Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szczepmy się.

1252628303135

Komentarz

  • Klarcia powiedział(a):
    Opracowano już nowy rodzaj szczepionki, eksperci twierdzą, że jest bardziej skuteczna.

    No zobacz Klarcia, zachęcałaś nas do szczepienia się, a tu się okazuje, że te szczepienia nie były skuteczne. A teraz nowy preparat ma być bardziej skuteczny :D
  • Mądra, wyważona opinia. Nie dajmy się zwariować.
    https://radiowarszawa.com.pl/prof-piotr-kuna-o-problemach-zwiazanych-z-covid-19
    Podziękowali 1Beta
  • Doktor Piotr R. tłumaczy dlaczego OSOBY MŁODE, wysportowane po zaszczepieniu covid - umierają NA GLE ?

    Podziękowali 1zbyszek
  • edytowano styczeń 2022
    Liczba zakażeń 03-09.01.2022 z wyodrębnieniem statusu szczepienia - dane Ministerstwa Zdrowia
  • Wczoraj poszłam przyjąć Booster, dawkę przypominającą.
    Pan doktor jak zobaczył moje liczne choroby towarzyszące, to zaproponował mi żebym wzięła całą dawkę, a nie połowę, jak to jest przy trzeciej.
    Co mi tam - zgodziłam się.
    Tym razem nawet nie bolało przy podawaniu, bo uprzedziłam, że drę japę; zastrzyk robił student, tak udanie, że prawie nie poczułam. Na odchodne zrobiłam sobie jeszcze test covidowy, bo szczepienie się liczy za kilka dni, a chciałam pójść do McDonalda.
    Po szczepieniu jest O.K., nawet ręka mnie nie boli.

    A teraz nieco wrażeń z tego dnia.
    W drodze do Mannheim, w tramwaju była kontrola - przygotowałam bilet, ale okazało się, że sprawdzają certyfikaty covidowe (szczepienie, albo ozdrowieniec, albo aktualny test; to się nazywa 3G). Gdy dojechałam na miejsce, miałam jeszcze 30 min. wolnego czasu, to poszłam coś zjeść w McDolandzie. Pani popatrzyła na moją aplikację i poinformowała mnie, że od stycznia jest zmiana przepisów - certyfikaty z tamtego roku są ważne tylko 3 miesiące, a ja byłam szczepiona w czerwcu, więc nie mogę u nich posiedzieć.
    Gdy chciałam się zaszczepić w listopadzie, przed wypadkiem, to mi powiedziano, że mogę dopiero na początku stycznia. No i .. w międzyczasie się zmieniło. 
    Po szczepieniu wróciłam do McDonalda.
    Usiadłam przy stoliku i coś mi nie pasowało. Rozejrzałam się - nie było dzieci, ani ludzi młodych. W jednym kącie siedziało dwóch młodzieńców, wyglądali na studentów, a poza nimi starsi panowie po 60, dwie grupy, po trzy osoby.
    Zaczęłam uważniej patrzeć po "pisanym". Doczytałam, że dzieci od lat 6 mają mieć certyfikat (szczepienie, albo ozdrowieniec, sam test to za mało - nazywa się 2G); dzieciom nie wolno biegać po lokalu, nie wolno się bawić, mają siedzieć przy stoliku. W lokalu obowiązują maseczki FFP2 (kagańce), które można zdjąć tylko podczas jedzenia.
    Wracając do domu, rozejrzałam się uważniej wokół siebie. Ludzi wymiotło, tylko przed jednym z młodzieżowych sklepów była kolejka; młodzież grzecznie i cierpliwie czekała. Trzeba było mieć 2G , sam test nie wystarczy. Wpuszczano po kilka osób.
  • edytowano styczeń 2022
    Dodam, że od czasu do czasu są w Mannheim dosyć liczne (nielegalne) manifestacje, przeciw obostrzeniom. 
    Jechałam kiedyś tramwajem i byłam zła, bo musieliśmy czekać prawie 30 min., aż hołota przejdzie. Policji było od groma, byli funkcjonariusze z psami i na koniach, ale nie interweniowali. Później się dowiedziałam, że gdy towarzystwa się rozchodziło, to prawie wszyscy zostali zatrzymani. Posypały się wysokie grzywny od 500 Euro (studenci), przez 800-1000 (pracujący) do kilkunastu tysięcy, organizatorzy.
    To jednak nie ostudziło zapału naśladowców, co jakiś czas, na ulice wychodzą desperaci.
    Wczoraj znowu były protesty, policja podaje, że w śródmieściu było 300 osób. Tym razem trzy osoby zostały aresztowane i będą miały proces.

