Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kronika walki z niezaszczepionymi

1192022242533

Komentarz

  • A teraz w świetle powyższych danych cz może mi ktoś wytłumaczyć dzisiejsze słowa ministra zdrowia:
    "Udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach wynosi 0,9 proc. 99,1 proc. zakażonych to ludzie niezaszczepieni."
    Najwyraźniej minister nie czyta danych które jego ministerstwo podaje du publicznej wiadomości.... Nawet Pfizer nie ośmielił się podawać tak wysokiej skuteczności własnej szczepionki...

    zródło:


  • Podziękowali 1Elf77
  • Reklamę na różne sposoby się robi ... Można i tak 
  • A co do restauracji, to przedsiębiorca ma prawo wybierać klientów, a klienci przedsiębiorcę.
  • Ale o jakiej dyskryminacji ty piszesz?  
    Jego firma, restauracja,  to zaprasza kogo chce. A że chce szczepionych to się tam nie wybieram. 
    Inne prowadzą pensjonaty dla ludzi starszych i nie przyjmują dzieci. Też dyskryminują dzieci ? 
  • O, a to już nie jest dyskryminacja ? 
  • Wymuszanie działania, które nie jest obowiązkowe, kara za korzystanie ze swoich praw.
  • Tak tak pozwalajmy na segregację, najpierw zaczniemy od szczepień a potem no dlaczego pracodawca ma płacić za chorobowe na dzieci ojca czy matki piątki dzieci - chcieli to mają, a potem np pracodawca nie będzie płacić za chotobwe w związku np z chorobami ukl oddechowego palaczy itd itd, wyobraźnia polityków bywa duża, a raz uchylonych drzwi już się nie uda zamknąć 
  • Kolejna cegiełka do tego w czym politycy są mistrzami, a więc do umocnienia podziału między ludźmi. Gdyby nieoszczepieni mieli możliwość pracy zdalnej, to w większości przypadków pracowaliby chętniej i wydajniej, co przejawiałoby się wzrostem gospodarczym. Dla mnie introwertyka, to marzenie, którego przedsmak miałem nie tak dawno. Tylko że to nigdy nie nastąpi, bo trudniej byłoby jątrzyć. 

    Nie wierzę w to magiczne wyzdrowienie zaszczepionych i ich większą wydajność w pracy. Nawet ze swojego podwórka, ja z kolegą siedzę w pracy, a kierownik niegdysiejszy okaz zdrowia, znowu na zwolnieniu po szczepieniach. Jego zlecenia obrabiamy my, przeciwnicy przymusu szczepienia. Wyjątek? Nie wiem tak naprawdę...
  • Dalej, a zaszczepiony na kwarantannie dostanie wynagrodzenie?  Tylko dlatego, że  zaszczepiony ? A i tak może zarażać ... 
    Podziękowali 1mamaw
  • Ty poważnie piszesz? Kierowca może pracować zdalnie? Może sprzedawca?
    Podziękowali 1mamaw
  • @dziewczynarabina, czy to nie Ty przywoływałaś tu niedawno art. 32 Konstytucji... Poproszę zatem w świetle tego artykułu wyjaśnić, dlaczego propozycja Gowina jest słuszna. 
  • @dziewczynarabina U mnie ta opcja jest dostępne teoretycznie, praktycznie nie. I tak jest w większości firm które znam. Jeżeli byłoby odgórne poparcie pracy zdalnej, tak jak np szczepień, to wtedy bym zdalnie pracował. Oczywiście w moim zawodzie (informatyk) praca zdalna jest jak najbardziej możliwa.
  • edytowano września 2021
    bo prowadzenie auta pod wpływem jest niezgodne z prawem a  szczepienia sa dobrowolne 

  • edytowano września 2021
    Idiotyzmów nie brakuje, pieczątki niech niezaszczepionym na czole daja albo opaski na ramię
    przerabiane było

    chamstwo pierwszej wody
  • @dziewczynarabina, a to zalezy od okolicznosci wszelakich
  • @dziewczynarabina
    weż co się tak dziwisz 
    niby dobrowolna a jak się nie zaszczepisz to ponosisz sankcje, tez mi dobrowolność

    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano września 2021
    to jest manipulacja
     dziwię się, ze tego nie rozróżniłaś ;)
    Podziękowali 1gahana
  • ale piszemy o segregacji społeczeństwa, żadnych wyjazdach do dalekich krajów tylko o podstawowych konstytucyjnych prawach człowieka, 
    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano września 2021
    I manipulacja to naprawdę tak dyplomatycznie powiedziane 
  • znasz konstytucję, prześledź sobie
      ;)
  • Zaszczepieni też mogą iść na kwarantannę, czym się różni kwarantanna zaszczepionych i niezaszczepionych?
  • mamaw powiedział(a):
    Zaszczepieni też mogą iść na kwarantannę, czym się różni kwarantanna zaszczepionych i niezaszczepionych?

