Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szczepmy się.

12931333435

Komentarz

  • edytowano luty 2022
    Coraz bardziej Ziemia staje się okrągła dla przeciwników szczepień.
    jeszcze 2 miesiące temu to byli płaskoziemcy.

    Finlandia, Norwegia, Dania, Gruzja, Anglia ... kto jeszcze ?  Włochy ! kto by się spodziewał jeszcze nie od razu ale już przebąkują.

    Nieszczepieni powinni być niewpuszczani do punktów szczepień.
    Podziękowali 2Aneta Joannna
  • Dr Martyka już usunięty z yt. Za nieprzestrzeganie zasad publikowania. Możesz publikować tylko materiały zgodne z ogólnie przyjętą narracją... 
  • edytowano luty 2022
    Przesyłam link do całości. Dr Martyka od 2 godz. 45 min
  • Polecam również dr Sobolewskiego


  • Aneta powiedział(a):
    Dr Martyka już usunięty z yt. Za nieprzestrzeganie zasad publikowania. Możesz publikować tylko materiały zgodne z ogólnie przyjętą narracją... 
    Słusznie, dosyć już tej dywersji. Dzisiaj głowa mi pęka, gdy się lepiej poczuję wkleję streszczenie publikacji, opisującej jedną "mądrą", która nie chciała się zaszczepić, ale zależało jej, aby mieć status ozdrowieńca. W tym celu specjalnie się zaraziła, no i.. gryzie teraz kwiatki od spodu.
  • zbyszek powiedział(a):
    Straszne prześladowania.
    Myślę, że w ten sposób izolują osoby unikające szczepień. To nie jest głupie, bo w ten sposób ograniczają zarażanie się. 

    W Niemczech w zeszłym tygodniu uzyskano ponad milion pozytywnych testów PCR. W sumie przeprowadzono 1 002 149 pozytywnych testów tego typu. Granica miliona została przekroczona po raz pierwszy w pandemii. W poprzednim tygodniu ok. 758 tys. testów PCR było pozytywnych.

    Jak wyjaśnił prezes ALM Michael Mueller, 41,1 proc. przebadanych testów PCR było pozytywnych. W poprzednim tygodniu było to 32,6 proc.


    Testują się niezaszczepieni i mający symptomy przeziębienia. Ja także na test powędruję, bo mam zapalenie gardła i symptomy zapalenia zatok.
    Na razie w mojej okolicy szpitale są wydolne. Mniej osób leży pod respiratorem.
  • edytowano luty 2022
    zbyszek powiedział(a):


    Finlandia, Norwegia, Dania, Gruzja, Anglia ... kto jeszcze ?  Włochy ! kto by się spodziewał jeszcze nie od razu ale już przebąkują.

    A co do Danii.

    Jak podała Duńska Agencja Kontroli Zakażeń (SSI) od wtorku wzrosła o 22 również liczba hospitalizacji w związku z COVID-19 - do 1092. Tak dużego obłożenia szpitali nie było w kraju podczas drugiej i trzeciej fali. Na początku stycznia 2021 roku leczono 942 pacjentów zakażonych koronawirusem.

    Poproszony o komentarz dla telewizji TV2 dyrektor Duńskiej Rady ds. Zdrowia Soren Brostrom stwierdził, że nie patrzy na wysokie wskaźniki zakażeń. "Koncentruję się na ciężko chorych. Ich liczba na oddziałach intensywnej terapii wciąż spada i jest niewiarygodnie niska" - podkreślił.


    Należy mieć na uwadze, że tam jest wyszczepiona większość populacji; w Polsce to może jednak gorzej wyglądać.
    Jak będzie, okaże się do końca marca.

    ***

    Z tego co wiem, w UK również zaraza szaleje, 1 lutego mieli ponad 100 tys. zakażeń.
    Podkreślam, że tam jest wyszczepiona zdecydowana większość populacji. Dla pracowników opieki medycznej szczepienia są obowiązkowe.
  • W UK już znieśli ten obowiązek dla pracowników medycznych, bo by .mieli za duże braki ludzi.  W Polsce mimo tych braków szczepień Omikron przebiega identycznie , czyli jest po prostu lekką chorobą,  a nie, że szczepionki pomogły. Gdyby wszystkie Kraje się mocno wyszczepily, to pewnie by tak trąbili, że szczepienia uratowały.
    Podziękowali 1mmaj333
  • Dr Basiukiewicz ma ciekawą propozycję, jak wyjść z obecnego klinu służby zdrowia: wzorem Singapuru skrócić izolację do 3 dni, a kwarantannę znieść całkowicie, Sanepid by zaczął się wyrabiać i umożliwił naukę stacjonarną dzieci.