    Dzień wcześniej w pobliżu Mannheim (Schriesheim i Mosbach) było 150 protestujących; kontrdemonstrantów (lewica) przyszło dwa ryzy tyle i była zadyma. Tym razem lewica sprała "wolnościowców". Policja nie interweniowała. Później było, jak wyżej - ludzi dokładnie spisano i dostaną grzywnę. Co ciekawe, lewaków, którzy rozpętali zadymę, nie zatrzymywano.

    Ludzie - nie potraficie docenić oceanu wolności, jaki w Polsce macie. Gdy do władzy dojdzie opozycja, to użyjecie, jak psy w studni. A Klarcia powie - dobrze wam tak.
  • Aniela powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Opracowano już nowy rodzaj szczepionki, eksperci twierdzą, że jest bardziej skuteczna.

    No zobacz Klarcia, zachęcałaś nas do szczepienia się, a tu się okazuje, że te szczepienia nie były skuteczne. A teraz nowy preparat ma być bardziej skuteczny :D
    Szczepionki były skuteczne przeciw pierwszej pandemii, wirusowi z Chin; najmniej skuteczna była AstraZeneca i miała najwięcej NOP. Z tego co wiem, serwowano ją w Polsce nauczycielom.
    Później był wirus z UK i już było nieco gorzej, a gdy nastał Delta, to było już cieniutko; zakaża się prawie 50% wyszczepionych. Akurat ci ostatni mają lżejsze dolegliwości i kwarantannę tylko 7-10 dni, już po 7 można było wyjść, jeżeli test genetyczny zrobiony dzień wcześniej jest negatywny.
    Teraz zanosi się na to, że wariant Omikron dopadnie wszystkich, chyba, że najnowsza szczepionka, której dostawa ma być pod koniec marca - jeżeli wirus łaskawie poczeka :) - rzeczywiście będzie chroniła przed najnowszą odmianą zarazy.
    Z tego co się orientuję, to w Niemczech pierwsi zaopatrzeni zostaną VIP-y, a plebs, w następnej kolejności.
  • Jeszcze raz podkreślam - w Mannheim niezaszczepione dzieci od lat 6, mają podobnie przerąbane, jak dorośli. Jak jest w innych landach? Nie wiem.
  • Bundestag. Plenum tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców z testem

    Niemiecki parlament wprowadza zasadę „2G plus”. Na salę plenarną nie będą mogli wejść niektórzy posłowie.

    https://www.dw.com/pl/bundestag-plenum-tylko-dla-zaszczepionych-i-ozdrowieńców-z-testem/a-60389708

  • Tysiące postępowań z powodu fałszywych certyfikatów szczepień

    Chociaż za fałszowanie certyfikatów szczepień w Niemczech grożą surowe kary, nielegalny interes kwitnie. W całym kraju policja sprawdza tysiące podejrzanych przypadków.

    Niemiecka policja prowadzi dochodzenie w sprawie ponad 12 tysięcy przypadków sfałszowania certyfikatów szczepień. Jak podała agencja informacyjna DPA, według służb liczba dochodzeń wzrosła szczególnie w grudniu ubiegłego roku.