    A nie jest tak teraz, że zaszczepieni właśnie nie idą na kwarantannę? Że dopiero jak mają dodatni test to idą, ale na izolację? Dalej się idzie z kontaktu, bez robionego testu?
  • Nie wiem o wszystkich , ale tak jak już pisałam ośrodek z jednym chorym i resztą podwójnie zaszczepioną jest na kwarantannie. Myślałam że jak zaszczepieni to nie ma kwarantanny, a jednak jest.
  • Mój mąż pracował zdalnie na kwarantannie. Dopóki chorował, miał zwolnienie lekarskie, ale mógłby je mieć do końca kwarantanny. Tyle że nie chciał. Jeśli dziś pracownik nie ma prawa do zwolnienia lekarskiego z tytułu kwarantanny, to jest to niezgodne z cytowanym artykułem @dziewczynarabina. A zaszczepienie się, jak się okazuje, nie jest ochroną przed zachorowaniem. 
    Porównanie do picia jest żałosne. Nie pijąc, nie ryzykujesz zdrowiem, wręcz przeciwnie. Szczepiąc się, podejmujesz ryzyko.
    Podziękowali 1gahana
  • mamaw powiedział(a):
    Nie wiem o wszystkich , ale tak jak już pisałam ośrodek z jednym chorym i resztą podwójnie zaszczepioną jest na kwarantannie. Myślałam że jak zaszczepieni to nie ma kwarantanny, a jednak jest.
    Zdarzają się przypadki nałożenia kwarantanny niezgodnie z prawem. Generalnie osoba w pełni zaszczepiona jest zwolniona z kwarantanny, poniżej podany przykład dla przypadku gdy współdomownik jest chory to kwarantanna nie obowiązuje pozostałych w pełni zaszczepionych współdomowników. Ale zdarza się że sanepid przekracza swoje uprawnienia i ją naklada, można się wtedy odwołać.

     https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/rpo-zaszczepiony-nie-podlega-kwarantannie-gdy-domownicy-choruja

    Dowiedz sie dokładnie czy rzeczywiście sanepid ta kwarantanne nałozył czy tylko pracodawca odesłał do domu do pracy zdalnej bo to róznica. Jesli nałożył sanepid to nalezy się odwoływać. Ale jak jesteście spolegliwi z niewolniczym podejściem do życia to uszy po sobie i siedźcie cicho, nie wychylać się.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Świeże dane: za ostatni tydzień pokazują 1184 zachorowania z czego 230 zaszczepionych 2 dawkami i 14 dni po 2-giej dawce czyli 19,4 procent.(poprzednie 3 tygodnie to 38 procent, 21 procent i 20 procent) Nadal rząd nie podaje ile z pozostałych ok. 80% tygodniowo jest niezaszczepionych wogóle oraz nie podaje statystyki z podziałem na producentów szczepionek. I żaden mizerny dziennikarzyna nie zapyta.
    Niestety wygląda na to że rząd zaprzestał piątkowego podawania tych danych - tj. ile w pełni zaszczepionych osób po 14 dniach od 2-giej dawki zachorowało. W każdym razie w ostatni piątek ich nie podał i do tej pory brak. Czyżby okazały się niewygodne ?
    Rząd po 2 tygodniach wznowił podawanie powyższych danych więc podaję najnowsze informacje z frontu: w ciągu ostatnich 2 tygodni w Polsce zachorowało 2815 osób z których 646 było w pełni zaszczepionych i po 2 tygodniach od 2-giej dawki czyli 23% wszystkich zachorowań. 
    W pozostałych 77% mieszczą się w pelni zaszczepieni z czasem poniżej 2 tygodni, zaszczepieni 1 dawką oraz niezaszczepieni.


    Ostatnio nie podawałem więc nadrabiam, warto przeczytać bo nie jest dobrze (dla szczepionek):
    kolejny tydzień (ten 2 tygodnie temu):
    zachorowało 2035 osób z których 523 było w pełni zaszczepionych (2 tyg po 2-giej dawce) - 25,7 %

    Ostatni najnowszy tydzień:
    zachorowało 2873 osób z których 788 było w pełni zaszczepionych (2 tyg po 2-giej dawce) - 27,4 %

    Więc jak widać i biorąc pod uwagę wszystkie dane od kiedy rząd podaje - mamy wyraźny wzrost zachorowań wśród w pełni zaszczepionych w stosunku do pozostałych ! Najprawdopodobniej coraz bardziej rozprzestrzenia się wariant niespecjalnie czuły na szczepionkę czyli delta.

    W ciągu ostatniego tygodnia na covid w Polsce zachorowały 3953 osoby z których 1107 było w pełni zaszczepionych i 14 dni od 2-giej dawki co daje 28 %, a więc nadal zachowana jest tendencja wzrostowa stosunku w pełni zaszczepionych do pozostałych. (przypominam że pozostali to nie tylko niezaszczepieni ale także zaszczepieni 1 dawką oraz zaszczepieni 2 dawkami z czasem poniżej 14 dni)
    Kolejny tydzień i nowe dane:
    w ciągu ostatniego tygodnia zachorowało w Polsce 5074 osoby z których 1453 było w pełni zaszczepionych i 14 dni od 2-giej dawki. co daje 28,6 % czyli stosunek ten nadal się zwiększa i to w tym samym tempie...

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.