Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kościelny paradoks Owsiaka

24

Komentarz

  • Ale jednak jakos od tylu lat polski rząd nie powiedział "Panie Owsiak, my sami kupimy!".
    Żyjemy w kraju paradoksów, absurdów i nieprzyjaznego klimatu dla obywatela.
  • cusz, skoro im mało, to trzeba będzie się leczyć u Ukraińców
  • edytowano styczeń 2021
    @Malgorzata dobrze, sprawdzę, też mogę się mylić, ludzka rzecz. 
    Mnie jednak zastanawia mimo wszystko dlaczego nie dbali orzez wiele lat o to aby jedzenie w szpitalach było jadalne (podobno teraz jest trochę lepiej, raz jak sobie przypomnę było ok, a jak jest gdzie indziej? ), dlaczego chcieli "upanstwowic" karetki, dlaczego nie chcą zapłacić godnie lekarzom, pielęgniarkom ale mają 2 miliardy na tvpis. 
  • edytowano styczeń 2021
  • @Elunia moim zdaniem trzeba przestawić priorytety w tym państwie. Dobrze że zadbali o nienarodzonych, to teraz niech zadbają o to aby lekarze chcieli leczyc w Polsce, nie w DE
  • edytowano styczeń 2021
    @Elunia to ja raz miałam szczęście jak poszłam do szpitala - miasteczko powiatowe, oddział też wielu osób nie przyjmował, same kobiety ;), personel ok, rutynowy zabieg i do domu. Lecz jak kiedyś byłam w jakimś warszawskim szpitalu to już widok był smutniejszy. Add- moja wizyta byla w trakcie covida, tamta wizyta u kogoś nie, ale widok był zasmucujacy, po prostu, może kwestia ilości ludzi. 
  • Ja bym tylko tym wyjeżdżającym za granicę medykom kazała zwrócić za wykształcenie.
  • Dlaczego zabronić, niech jadą jak chcą. Szli na studia wiedząc ile się w Polsce zarabia. Jeżeli kończą studia z myślą , że wyjadą, to niech zwrócą kasę, medycyna tania nie jest, studia znaczy się.
    Podziękowali 2Gosia5 Katia
  • @ganna4 Tyle że obowiązkiem państwa jest godnie opłacać medyków. Inaczej nikt nie będzie chciał dobrze przykładać się do pracy.

    Tak samo jest z nauczycielami dla przykładu. Ludzie nie pracują za darmo. A to że idą na studia by jednak leczyć naszych rodaków to dobrze. 

    Tyle, że znowu aby zostać lepiej "obsłużonym" to często trzeba zapłacić. 
  • Studia powinny być płatne. Każde.
    Podziękowali 3Zuzapola Odrobinka Gosia5
  • edytowano styczeń 2021
    Skatarzyna powiedział(a):
    Studia powinny być płatne. Każde.
    Zgadzam się.
  • edytowano styczeń 2021
    Elunia powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    ganna4 powiedział(a):
    Ja bym tylko tym wyjeżdżającym za granicę medykom kazała zwrócić za wykształcenie.
    Eeee tam zabrać paszport i zabronić.
    Zresztą dlaczego ograniczać się do medyków?
    A informatycy, muzycy, inżynierowie, a inne zawody. 
    Każdy powinien oddać kasę, paszport, mieszkanie i co tam ma jeszcze.
    Sprawiedliwie ma być :)

    Po studiach powinien być nakaz pracy w wybranym przez odpowiedni urząd miejscu. Porządek ma być i sprawiedliwość :)
    chiba się zagalopowałaś, składamy się na te (i inne) studia, więc w wypadku wyjazdu na dłużej, wypadałoby chyba zwrócić te pieniądze (za komuny też)

    można by finansować studia w formie kredytu, który podlegał by umorzeniu po iluś latach pracy w kraju
    Podziękowali 2ganna4 Gosia5
  • I to by rozwiązało też problem niby studentów na innych kierunkach.
    Podziękowali 1Hope
  • Elunia powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    ganna4 powiedział(a):
    Ja bym tylko tym wyjeżdżającym za granicę medykom kazała zwrócić za wykształcenie.
    Eeee tam zabrać paszport i zabronić.
    Zresztą dlaczego ograniczać się do medyków?
    A informatycy, muzycy, inżynierowie, a inne zawody. 
    Każdy powinien oddać kasę, paszport, mieszkanie i co tam ma jeszcze.
    Sprawiedliwie ma być :)

    Po studiach powinien być nakaz pracy w wybranym przez odpowiedni urząd miejscu. Porządek ma być i sprawiedliwość :)
    chiba się zagalopowałaś, składamy się na te (i inne) studia, więc w wypadku wyjazdu na dłużej, wypadałoby chyba zwrócić te pieniądze (za komuny też)
    Ale dlaczego tylko medycy?
    Studia np.muzyczne też drogie, a mnóstwo muzyków wyjeżdża na stałe.

    Ja bym wolała żeby młodzi, wykształceni ludzie nie byli zmuszeni wyjeżdżać, albo nawet wracali ci co wyjechali.
    Ci co oddaliby kasę o powrocie nie pomyślą.

    a gdzie napisałem, że tylko medycy?
  • Studia powinny być płatne. Państwo powinno fundować stypendia dobrze rokującym studentom. Zwrotne, jeśli człowiek po ukończeniu studiów nie odpracuje w Polsce w zawodzie np. 10 lat. Jeśli zagraniczna firma człowieka podkupi, to niech mu da na zwrot stypendium.
    Jak dla mnie, rozwiązanie proste i nikogo nie krzywdzące, nie ograniczające wolności.