    Z przeprowadzonej przez DPA ogólnokrajowej ankiety wynika, że w czołówce znajduje się Bawaria z ponad 4000 przypadków i 5500 zarekwirowanymi książeczkami szczepień i certyfikatami oraz Nadrenia Północna-Westfalia z ponad 3500 przypadków. „Niestety, wychodzimy z założenia, że liczba niezgłoszonych przypadków jest dużo większa” – poinformowały bawarskie władze.

    Po wybuchu epidemii koronawirusa, w wyniku której w domu opieki w Hildesheim w Dolnej Saksonii doszło do trzech zgonów, prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci przez pracownicę placówki. Została zwolniona bez wypowiedzenia. Kobieta miała pracować w ośrodku legitymując się sfałszowanym certyfkatem szczepień i mimo że członkowie jej rodziny chorowali w domu na COVID-19.

    W październiku śledczy aresztowali w Monachium podejrzanych o oszustwo, którzy rzekomo wykorzystali infrastrukturę informatyczną jednej z aptek do produkcji fałszywych świadectw szczepień, ponad 500 tylko w ciągu jednego miesiąca.

    Ujawniono również przypadki lekarzy, którzy na prośbę pacjentów jedynie przyklejali naklejki z dawkami szczepionek do ich książeczek bez wstrzyknięcia dawki szczepionki. Teraz grozi im nawet do pięciu lat więzienia.

    https://www.dw.com/pl/tysiące-postępowań-z-powodu-fałszywych-certyfikatów-szczepień/a-60481646?fbclid=IwAR1t0rXtbjRE1IKuo5HmQvtae9OGUBtIptEdOptcMat3U8l2lJuZXNdwg8E

  • Z liczby fałszerstw wynika, że wielu ludzi, nie tylko w Polsce, po prostu nie chce się szczepić.
  • edytowano styczeń 2022

    Niemcy: pracownik bez trzeciej dawki szczepionki nie otrzyma wynagrodzenia

    Zgodnie z tymi nowymi zasadami pracownicy objęci kwarantanną, którzy byli zaszczepieni raz lub których drugie szczepienie odbyło się ponad trzy miesiące wcześniej, nie będą już uprawnieni do otrzymywania rekompensaty.

    Pracownikom grozi utrata zarobków

    Do tej pory dotyczyło to wyłącznie osób niezaszczepionych, które zostały skierowane do odbycia kwarantanny.

    - Milionom pracowników grozi utrata zarobków w czasie odbywania kwarantanny – podkreśla "Tagesspiegel".

    "Brak szczepionki przypominającej Covid-19 prowadziłby wówczas do wykluczenia roszczenia o rekompensatę (...)" – cytuje "Bild", który jako pierwszy dotarł do dwustronicowego raportu komisji ekspertów, pracującej na zlecenie Bundestagu.

    https://finanse.wp.pl/niemcy-pracownik-bez-trzeciej-dawki-szczepionki-nie-otrzyma-wynagrodzenia-6728697123658720a

    W obliczu takiej sytuacji, gdybym nie była zaszczepiona, to chyba jednak bym się nie szczepiła. 

    I tak mają przerąbane, bo nie zdążą z wyszczepieniem do zakończenia tej fali.

    Poza tym - mało kto może sobie pozwolić po przyjęciu szczepionki na 14 dniową izolację; podczas szalejącej epidemii jest to ważne, bo organizm jest osłabiony szczepionką i przez to bardziej podatny na zarażenie.

    Przypominam, że szczepiłam się będąc przekonana, że po szczepieniu nie będę rozwlekała zarazy.

  • Rozmawiałam przed chwilą z koleżanką i dowiedziałam się nowych, nieciekawych rzeczy.
    Poszukałam w internecie, żeby wam przybliżyć, co się dzieje w Niemczech.
    Nie wiedziałam o tym, bo czas świąteczny spędziłam w Carlsbergu, a na bieżąco informacji niemieckich nie śledzę.
    Okazało się, że w innych landach jest gorzej, niż się spodziewałam, a nowa fala dopiero się rozkręca.

    W związku z dramatyczną sytuacją na OIOM-ach niemieccy lekarze domagają się natychmiastowych ogólnokrajowych działań, aby maksymalnie ograniczyć kontakty.

