Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ruchy Maryjne a zainteresowanie szatanem

edytowano październik 2021 w Arkan Noego
Zauważyłam, że osoby należące do grup różancowych, maryjnych często duuuzo czasu poświęcają mowieniu o zagrożeniach duchowych, szatanie. Z jednej strony to rozumiem, bo zagrożenia są wszędzie, ale znowu np ruchy charyzmatyczne, gdzie więcej czasu poświęca się Jezusowi, do tych tematów podchodzą rzadziej. Skąd u osób blisko rozanca i Maryi takie zainteresowanie szatanem?

Temat trochę nieprzypadkowy, bo dzisiaj i jutro halloween, ale i przypadkowy, bo widzę duży strach przed zlym duchem, sama byłam ofiarą tego będąc jeszcze bardzo młoda osoba.
«134

Komentarz

  • Nawet nie chodzi mi o halloween (w sumie mam obojętny do tego stosunek, w kierunku negatywnego, ale nie boje się dyni ;) ), ale o to, że osoby z którymi miałam kontakt, a które były zakochane w Maryi mnostwo czasu poświęcały na udostępnianie treści o zagrożeniach i egzorcyzmach. Czy to nie tworzy atmosfery strachu trochę?
  • Bo halloween to nie są zarty. Szatan nie zna się na żartach. Dlatego trzeba ludzia to by uświadomiać
  • Nie tworzy atmosfery strachu ostrzeganie przed. No jak? 
    Ale zeby oswajać dzieci ze złem śmiercią brzydotą to tworzy atmosferę strachu. Jesli ci haloweny obojętne to czas gdzies się udac po pomoc. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Czy wasze dzieci też chcą bawić się w te halloween? Corka od 2 tygodni przychodzi że szkoły czy z podwórka i płacze że wszystkie jej koleżanki koledzy nawet kuzynowie będę chodzi po domach czy idą na tak impre. Tłumacze còrce co za święto i czemu my jej nie obchodzimy.
    Wczoraj akurat była córką szwagierki i jej też tłumaczulam że nie wolnego tego swieta obchodzić. To jak szwagierka to usłyszą jak się do mnie rzuciła dosłownie zwyswiskami bardzo brzydkim plus oczywsicie na ksiezy że pedofile w sukience nie będę jej bronic halloween. Powiem wam smutno mi. I tak z mojego otoczenie to tylko my nie obchodzimy. Nie mamy dyni itp. 
    Podziękowali 2Klarcia In Spe
  • Nie chcą. Ale my w ED, brak presji.
    W sąsiedztwie moje z kolei trochę liderują (te w wieku zabaw), więc one mówią, w co się bawimy, a w co nie i dlaczego.. Więc akurat u nas w tym temacie luz.
    Podziękowali 1mama_malwina
  • A wracając do tematu:
    Św. Ireneusz Lyonu twierdzi, że grzech aniołów ma ścisły związek ze stworzeniem człowieka. Wzbudziło to w szatanie zazdrość wobec Bożych darów, jakimi miał być obdarzony człowiek (obraz i podobieństwo do Boga). Oto nagle pojawia się inne stworzenie, ukochane przez Boga, obsypane jakby większymi darami. Status człowieka byłby więc wyższy niż status aniołów. (cytat: http://mateusz.pl/pow/040702.htm)
    Maryja jako najdoskonalszy człowiek (ale równocześnie nie Bóg) byłaby więc niejako uosobieniem tego, czego szatan zazdrości człowiekowi. Wiem tez, że Maryja jest w praktykach pobożnych przedstawiana jako ta, która prowadzi ludzi do zwycięstwa nad szatanem (wiem to z modlitw Legionu Maryi) - może stąd czasami takie "sklejenie"?
    Podziękowali 2paulaarose Klarcia
  • Też zauważyłam że wśród osób z ruchów maryjnych jest spore zainteresowanie szatanem
  • Ale Coralgol powiedział(a):
    Też zauważyłam że wśród osób z ruchów maryjnych jest spore zainteresowanie szatanem
    "Zainteresowanie" to mi zgrzyta w kontekście tego, o czym ja pisałam. Ja to widzę tak, że  jeśli Maryja jest niejako "generałem" w walce z szatanem, to żołnierze sporo mówią o wrogu. Jeśli ktoś nie jest świadomy udziału w jakiejkolwiek walce, to o niej w żadnym aspekcie nie wspomina..
    Podziękowali 2ganna4 In Spe
  • Osobiście też wolę podejście Św. Teresy:
    „Niech nic cię nie smuci, niech nic cię nie przeraża, wszystko mija, lecz Bóg jest niezmienny. Cierpliwością osiągniesz wszystko; Temu, kto posiadł Boga, niczego nie braknie. Bóg sam wystarczy. Solo Dios basta!”.
    Któraś z św. Teres (nie mogę znaleźć która) ponoć powiedziała, że spotykając szatana, zamiast krzyczeć "szatan!" należy krzyczeć "Bóg!", a szatan odejdzie. I mnie to przekonuje!
    Podziękowali 1Klarcia
  • Mówi się, że Różaniec jest bardzo silną bronią przeciw szatanowi. Demony nie lubią  Maryi bo ich poniża. Pokonuje ich kobieta. Pewnie dlatego mówi się o walce z demonem znacznie więcej niż gdzie indziej.
  • Byliśmy na balu Świętych w parafii. Było niewiele dzieci, ale dobrze, że ktokolwiek był. Trzeba łapać młodych niech chociaż lizną trochę wiary za młodu. Czym skorupka itd..
    Podziękowali 3Bridget Klarcia babka4
  • Coralgol powiedział(a):
    Też zauważyłam że wśród osób z ruchów maryjnych jest spore zainteresowanie szatanem
    Żartujesz. 
    To szatan boi się Maryi i ruchów Maryjnych.
    Każdy egzorcysta ci to powie. 