    Podziękowali 1Joannna
  • @Klarcia, czy ty potrafisz wyjrzeć poza swój informacyjny grajdołek ? Czy tylko umiesz myśleć na zasadzie kopiuj- wklej ...  Niepojęte..
    Podziękowali 2mmaj333 Gosia5
  • Ponoć wcześniejsze odmiany kowicha były 13* śmiertelniejsze od grypy a omikron tylko dwukrotnie. Śmiertelność to jednak nie wszystko - bardzo niekorzystne są w kowichu zmiany chorobowe.

    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11193/coronawirus/p140
  • A jeśli (podkreślam: jeśli) jest tak, że niezaszczepionych się gorzej leczy niż zaszczepionych i dlatego częściej umierają? Jeśli zaszczepionym wpisuje się w kartę cokolwiek, co mają, a covid dopiero w ostateczności, a niezaszczepionym zawsze covid, nawet jeśli zmarli na coś innego? ja tylko pytam. Bo tak radośnie się przerzucamy tymi tabelami, a jeśli i one są zmanipulowane? 
    Nic jednak nie zmieni faktu, że zaszczepieni chorują, więc szczepimy się dla siebie, a nie dla innych i dlatego paszport jest głupotą. A skoro mimo to tak się ciśnie na ten paszport, to nie dziwię się, ze jest tyle teorii spiskowych. Chyba tylko @Klarcia nie ogarnia, że to jest bez sensu ;) 
    Podziękowali 3Zuzapola Joannna zbyszek
  • Gosia5 powiedział(a):
    A jeśli (podkreślam: jeśli) jest tak, że niezaszczepionych się gorzej leczy niż zaszczepionych i dlatego częściej umierają? Jeśli zaszczepionym wpisuje się w kartę cokolwiek, co mają, a covid dopiero w ostateczności, a niezaszczepionym zawsze covid, nawet jeśli zmarli na coś innego? ja tylko pytam. Bo tak radośnie się przerzucamy tymi tabelami, a jeśli i one są zmanipulowane? 
    Nic jednak nie zmieni faktu, że zaszczepieni chorują, więc szczepimy się dla siebie, a nie dla innych i dlatego paszport jest głupotą. A skoro mimo to tak się ciśnie na ten paszport, to nie dziwię się, ze jest tyle teorii spiskowych. Chyba tylko @Klarcia nie ogarnia, że to jest bez sensu ;) 
    dopiero omikron, przez swą zaraźliwość, zmniejszył wagę szczepienia się dla innych
    Podziękowali 1Klarcia
  • Podziękowali 1Gosia5
  • Pytanie - jaki odsetek szczepionych i nieszczepionych nie poddaje się testom.. Bo że to pokaźna grupa, tego jestem pewna. Tylko jaka to proporcja.?
  • @Pioszo54, już jesienią @Hamal podawał liczby z Twittera MZ, z których wynikało, że zaszczepieni stanowią ponad 30% chorych. Już wtedy upadła idea szczepienia się dal innych. 
    @Bonafides trudno sprawdzić. Nieszczepieni się nie testują, żeby nie sprowadzić kwarantanny na całą rodzinę, a szczepieni pewnie nie wierzą, ze mogą mieć covid. 
  • Tak właśnie uważam, więc opieranie się na statystykach jest do bani...
    Podziękowali 1Gosia5
  • Bonafides powiedział(a):
    Tak właśnie uważam, więc opieranie się na statystykach jest do bani...
    Nie jest do bani, ponieważ wyraźnie ze statystyk widać że wszystkie obostrzenia dla niezaszczepionych a udogodnienia dla zaszczepionych nie maja sensu.

    Nie wiem dlaczego akurat ktoś wziął do porównania grupe wiekową 25 - 49 lat, ale niech będzie, sprawdziłem oficjalne statystyki i tak:
    w okresie 17 - 26.01.2022 na covid zachorowało w Polsce razem 170432 osób w tym przedziale wiekowym 25 - 49, z czego w pełni zaszczepionych 114926 a niezaszczepionych 55506. I tu faktycznie widać jak słabo działają szczepionki przeciwko zachorowaniom, można wręcz wysnuć wniosek że szczepionki nawet pomagają zachorować bo stosunek zachorowań zaszczepionych do niezaszczepionych jest wyższy niż sam stosunek zaszczepionych do niezaszczepionych !

