Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Egzaminy w ED - czy jest się czego bać?

1235

Komentarz

• No wziął i zdał. Cuda się jednak zdarzają ;)
  • Moi właśnie wracają z Koszarawy. Zdali.
    Całkiem dobrze
    starszy dostał dwa mierne z przedmiotów które faktycznie czuł że słabo bardzo mu wchodziły do głowy -ale wiemy już teraz dużo więcej o tym jaki styl nauki jest dla niego najlepszy
    Reszta przedmiotów 4-6
    Mi też ulżyło :)
    Podziękowali 3E.milia Skatarzyna Gosia5
  • E.milia powiedział(a):
    Tez slyszalam, od znajomej dyrektorki, ze ze wzgledu na rejonizacje Libratus upadl. Moze najlepiej zadzwonic do.swojej szkoly?
    oficjalnie mogę powiedzieć, że syn zaczyna  od września naukę w szkole w Pl przez Libratusa. Tak więc Libratus nie upadł.
    Podziękowali 2E.milia Gosia5
  • ps: mam stresa i zabieram się do wątków odnośnie ED, podręczników i nauki.
  • Cieszę sie ze nie padl. 
  • Moj J.po egzaminach! Już nigdy nie zostawimy sobie polskiego i matmy(co prawda części) na koniec! 
    Dzisiaj modlimy się za nauczycieli- tak oddanych,cierpliwych pedagogów jeszcze nie spotkałam!
    ED jest SU-PER!
    Podziękowali 3Skatarzyna AB Gosia5
  • Czy Wasze dzieci, ktore pobieraja prywatna nauke gry na instrumentach,zdaja eksternistycznie egzaminy panstwowe? Czy w Polsce istnieje w ogole taka mozliwosc?
  • Moje pobierają i nie zdają. Nie zależy nam na egzaminach tylko na kompetencji i rozwoju.
  • Felicyta- słyszałam ostatnio rozmowę, z której wynikało że można iść np. do liceum muzycznego zdając testy i egzamin z instrumentu i na tej podstawie trafia się do konkretnej klasy(niekoniecznie 1). Ale tam jest jeszcze teoria, nie tylko instrument. 
  • edytowano czerwiec 2017
    Dzieki!
    Tak, tylko do II st. na fortepian trzeba miec ukonczona podstawowke na fortepianie. A do podstawowki przyjac nie chca, bo juz nie ten wiek, choc umiejetnosci nie odbiegajace od poziomu 3 klasy (dzial mlodziezowy).
    Pozostaja lekcje prywatne.
    Taki system jest w UK. nasze dzieci uczyly sie prywatnie, a potem podchodzily zwyczajnie do egzaminow.
    Niestety, w naszej SM "nie honoruja dyplomow z obcych krajow!" :/

edit. lit.
  • @Felicyta  do podstawówki może nie przyjmą ze wzg. na wiek do pierwszej klasy ale jak są umiejetności to może przecież iść do 4-5-6 klasy. Teorię nadrobi i tyle.
  • No właśnie nie chcą! I nie wiem,czy to przepisy rzeczywiście,czy brak wolnej woli.
  • Bo podobno ta teoria to materiał NIE DO OPANOWANIA;-)
  • A dyrektorka ta sama,co za moich czasów. 
  • Brak dobrej woli.U nas w średniej przyjęli dziewczynę na skrzypce bez oficjalnych świadectw, jest taka możliwość. Materiał spokojnie do nadrobienia bo do średniej na część dętych, kontrabas i śpiew przyjmują bez przyg. i tak po 2 klasie poziom teorii się wyrównuje. Ja bym chyba zawalczyła.
  • Ja bym nie chciała,żeby M.poszła do średniej,bo sama chodziłam i to była dla mnie praca ponad siły. Jeśli nie chce zawodowej przyszłości wiązać z muzyką,to naprawdę nie ma sensu. Jednak lubi i potrafi grać, chodzi tylko o rozwój.
  • U nas jest ognisko muz.przy szkole.Coś się płaci ale nie jakoś dużo.
  • Tylko M.ma 14 lat- nie znam przepisów,może to rzeczywiście za dużo? Ale jakby przyjęli do 3 klasy,to 2 lata i koniec szkoły.

Tryb młodzieżowy jest 4-letni ale chyba można nawet do 16 roku życia. 
  • Tak,tak wiem- 3 klasa i 4 klasa-ostatnia- to są 2 lata. Czy myślisz,że mogłabym poprosić o status szkoły? Zresztą sama nie wiem,takie to wyżebrane by było...nawet jakby łaskawie przyjęli.
  • Dobra napisałam do koleżanki nauczycielki, rozporządzenie ministra ma mi znaleźć jakie, tryb młodzieżowy do 16 lat.
    Podziękowali 1Felicyta
  • Ona pisze, że u nich przyjmują np. do 2-3 klasy, a na teorię chodzi z pierwszą albo przyjmują do pierwszej ale robi rok w dwa lata.
    Ale ja tak myślę jak jej się nie spieszy do średniej to niech idzie od pierwszej.
    Podziękowali 1Felicyta

Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 15 maja 2014 r. Dz. U. z 2014 r. poz. 686
    Podziękowali 1Felicyta
  • Ale czy na fortepian? Bo na dęty może tak..
  • Ona uczy altówki ale to chyba obowiązuje cały tryb młodzieżowy. Niestety poszła już z fejsa i powiedziała dobranoc. Jutro mogę się dopytać.
    Byłabym bardzo wdzięczna. Dziękuję @Elunia!
    Podziękowali 1Elunia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.