do moich rodziców, z czego jeden na wigili zostaje zjedzony, jeden dostają dziadkowie i mroza i jeden moi rodzice. Pozostałe 3 jada do moich teściów w pierwszy dzień swiat (tam siedzimy 4 dni) i tam jest już bardzo wiele osób do konsumowania. Ale tak jal się sama czytam to powinnam być wielodzietna bo zawsze hurtowo robię.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Finisz! Makowce się dopiekaja, podłogę zmyje, łazienkę sprzatne. Na jutro: kurze+odkurzanie. Dekorowanie domu w choinki i inne ozdoby, stół do odzobienia. 

    A potem się wyszykowac i zasiąść do Wieczerzy! :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Pięknie. Zmywam po dzisiejszych gościach, piorę czapkę i szaliki, zbieram się do spania...
    Jutro czeka nas dość intensywny dzień.
  • @AgaMaria - udały się odwiedziny wujka?

    Podziękowali 1AgaMaria
  • A ja myślałam że sałatki to za wcześnie jeszcze.. Zostawiłam to na jutro.. I wigilijne potrawy też.. Tylko pierogi mam. No i ciasta zrobilam
  • Aga ja tez jutro robie salatki i PO RAZ PIERWSZY od wieeeelu lat zostaly mi tylko salatki. Az mi dziwnie ;)
  • W sumie zdecydowalam się na barszcz jeszcze. 

    A dzieci od rana: choinki ubieramy choinki, gdzie te ozdoby? I pol podłogi zascielonej bombkami, lancuchami itp.
  • U nas zostały do zrobienia salatka, przygotować stol, no i zinchalowac jedna sztukę ktora ma zapalenie krtani. Mielismy jutro do rodziny jechac ale chorobsko nas zalatwilo i siedzimy w domu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.