    ALE !
    Statystyka zgonów w tym samym czasie i w tym samym przedziale wiekowym wygląda tak: w pełni zaszczepieni 15, niezaszczepieni 89 , tak więc uczciwie trzeba powiedzieć że jest druzgocąca dla niezaszczepionych.

    I na koniec taka ciekawostka, ilośc powyższych zgonów w podziale na płeć;
    mężczyżni 73, kobiety 30, 1 brak danych o płci
    Więc mężczyźni umierają w tym przedziale wiekowym 25 - 49 ponad 2 razy częściej... więc kobiety mają lepiej ... czy feministki będą walczyć o równość w tej statystyce ?
    Podziękowali 1Gosia5
  • Teściowie przyjęli trzecią dawkę ( nie wiem po co teraz to bez sensu) mają skoki ciśnienia ból głowy czują się źle.
  • Prayboy powiedział(a):
    Teściowie przyjęli trzecią dawkę ( nie wiem po co teraz to bez sensu) mają skoki ciśnienia ból głowy czują się źle.
    Dlaczego uważasz że teraz to bez sensu?
  • z obserwacji naszych wielu znajomych, którzy chorowali na covid w wariancie delta mężczyźni przechodzili znacznie gorzej niż kobiety, w zasadzie nie znam kobiety która by mi powiedziała że przeszła bardzo ciężko, za to ich mężowie byli bardzo chorzy - u większości trzeba było włączyć antybiotyk bo były powikłania. To samo u mojego męża. 
  • Jeszcze dodam w temacie czy szczepić dzieci:

    W ciągu całego stycznia'2022 było 127436 zachorowań NIESZCZEPIONYCH dzieci - czyli wszystkich w przedziale 0 - 17 lat. A zgonów były 4 i to wyłącznie poniżej 5 roku życia więc i tak nie można było ich zaszczepić, jedna dziewczynka poniżej roku, dwie 1-latki i jeden 2-latek. 
    Podziękowali 2Gosia5 Aneta
  • @Hamal Jeszcze przydałaby się informacja o ilości zaszczepionych w tym przedziale. Bo jak jest dużo więcej zaszczepionych niż niezaszczepionych, to łatwiej o ich przewagę liczebną wśród chorych.  
  • Beta powiedział(a):
    @Hamal Jeszcze przydałaby się informacja o ilości zaszczepionych w tym przedziale. Bo jak jest dużo więcej zaszczepionych niż niezaszczepionych, to łatwiej o ich przewagę liczebną wśród chorych.  
    Tego nie podają, natomiast ilość zachorowań w styczniu wśród zaszczepionych w wieku 0 - 17 lat było 66928, bez zgonów.
  • I taka ciekawostka z życia: znajomy wybrał się na ferie do Włoch na narty z biurem podróży. I zwierzył się pracownikowi biura, że co będzie jak mu przed wyjazdem test wyjdzie dodatni to straci pieniądze. A tamten wziął go na strone i powiedział żeby sobie przed właściwym testem zrobił najpierw po cichu test kupny w aptece, i jeśli mu wyjdzie pozytywny to niech do niego zadzwoni, bo oni mają "wtyki" w laboratoriach i mogą to "załatwić". Ciekawe ... 
  • @Hamal, pewnie nie chcą tracić klientów...
  • Hamal powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    @Hamal Jeszcze przydałaby się informacja o ilości zaszczepionych w tym przedziale. Bo jak jest dużo więcej zaszczepionych niż niezaszczepionych, to łatwiej o ich przewagę liczebną wśród chorych.  
    Tego nie podają, natomiast ilość zachorowań w styczniu wśród zaszczepionych w wieku 0 - 17 lat było 66928, bez zgonów.
    Ale bez tego to te dane są mało przydatne, a już na pewno nie świadczą o tym, że szczepienie sprzyja zachorowaniu. Analogicznie- Jak będziesz miał 99 zaszczepionych i 1 niezaszczepionego i zachoruje 5 zaszczepionych a ten 1 nie, to czy uznasz, że szczepienie słabo działa na zachorowania tudzież, że chorują tylko zaszczepieni? Obie populacje powinny być zbliżone liczebnie, by jakiekolwiek ich porównania miały sens. Nadreprezentacja którejkolwiek grupy zaburza interpretację.

    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.