Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szczepmy się.

12930313335

Komentarz

  • Pioszo54 powiedział(a):
    prawda, ale b. wąska
    nie dająca odpowiedzi na podstawowe pytanie
    szczepić się czy nie?

    Jak ludzie, których znasz, którzy wiesz że mają podobne do Ciebie zdrowie przechodzą ciężko/ lekko, gdy widzisz na ich przykładzie co się dzieje w opiece zdrowotnej, to myślę, że więcej daje niż statystyki.
  • zbyszek powiedział(a):
    Zasłyszane w pociągu.

    Mężczyzna: Tego Niedzielskiego to już zdjęli?
    Kobieta: Jak mieli go zdjąć, jak jeszcze go nie powiesili.

    Wszyscy parsknęli śmiechem.

    Głupie
    Podziękowali 2Joannna Berenika
  • Beta powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    prawda, ale b. wąska
    nie dająca odpowiedzi na podstawowe pytanie
    szczepić się czy nie?

    Jak ludzie, których znasz, którzy wiesz że mają podobne do Ciebie zdrowie przechodzą ciężko/ lekko, gdy widzisz na ich przykładzie co się dzieje w opiece zdrowotnej, to myślę, że więcej daje niż statystyki.
    bardziej do człowieka przemawia, to na pewno,
    ale czy to rozsądne, to mam wątpliwości
    Podziękowali 2Berenika Aga85
  •  Dr Bodnar mówi, że amantadyna szczególnie działa na początku infekcji, a badania w szpitalu, to nie są pacjenci w początkowym stadium infekcji, tylko po kilku dniach izolacji
    Czyli te badania nie pokazują czy działa, czy nie. 
    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano luty 2022
    Właśnie. Dawkę zerową, uderzeniową należy wziąć jak najszybciej po wystąpieniu objawów. Szybki czas reakcji jest decydujący.
    W kolejnych dniach objawów też warto brać, ale jak się weźmie od razu to jest szansa, że calkiem lub prawie całkiem się zdławi wirusa.
  • OlaN. powiedział(a):
     Dr Bodnar mówi, że amantadyna szczególnie działa na początku infekcji, a badania w szpitalu, to nie są pacjenci w początkowym stadium infekcji, tylko po kilku dniach izolacji
    Czyli te badania nie pokazują czy działa, czy nie. 
    dr Bodnar nie prowadził badań, jego obserwacje są trochę, jak nasze wieści o znajomych i znajomych znajomych,

    a badanie pokazało to co pokazało, jest opis
    Podziękowali 2Berenika Aga85
  • Pioszo54 powiedział(a):

    "Badanie, jak zaznaczył, było prowadzone w populacji pacjentów ze szpitalnym covidem – "we wczesnej fazie pacjentów z umiarkowanym bądź ciężkim covidem, czyli u tych, którzy są na początku choroby, ale trafili do szpitala, bo zaczyna się zapalenie płuc, pojawia się desaturacja, niedotlenienie we krwi"."

    Przecież wiadomo, że na zapalenie płuc amantadyna nie działa. Badania ewidentnie robione pod wynik.



    "siarczan amantadyny skutecznie hamuje replikację wirusów poprzez wpływanie na ich materiał genetyczny"

    czyli jak już jest zapalenie płuc, to można sobie tę amantadynę do szafki schować.


    Podziękowali 1Joannna
  • Jasne. Czyli to koincydencja lub dowód anegdotyczny, że mój wpółżywy mąż wziął lekarstwo i objawy jak ręką odjął.
    Bez przesady napiszę, że jest to lek ratujący życie.
    Chłop nie zasilił statystyk ofiar lub innych oiomów.

    Apropos statystyk, ile oni tam przebadali... 150 osób? Serio?
    To już wśród nas znajdzie się więcej wyleczonych amantadyną (+ członkowie rodzin).
    No postarali się. Tysiące osób rzekomo codziennie "zakażonych", a oni robią badania na 150...

    To co politycy, wyprawiają z nami, woła o pomstę do nieba!
  • To nie jest lek nowy, wyjęty z kapelusza. Jest dopuszczony na choroby wirusowe (grypa), więc są podstawy do stosowania. 
    Podziękowali 1Joannna
  • O, jeszcze apdejt!
    Dziś MZ publikowało dane o zakażeniach i zgonach.

    Wynika z nich że rośnie udział zaszczepionych w zakażeniach i zgonach.
    Na ten tydzień to jest odpowiednio:
    - 61% zakażonych to zaszczepieni
    - 37% zgonów to zaszczepieni

    W zeszłym tygodniu to było odpowiednio 60 i 31%, 2 tyg temu: 58 i 28%.
    Wszystko można wyczytać z tabelek.