    Według Niemieckiego Interdyscyplinarnego Stowarzyszenia Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI) należałoby natychmiast odroczyć wszystkie procedury i zabiegi, które z medycznego punktu widzenia nie są pilnie potrzebne, aby uchronić szpitale w Niemczech przed zapaścią.

    Personel musiałby zostać przesunięty do oddziałów intensywnej terapii i oddziałów ratunkowych. Sytuacja w pandemii jeszcze nigdy nie była tak groźna jak w tej chwili. „Jeszcze przed świętami będziemy musieli leczyć ponad 6000 pacjentów z COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii”- zapowiedziało DIVI. Oznacza to, że poprzedni rekord z ubiegłego roku „z pewnością zostanie znacznie przekroczony”. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia przyjęto placówek medycznych ponad 2300 nowych pacjentów wymagających intensywnej terapii.

    W środę w porannym programie ZDF „Morgenmagazin” prezes DIVI Gernot Marx odniósł się także do konieczności przenoszenia pacjentów do innych szpitali. „Znajdujemy się teraz w szczególnie groźnej sytuacji”. Nie ma już wielu dostępnych łóżek. Wśród pacjentów z COVID-19 poddanych intensywnej terapii, osoby nieszczepione „nadal stanowią wyraźną większość”.

    Nadal bardzo napięta jest sytuacja na oddziałach intensywnej terapii w Turyngii. Planowane operacje na pacjentach, na przykład z nowotworami lub chorobami zastawek serca, są odkładane, poinformował landowy koordynator oddziałów intensywnej terapii Michael Bauer. „Dla nich może to oznaczać śmierć w kolejce oczekujących”- powiedział lekarz. Niektórzy już zmarli. Jego zdaniem w momencie, gdy lekarz ustala priorytety i stwierdza, że ktoś musi trafić na listę oczekujących, „stosuje oczywiście łagodną formę triażu”. 

    Według Bauera, na oddziałach intensywnej terapii w Turyngii przebywa obecnie około 217 pacjentów z COVID-19. W szpitalu uniwersyteckim w Jenie, gdzie Bauer kieruje kliniką intensywnej terapii, od tygodni nie ma wolnych łóżek.

    Bawarska klinika woła o pomoc

    Pandemia mocno dotknęła również Bawarię. Szpital w Rosenheim osiągnął już granice możliwości. Personel pielęgniarski oddziału intensywnej terapii chcąc zwrócić uwagę na napiętą sytuację przełączył we wtorek wieczorem oświetlenie LED na światło czerwone. Listwy świetlne LED w salach pacjentów oddziału intensywnej terapii, które można indywidualnie regulować w różnych kolorach, są w rzeczywistości przeznaczone do wspomagania terapii i aranżacji pomieszczeń. Jednak ze względu na niepewną i napiętą sytuację w klinikach, zespół OIOM-u chciał dać sygnał SOS i dlatego wieczorem we wszystkich pomieszczeniach zapalił światła na alarmowy kolor czerwony.

    Jak poinformował dyrektor ds. ekonomicznych szpitala Max von Holleben, „kliniki są na granicy swoich możliwości i pilnie potrzebny jest personel pielęgniarski oraz lekarze intensywnej terapii, aby nas wesprzeć”.

    https://www.dw.com/pl/niemcy-sytuacja-w-szpitalach-coraz-bardziej-dramatyczna/a-59989502


    Tak było na początku grudnia, po wymaganych obostrzeniach domyślam sią, że jest gorzej.

    Na niemieckim portalu informacyjnym podają.