    Co do stanu polskiej służby zdrowia, to nawet mi się nie chce wypowiadać. I, sorry, nie wierzę, że jakikolwiek Owsiak może w tym coś radykalnie poprawić. Potrzeba zmian systemowych, a na te jakoś nie ma mądrego. Nie oszczędza się na tym, na czym można by oszczędzić bez szkody dla nikogo (z mojego podwórka - ciąże fizjologiczne powinny prowadzić położne - taniej i korzystniej dla ciężarnej; znaczna większość porodów powinna się odbywać w ośrodkach o niskim stopniu referencyjności, (tańsze), w izbach porodowych, a najlepiej w domu; poród może być procedurą ambulatoryjną - położnicę w dobrym stanie można po 4 godzinach od porodu wypuścić do domu i przekazać pod opiekę położnej środowiskowo-rodzinnej). Za to oszczędza się na tym, na czym się nie powinno.
  • I ok. Będzie więcej pieniędzy za studentem, można kształcić ich na eksport.
    Podziękowali 2Pioszo54 Odrobinka
  • Rząd dobrze zapłaci= będą lekarze w PL. Nie tylko zapłata jest ważna, ale sprzęt na jakim się pracuje, atmosfera w pracy i wiele innych. 
  • Uważasz, że zostają najslabsi i których nikt nie chce,serio, @Elunia?
  • @Tomasz i Ewa zarobki i atmosfera są ważne :)
    Nie da się dobrze funkcjonować w wiecznym stresie
  • Sprytny i lotny,a  praca w urzędzie  ? Gdzie go wykorzystują? Ale bajka, sąsiedzi kilka lat temu założyli firmę, właśnie się wprowadzili do nowego domu. Nic skomplikowanego, wystarczy być bystrym i lotnym. 
  • Studia są w tej chwili z naszych podatków. Zarówno rodziców studentów, jak i tych, których dzieci kończą zawodówki. Zgadzacie się, by nasze podatki szły na wykształcenie kadry za granicą?
    Podziękowali 3Odrobinka Pioszo54 Katia
  • @ganna4 uważam, że faktycznie dobrze by było gdyby nasze uczelnie byłyby płatne a podejście takie jak np w USA. Lecz tak nie ma i państwo powinno chociaż wypłatami zatrzymywać tych ludzi w Polsce. Bo to jest problem. To że wyjeżdżają to jest skutek. 
  • Niech oddaje, ale najpierw skończmy z fikcyjnym obowiązkiem nauki. 
    Podziękowali 3Odrobinka In Spe Gosia5
  • ganna4 powiedział(a):
    Studia są w tej chwili z naszych podatków. Zarówno rodziców studentów, jak i tych, których dzieci kończą zawodówki. Zgadzacie się, by nasze podatki szły na wykształcenie kadry za granicą?
    Tak, zgadzam się,  by moja córka studiujaca medycynę wyjechała za granicę,  jeśli będzie chciała i lepiej jej tam zapłacą. Nie mam absolutnie nic przeciwko, mimo płaconych od lat podatków.
  • @Skatarzyna obowiązek nauki jest do 18 roku życia bodajże. Ja bym skróciła tak do 16, aby ci co będą chcieli isc do pracy sobie szli, a reszta szlifowała wiedzę. 
    Przymus społeczny pojscia na studia natomiast to zupełnie coś innego. 
  • Elunia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    ganna4 powiedział(a):
    Studia są w tej chwili z naszych podatków. Zarówno rodziców studentów, jak i tych, których dzieci kończą zawodówki. Zgadzacie się, by nasze podatki szły na wykształcenie kadry za granicą?
    Tak, zgadzam się,  by moja córka studiujaca medycynę wyjechała za granicę,  jeśli będzie chciała i lepiej jej tam zapłacą. Nie mam absolutnie nic przeciwko, mimo płaconych od lat podatków.
    Ja nie wiem czy @ganna4 wie co oznaczają te bezpłatne studia medyczne w PL :)

    Jestem przekonana, że nie wie.
  • @Tomasz i Ewa w sumie Bóg dał nam cały świat do odkrywania podobno ;). Emigracja z wyboru moim zdaniem jest ok, jak ktoś woli UK to niech jedzie, ale przymus emigracji za chlebem to była mała patologia naszego państwa . 
    Podziękowali 1In Spe
  • beatak powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    ganna4 powiedział(a):
    Studia są w tej chwili z naszych podatków. Zarówno rodziców studentów, jak i tych, których dzieci kończą zawodówki. Zgadzacie się, by nasze podatki szły na wykształcenie kadry za granicą?
    Tak, zgadzam się,  by moja córka studiujaca medycynę wyjechała za granicę,  jeśli będzie chciała i lepiej jej tam zapłacą. Nie mam absolutnie nic przeciwko, mimo płaconych od lat podatków.
    Ja nie wiem czy @ganna4 wie co oznaczają te bezpłatne studia medyczne w PL :)

    Jestem przekonana, że nie wie.
    Nie wie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.