    Podziękowali 2Gosia5 Joannna
  • edytowano luty 2022
    Mam w domu spis leków z 2006 roku. Pod Viregyt-K (amantadyna) jest: patrz Amantix. Amantix: "Jest to lek przeciwwirusowy, stosowany głównie w zapobieganiu grypie (w czasie epidemii, u ludzi starszych); skuteczny jest również w leczeniu, jeżeli zostanie ono rozpoczęte w ciągu pierwszych 48 h po zakażeniu."
    Dalej: " Rzadko występują objawy, które są niebezpieczne i które wymagają natychmiastowej interwencji lekarza."

    e: podkreślenie
    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano luty 2022
    .
  • Ile kosztuje w PL amantadyna?
    zerknelam na cenę kupionego w Eg i na opakowaniu cena 40,5 Le (10 zł /30tabletek) bez recepty oczywiście 
  • 20 zł./ 50 tabl.
    Bez recepty nie dostaniesz.
    Ja tak płaciłam 
  • ja płaciłam z 60 zł za 50 tabletek, 8 grudnia 2021

    mi też pomogła (wzięłam od razu)
    mężowi też, ale on wziął trochę późno, bo w 3 dobie i u niego jednak rozwinęły się powiklania

  • edytowano luty 2022
    Mój kowid trwał 12 godzin bo wzięłam amantadyne natychmiast. Mąż wziął po dobie od pierwszych objawów i przebieg miał cięższy, konieczny był antybiotyk.
  • OlaN. powiedział(a):
     Dr Bodnar mówi, że amantadyna szczególnie działa na początku infekcji, a badania w szpitalu, to nie są pacjenci w początkowym stadium infekcji, tylko po kilku dniach izolacji
    Czyli te badania nie pokazują czy działa, czy nie. 
    Prawdę mówiąc, to nie wierzę w te badania, albo krzywo nawijają, że dawano pacjentom placebo. Do szpitala pacjenci trafiają w takim stanie, że nie można sobie pozwolić na tak ogromne ryzyko.
    Prędzej bym uwierzyła, że podali Amantadynę pacjentom, którzy o to zabiegali i efekt kuracji okazał się mierny.
  • Badania kliniczne właśnie na tym polegają, że podejmuje się jakieś tam ryzyko. Dlatego wymagana jest świadoma zgoda pacjenta na udział w programie. 
    Podziękowali 1Berenika
  • I niesprawdzone leki podaje się ciężko chorym, a nie zdrowym.
  • A niesprawdzone szczepionki chce się podawać wszystkimi
    Podziękowali 2In Spe Gosia5
  • A  amantadyna należy podawać na początku infekcji, aby ją przerwać, a nie jak już są powikłania. Dlatego też źle były prowadzone badania. 
    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano luty 2022
    Dr Bodnar mówił o sobie, ze brał amantadynę na różnych etapach swojej choroby i zawsze mu pomagała:


    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano luty 2022

    takie wpisy z internetu

    PawelA
    3,2713,118
    Senescalus

    11:25 AM - dzisiaj#5828

    Jacenty pisze: 10:13 PM - 1 day ago
    Przemko pisze: 3:43 PM - 1 day ago
    trep pisze: 3:37 PM - 1 day ago
    Przecież Przemko pisał o tym ze 100 razy. Podkreślał, że to jest groźne, gdyż wprowadza pacjenta w błąd co do jego prawdziwego stanu i może opóźnić udanie się do lekarza a tym samym zwiększa rydzyko powikłań/śmierci.W ogóle zobacz - xpost komentuje kliniczne info że amantadyna nie działa tekstem, że działa, bo poprawia humor i ludzie zdrowieją.  A w ogóle to pierwsze badania, poczekajmy na inne (w domyśle te właściwe). Mówiłem że nikt nie uwierzy w wyniki badań.A czy dwa lata korowodów potrzebnych dla przeprowadzenia, w sumie chyba dość prostego, badania nie miało wpływu na jego odbiór?
    Z oczekiwań na wynik drugiego badania też bym nie pokpiwał, bo:

    (...)
    Click to expand...Problem polega na tym, że te badania były prowadzone naprawdę szybko - jak na standardy badań medycznych. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dotyczyły osób cierpiących na poważną i bardzo "medialną" chorobę. W standardowych badaniach klinicznych samo kompletowanie grupy badawczej potrafi trwać ponad rok.
    Uprzedzając: w przypadku szczepionek było to dużo prostsze z następujących powodów:
    1) ochotników rekrutowano wśród osób zdrowych, co po pierwsze daje większą pulę wyboru po drugie nie nie ma potencjalnych źródeł artefaktów w postaci interakcji z innymi lekami. Nie trzeba tez opracowywać  procedur odkodowywania grup w przypadku pogarszania się stanu chorego, co jest szczególnie ważne w sytuacji gdy pacjent bierze placebo.
    2) Dużo prostsze "wskaźniki efektu" - przy szczepionkach były jakościowe: po ekspozycji pojawi się materiał genetyczny wirusa w śluzówce badanych lub nie. 
    3) Do badan rekrutowano w całej Europie oraz Stanach - znowu kwestia większej puli.


     
    trep likes this post

    11:29 AM - dzisiaj#5829

    Baltazar pisze: 11:20 PM - 1 day ago
    Przemko pisze: 10:25 PM - 1 day ago
    Idealne wytłumaczenie - zachorowałeś mimo brania amantadyny? Za późno wziąłeś. No i to zwalanie winy za branie a. na władze - idealne. Szczepionek nie można podawać bo są niesprawdzone i badane na łapu capu ale a. musi być badana na łapu capu bo ludzie będą brać nieprzebadany lek. A gdy pojawiło się badanie to oczywiście jest podważane, logiczne.Przepraszam Przemko, ale odwracasz kota ogonem. Bodnar leczył wczesne stadium (dzięki temu podobno miał lekkie przypadki), ministerstwo podało wyniki dla ciężkich przypadków leczonych w szpitalach. Nikt, powtarzam NIKT nie twierdził (z wyjątkiem Ciebie), że anantadyna zapobiega zarażeniu.