    23.01.2022: Lauterbach ogłasza nową kampanię szczepień w różnych językach

    Berlin (dpa) - Federalny minister zdrowia, Karl Lauterbach, zapowiedział na przyszły tydzień nową kampanię szczepień przeciwko pandemii koronawirusa. "Mamy obowiązek docierać do ludzi" - powiedział w wywiadzie dla jednej z gazet. Dlatego już we wtorek rozpocznie się kampania z plakatami oraz spotami radiowymi i telewizyjnymi. Ta kampania jest "bardziej kreatywna" niż poprzednie. "I to w bardzo różnych językach" - dodał Lauterbach. "Musimy spróbować wszystkiego, aby zlikwidować lukę w szczepieniach, to jest również warunek konieczny do ewentualnego wprowadzenia szczepień obowiązkowych". W Niemczech 73,3 procent ludności posiada podstawowe szczepienia ochronne.

    https://www.deutschland.de/pl/news/koronawirus-w-niemczech-informacje

    Proszę to porównać z wyszczepieniem w Polsce - już wkrótce będziecie mieli jazdę bez trzymanki.

  • Pacz pani. Im więcej szczepionych tym gorzej...
  • Jakie gorzej. Mniej śmierci to gorzej?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Cyt z góry  "Okazało się, że w innych landach jest gorzej, niż się spodziewałam, a nowa fala dopiero się rozkręca."
  • siostraKasik powiedział(a):
    Cyt z góry  "Okazało się, że w innych landach jest gorzej, niż się spodziewałam, a nowa fala dopiero się rozkręca."
    Problem z takimi stwierdzeniami jest taki, że to trudno porównać (zresztą w drugą stronę też), za dużo zmiennych.

    To oczywiście nie usprawiedliwia naukowców i innych mówiących z przekonaniem, że jak się zaszczepimy to będzie po wszystkim, ale też niekoniecznie nieszczepienie byłoby lepsze.
    Podziękowali 1Berenika
  • siostraKasik powiedział(a):
    Cyt z góry  "Okazało się, że w innych landach jest gorzej, niż się spodziewałam, a nowa fala dopiero się rozkręca."
    Miałam na uwadze liczbę zakażonych i hospitalizowanych, trupów mamy zdecydowanie mniej.
    Zresztą, wśród zaszczepionych jest znaczny procent lewych świadectw szczepień., tak więc - zaszczepiony już nie znaczy, że szczepiony.
    W mojej okolicy nadal na 100% zgonów covidowych, 90% to pacjenci niezaszczepieni.

    Wczoraj pożarłam się z dobrą koleżanką - tak mnie wkurzyła swoją głupotą, że w oczy jej wypaliłam, iż szybciej wymrą antyszczepy, tym lepiej.
    Nic mnie tak bardzo nie wyprowadza z równowagi, jak ludzka głupota.
  • edytowano styczeń 2022
    Edit.

  • Wszedłem na org bez logowania.
    Przeczytałem jedną stronę wątku na głównej.

    <div class="Quote">Dodam, że od czasu do czasu są w Mannheim dosyć liczne (nielegalne) manifestacje, przeciw obostrzeniom. 
    Jechałam kiedyś tramwajem i byłam zła, bo musieliśmy czekać prawie 30 min., aż hołota przejdzie. </div>

    <div class="Quote">Wczoraj pożarłam się z dobrą koleżanką - tak mnie wkurzyła swoją głupotą, że w oczy jej wypaliłam, iż szybciej wymrą antyszczepy, tym lepiej.</div>

    Wstecz nie chce mi się nawet przeglądać.

    Tych co prowokowali Klarcię dawno już nie ma.
    A tolerancja dla Klarci i jej nienawiści i pogardy widzę dalej jest. Trochę też wstyd, że jest to dostępne dla wszystkich, nawet niezalogowanych.

    Stąd dziękuję @Maciek_bs za kartkę, ale jednak nie będę wspierał forum, gdzie jest przyzwolenie dla takich zachowań.
    Mimo, że "winowajców" już nie ma, nie widzę, by coś się zmieniło.

    Podziękowali 2gahana OlaN.
  • Czy szczepionki są etyczne - Radio Maryja


    Podziękowali 3Joannna Eleonora Agmar
  • dzięki Zbyszek za ten głos, też się na tym zastanawiam od jakiegos czasu...
  • PawelK powiedział(a):
    Wszedłem na org bez logowania.
    Przeczytałem jedną stronę wątku na głównej.

