Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

poszukuje przepis na pyzy

13»

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2016
    Jutro robię szare kluski z boczkiem i kapustą kiszoną. Właśnie mnie natchnęłyście :)
    I nie oburzać się, że z boczkiem w piątek, bo to będzie boczek jaglany ;)
  • No fakt, da się bez chleba, choć trudno, ale żeby tak bez ziemniaczków?! ;)

    Przyjeżdżaj, zrobię odpowiednią ilość :)
  • @Cart@Pud
    Buchty, to mnie się kojarzą bardzo nieobłoczkowo...
    U nas to sąsiadka mówiła tak na zagrody dla zwierząt w chlewie... :smiley: 
  • Dla mnie ser to ogólna nazwa,a żłółty,biały,topiony itd. to już bardziej szczegółowe :wink: 
    Za to nie mogłam się dłuuugo przyzwyczaić po zamieszkaniu na podhalu,że jak ktoś mówi borówka to ma na myśli czarną jagodę,jak mówi brusznica to ma na myśli borówkę,jak mówi jagoda to ma na mysli poziomkę :smiley: 
    Jakoś grule zamast ziemniaków czy kartofli szybciej załapałam...
  • u nas tych buchtow to wogole nie bylo ani kartaczy cepelinow..a lubie.. babcia kopytka robila i z tego samego ciasta knedle... szare kluski uwielbiam.. leniwe lubie hoc u nas mama przeszla na wersje bardzo leniwa.. takie rzucane bezksztaltne.. a ostatnio za mna te w ksztalcie rombikow chodza.. kluski slaskie bardzo rzadko mam okaxje-glownie na jakichs weselach wyjatkowych a uwielbiam z ciemnym sosem.. no i pyzy podobnie.. glownie aviko :-( trzeba by sie przyszkolic
  • @MAFJa dziewczynki nie wiem dokladnie w jakim masz wieku, ale moja najstarsza juz od ok roku robi slaskie (wczesniej nie wyrazala checi), teraz ma 8 lat, 6 latka jej pomaga, takze wiesz, swoim powiesz co i jak i beda Ci robily ;) Gorzej z sosem.
    Podziękowali 1MonikaN
  • A buchty to znam jako buleczki do odrywania, takie drozdzowe pieczone, ale wiem ze wlasnie na pampuchy tak mowia niektorzy.
    Z jagodami na podhalu bym sie chyba nie ogarnela...
  • @mamuma dobrze mówi - moje córy już w wieku przedszkolnym zajmowały się produkcją śląskich, tylko dobre "kluskowe" ziemniaki trzeba mieć, zeby się dobrze kulały :)
    wczoraj upiekłam w końcu babę ziemniaczaną, niestety skończyły nam się boczki domowego wędzenia i z kupnego "skwarzyłam smarki", ale i tak dobra! 
    Podziękowali 1MonikaN
  • za babka nie przepadam ani kiszka.. dziewczyny 6 i 3.. one by bardzo chetnie- fa jako brygadzistka a tosia kuchcik. ale obawiam sie jak to by sie skonczylo ;-)
  • @Skatarzyna podaj prosze przepis na babke ziemniaczana!!! Jak nie przepadam za ziemniakami, tak w tej ciazy moge jesc czesto :smiley: 
  • ....a ja tylko chciałam znaleźć przepis na pyszne pyzy :) a tu taaaaaaaaaaaki smakowity wątek się zrodził....... :) !!!
  • @Jadwiga dziekuje za przepis :smiley: 
  • O, nie widziałam @mamuma, że pytałaś!
    ja dodaje skwarki z boczku do babki, z żeberkami to nazywa się kugiel, a z innymi mięsami nie robiłam.
  • O to ja chyba kiedys gdzies z boczkiem jadlam. A podasz @Skatarzyna ;jak robisz? Jak mi znow mdlosci mina, to zrobie obie wersje i zobacze ktora nam bardziej pasuje :smiley: 
  • prawie całkiem jak z tego przepisu:
    http://ugotuj.to/ugotuj/-19564030/babka+ziemniaczana/p/
    tylko odciskam nadmiar soku z ziemniaków, wtedy nie potrzeba mąki i nie daje majeranku, bo mi śmierdzi! 
  • Ale ten dla gosci schowany nadal gdzies masz ;)
    Dziekuje za przepis.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • dziś córki wróciły od babci, a ta była ta miła, że im szare kluchy zrobiła! nic w kieszonkach dla mnie nie przywiozły!
  • edytowano wrzesień 2016
    @Skatarzyna- z czym te babkę podajesz?
    powinien być zakaz po pewnej godzinie wklejania przepisów
    szczególnie, jak nie można iść po boczek
  • w najlepszym przypadku z sosem grzybowym i surówką z kapusty. ostatnio mi zeżarli bez dodatków, wzięli i zeżarli!
  • Moi jedza z keczupem.
  • No ja bym ja tez bez dodatkow zezarla.
    Kiedys znajomy na dzialce na mazurach kupil na grilla kiszke ziemniaczana. Moje wczesniejsze doswiadczenie z takowa bylo kiepskie, ale ta odwazylam sie zjesc i to bylo cos pysznego. Moze taka baba bedzie smakowala podobnie...
    Podziękowali 1mamababcia
  • Babka ziemniaczana - wspomnienie dzieciństwa. U mnie w domu i mama i babcia robiły tak na sposób "wileński"- babcia z Wilna. Mój mąż uwielbia babkę ziemniaczaną na drugi dzień bo kroi w plastry 2 cm i obsmaża na chrupiąco na patelni
    Podziękowali 1mamababcia
  • Ja jutro zrobię pyzy ziemniaczane by Katarzyna. Bea mnie natchnela wyciskarka do owoców. Tak mam zamiar ziemniaki potraktować. Do tego podsmaze cebulkę z odrobina kapusty kiszonej i mysle ze będzie pycha.
  • @Jadwiga pierwsza jaka mialam jesc byla na Mazurach, niestety jej odor nie pozwolil mi nawet sprobowac (cos na wzor krowiaka). Stad zupelne uprzedzenie do tego produktu.
  • Pytałam wczoraj Bea... o farsz z mięsa do pyz ziemniaczanych. Geslerowa jak robiła kartacze to dawała surowe mięso i gotował 45 minut- boje sie że mi się ziemniaki rozgotują więc jak ten farsz przygotować....
  • 45 minut gotowała pyzy??? Na głowę padła? Toż nie byłoby co po tych pyzach zbierać po tym czasie. Chyba, że sam ten farsz mięsny z farfoclowej zupy wyławiać.
    No, chyba że ona z jakiegoś innego przepisu robiła ciasto na te pyzy. Te z mojego przepisu, by się rozgotowały na śmierć po takim czasie.
  • @Katarzyna .... też tak mysle więc jak przygotowujesz ten farsz mięsny... tak jak na pierogi ?
  • Ja farsz mięsny robię z gotowanego mięsa, np. takiego z rosołu. Ale wolę farsz z kapusty i grzybów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.