  • Moja corka też była na balu wszystkich świętych. jak jechała po nią cała wioska dzieci z rodzicami lub sami łażących po domach po słodycze:( z roku na rok co raz wiecej:( przykro się robi
    Podziękowali 2Bridget zbyszek
  • edytowano październik 2021
    @Kajla udajesz że nie rozumiesz?
    Najpierw helloween potem wywoływanie duchów, tarot i inne takie a na końcu opętanie.
    Odchodzenie od Chrystusa i utrata życia wiecznego.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano październik 2021
    Właśnie hellołiny zniszczyły mi drzwi, a koło posesji przy krawężniku kilka sporych kamieni, przypadek ?
    Nie obchodzimy helloween
    Skąd ta nienawiść?
  • Dla mnie dzieciaki "żebrzace" o cukierki to jeszcze nic złego. Można się przebrać w ulubiona postać z bajki, za kota, kto jak chce. Mnie natomiast odrzucało przebieranie się za zakonnice, zakładanie rozanca, to mnie odrzuciło.


    Natomiast wracając do tematu, bo halloween to kwestia poboczna, odpowiedzi @Ata wyjaśniły mi najwięcej.
  • paulaarose powiedział(a):
    Dla mnie dzieciaki "żebrzace" o cukierki to jeszcze nic złego.
    Poza otyłością, próchnicą i nauką cwaniactwa oraz złośliwości. Święto napędzane przez handel, bo się lepiej wszystko sprzedaje.
  • edytowano listopad 2021
    @Turturek A to już raczej zależy od rodziców jak w domu wytłumaczą dziecku pewne zabawy.

    Dla mnie samo to, że dzieciak się przebierze za kota i poprosi o cukierka, nie jest czymś co miałoby mi przeszkadzać. Jeśli zniszczy mi drzwi to wtedy inaczej bym podeszła. 