    <div class="Quote">Dodam, że od czasu do czasu są w Mannheim dosyć liczne (nielegalne) manifestacje, przeciw obostrzeniom. 
    Jechałam kiedyś tramwajem i byłam zła, bo musieliśmy czekać prawie 30 min., aż hołota przejdzie. </div>

    <div class="Quote">Wczoraj pożarłam się z dobrą koleżanką - tak mnie wkurzyła swoją głupotą, że w oczy jej wypaliłam, iż szybciej wymrą antyszczepy, tym lepiej.</div>

    Sorry, ale jak inaczej nazwać manifestujących młodych ludzi, którzy organizując się nielegalnie wywołują zadymę. Przy tym generują ogromne koszty, bo policyjne jednostki obstawiające chuliganów drogo kosztują. Co prawda, nieco kasy wpadnie z wlepianych mandatów i grzywien, ale to nie zrekompensuje strat.

    Poza tym - amntyszczepy wymrą przecież na własne życzenie, niby dlaczego nie miałabym tego postrzegać jako pozytyw?
    To dzięki ich nachalnemu działaniu mamy dziesiątki tysięcy nadmiarowych zgonów, zamknięte szkoły, bankructwa sklepów, restauracji i małych firm.
    To przez nich nie może działać normalnie carlsberski ośrodek.
    Jestem osóbką temperamentną, więc reagują czasami impulsywnie.

    PS. Napisz mi na priv. ile wpłacałeś na utrzymanie forum; może przejmę tę wpłatę.
  • zbyszek powiedział(a):
    Babka plecie farmazony. Przy tym ewidentnie manipuluje.
    Owszem, tam, gdzie jest wyszczepione co najmniej 80 proc. społeczeństwa, jest ogromna ilość zakażeń SARS-CoV-2, szczególnie wersją Omikron. Jednak zmalała ilość hospitalizacji, a już tym bardziej zgonów.

    Ona twierdzi, że covida należy leczyć w domu - jak na razie nie ma leku, który leczyłby tego wirusa we wczesnym stadium.
    W warunkach szpitalnych pacjenci są leczeni.

    Powoływanie się na Indie, jest od czapy. 
    Takim właśnie "mądralom" zawdzięczacie największą umieralność w Europie. Frustrację waszych pociech, itp.
  • a o związku tych szczepionek z aborcjami coś zapamiętałaś?
  • Joannna powiedział(a):
    a o związku tych szczepionek z aborcjami coś zapamiętałaś?
    Wiele razy było to już tutaj omawiane.
    Po pierwsze - podobny "związek" mają też inne podawane dzieciom szczepionki.
    Po drugie - chodzi o linię komórkową mającą już ponad 60 lat. Nie ma to bezpośredniego związku z dokonaną w latach 60 ub. wieku aborcją. Zresztą wtedy wykorzystano tylko komórki abortowanego maleństwa, tóre zostało pozbawione życia, bo prawo na to zezwalało. Gdzieś, na tym forum, było to wytłumaczone teologicznie, ale nie potrafię tego odszukać.
  • Klarcia powiedział(a):

    Ona twierdzi, że covida należy leczyć w domu - jak na razie nie ma leku, który leczyłby tego wirusa we wczesnym stadium.

    Naprawdę nie ma ? a iwermektyna ?
    https://www.wapteka.pl/blog/artykul/iwermektyna-co-to-jest-i-kiedy-sie-ja-stosuje-iwermektyna-a-covid-19-czy-dziala-na-koronawirusa
    Dlaczego nie robi się nad nią badań tylko ładuje szczepionki ?
  • Mam pytanko. Kto i dlaczego zdecydował, że można namawiać do szczepień a nie można zniechęcać? Konkretnie poproszę. :)
  • Szczepienie jest dobre, to jest aksjomat, a z aksjomatami się nie dyskutuje.  :#
    Podziękowali 1Berenika
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.