    Natomiast generalna uwaga jest taka, że największą szkodą (co powtarzam od dawna) jest manipulowanie przy wynikach "badań", przez co stały się one (także dla publiki szeroko rozumianej) zupełnie niewiarygodne. Poczytajcie wypowiedzi pod artykułem.
    Click to expand...Bodnara złapano na orydynarnym kłamstwie - mówił o ponad 3000 pacjentów, których miał leczyć amantadyną, a wystawił tylko ciut ponad 1000 recept na ten specyfik. Twierdził, że nie miał przypadków śmiertelnych, a było co najmniej kilka. Podobnie kwestia hospitalizacji.
    Sorry ale bardziej wierzę danym z badań w normalnym reżimie niż opowieściom jego i "danym anegdotycznym" z wpisów pod artykułem.

    https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/oczy-ciemno-ci-z-wuhan-t8761-s5820.html#p217416
    Podziękowali 2Berenika OlaW
  • Dr Bodnar poniesie konsekwencje? Placówka, w której leczy, z zarzutem naruszenia praw pacjentów


     Placówka medyczna Optima z Przemyśla przez stosowanie u pacjentów chorych na COVID-19 amantadyny narusza zbiorowe prawo pacjentów do leczenia zgodnie z aktualną wiedzą medyczną - powiedział dzisiaj podczas konferencji prasowej Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta. W placówce Optima leczy m.in. dr Włodzimierz Bodnar, popularyzator terapii amantadyną.

    - Wydałem decyzję, w której uznałem, że placówka medyczna Optima z Przemyśla przez stosowanie u pacjentów chorych na COVID-19 amantadyny narusza zbiorowe prawo pacjentów do leczenia zgodnie z aktualną wiedzą medyczną

     – oświadczył.

    - Na ten moment opieraliśmy się na rzetelnym i szerokim zebranym materiale dowodowym. Dysponujemy m.in. stanowiskiem konsultantów krajowych w zakresie chorób zakaźnych i medycyny rodzinnej, Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji a także Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, jak również otrzymaliśmy informacje z Agencji Badań Medycznych podsumowujące wyniki przedstawionych dziś badań – powiedział rzecznik praw pacjenta.

    Podkreślił, że "amantadyna nie jest zalecana w leczeniu COVID-19 w żadnych rekomendacjach, czy to polskich, europejskich, czy amerykańskich".

    - Nie ma na ten moment żadnych dowodów naukowych, które potwierdzałyby skuteczność i bezpieczeństwo leczenia COVID-19 przy pomocy amantadyny – powiedział Bartłomiej Chmielowiec.

    https://niezalezna.pl/429680-dr-bodnar-poniesie-konsekwencje-placowka-w-ktorej-leczy-z-zarzutem-naruszenia-praw-pacjentow-a328539


  • Klarcia powiedział(a):
    - Nie ma na ten moment żadnych dowodów naukowych, które potwierdzałyby skuteczność i bezpieczeństwo leczenia COVID-19 przy pomocy amantadyny – powiedział Bartłomiej Chmielowiec.
    Nie ma również żadnych dowodów naukowych które potwierdzałyby skuteczność i bezpieczeństwo stosowania szczepionek na Covid-19 wraz z innymi lekami i preparatami medycznymi. No tak to jest z tą chorobą, że jeszcze mało co wiemy. Tylko czy rzeczywiście należy zamykać się na inne możliwości?

    Trzeba powiedzieć oczywiście jasno, amantadyna nie jest lekiem na Covid-19. Ma jednak działanie ograniczające replikację wirus, co pomaga w walce z chorobą w jej początkowej fazie. Mniej wirusa = łagodniejszy przebieg.



    Przypominam też, że Bartłomiej Chmielowiec jest prawnikiem, nie lekarzem i jego wnioski nie mają żadnych podstaw naukowych.
    Podziękowali 4In Spe gahana Elf77 PonuraKura
  • edytowano luty 2022
    Ty @Klarcia zachowujesz się jak pies ogrodnika, nie podejrzewałam cię o to ... :/

    Czyżbyś się martwiła o dr Bodnara?

  • Pokażmy lekarzom, żeby nie leczyli, nie szukali rozwiązań opartych na znanych i od lat stosowanych lekach. Niech wciskają nieprzebadane jeszcze do końca szczepionki, a pacjentów niech diagnozują przez telefon. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.