     Rodzice są myślę, od tego, aby wyjaśniać, że niekoniecznie każdy żart czy zachowanie nawet w zabawie jest potrzebne czy dobre. 
  • "Na to człowiek wierzący zgodzić się nie może". O. Knabit pisze o Halloween


    "Na pewno w naszej wczesnej młodości bawiliśmy się w duchy, lubiliśmy straszyć innych i słuchać „strasznych opowiadań”. Była to dziecinada, która zwykle nikomu nie przynosiła szkody. Ale z Halloween jest inaczej. Wystarczy poszukać w Internecie, żeby się dowiedzieć, że początki tego obyczaju łącza się z kultem szatana i z rozmaitymi zabobonnymi praktykami. A na to człowiek wierzący zgodzić się nie może"

    https://dorzeczy.pl/opinie/219658/mocny-wpis-o-leona-knabita-o-halloween.html
  • Od siebie dodam, że w "Biblii szatana" jest wyraźnie napisane, że Halloween jest  najważniejszym świętem mocy ciemności. Tego dnia, szatan jest szczególnie wielbiony.
  • Zresztą jeśli chodzi o halloween, to nawet nie o to mi chodziło. Jezus jest silniejszy od złego ducha, on jest pod Jezusem. Mi bardziej chodziło o ogólnie duże zainteresowanie taką duchowością w niektórych kręgach. 
  • Karolinka powiedział(a):
    Właśnie hellołiny zniszczyły mi drzwi, a koło posesji przy krawężniku kilka sporych kamieni, przypadek ?
    Nie obchodzimy helloween
    Skąd ta nienawiść?
    No u nas też niszcza psują. Po 10 razie pukania i krzykòw puściłam psa i juz był spokój. Tak byli przeoranie. Od księdza zakonnicy po jakieś upiory.
    Jestem przerażona że też chodziły dzieci komunijne itp z roku na rok co raz wiecej.
    Ciężko mi còrce wytłumaczyć że to złe jak widzi jak jej koledzy się swietnie bawią.
    Podziękowali 1Karolinka
  • @dziewczynarabina
    popierasz wandalizm ???
    Podziękowali 1In Spe
  • @mama_malwina
    Mamy na Fejsie wystawiają zdjęcia jak to przygotowały dzieci do halołin, prześcigają się w przebraniach, a potem chodzą z nimi

    Generalnie wdziera się to w naszą kulturę pełną gębą :/
  • U nas zabierają całe furtki i rzucają w losowe miejsca, czasami nie znajdziesz. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Karolinka powiedział(a):
    @mama_malwina
    Mamy na Fejsie wystawiają zdjęcia jak to przygotowały dzieci do halołin, prześcigają się w przebraniach, a potem chodzą z nimi

    Generalnie wdziera się to w naszą kulturę pełną gębą :/
    U mnie to samo. Co raz trudniej córce tłumaczyć bo ona chce sie tak bawic świetnie jak jej rówieśnicy;( bo tam krysia Marysia były tak czadersko przebrana. Chodz tyle dobrego ze teściowa tez przeciwna i tez gada córce.
    Wczoraj jedna grupa była z Mamusiami i ja mowia nie dam cukierkowo to sie rzuciły prawie z pazurami. I gadały ze jej dzieci psikusy zrobia. Jak mąż sie Wkurzył to pendem uciekały. Ludzie to juz sa bezdzelne
    Podziękowali 2Karolinka Klarcia
  • @dziewczynarabina ;

    Treat or trick.

    Uważasz, ze niszczenie komuś drzwi to psikus???
    Podziękowali 2malagala Klarcia
  • Ale znacie pojęcie "gotowanie żaby"?

    Małymi kroczkami w zmianach kulturowych można zaprowadzić społeczeństwo wszędzie nawet tam gdzie czeka je zagłada. I to przy pełnym aplauzie zainteresowanych, bo przecież się nic nie dzieje.
    Podziękowali 2mmaj333 Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.