Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ruchy Maryjne a zainteresowanie szatanem

124»

Komentarz

  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Bo wiara, ze ktoś umarł na krzyżu za nasze grzechy, koncept których wcześniej wymyślił jego ojciec i dlatego teraz nie możemy dekorować klatki dynia trzyma sie kupy. 

    regulamin @Maciek_bs
  • kiedyś chyba był punkt o tym, że szanujemy religię katolicką
    ale go nie widzę

    w moim odczuciu lekceważące względem prawd wiary. Możesz napisać to inaczej.

  • Kajla powiedział(a):
    No najpierw będą się przebierać bo halloween a stad już prosta droga do wywolywania duchów i odprawiania satanistycznych rytuałów a nawet opetania

    @Kajla a nie może być tak, że jestem dzieckiem to się przebieram i się bawię, a potem nie kontynuuję, bo na dziecinadę już jestem za stary, a w piekło bawić się nie chcę?

    Uważam, że mało istotne jest czy ktoś jako dziecko się przebiera czy nie, bo i tak jako nastolatek i starszy będzie musiał zdecydować czy impreza ze znajomymi w klimacie satanistycznym mu pasuje czy nie. 
  • Beta powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    @Aniela, Klarcia zacytowała Katechizm Kościoła odnośnie magii, wróżb, czarów. Ty poważnie uważasz, że te cytaty odnoszą się do dzieci, które przebierają się i chodzą za cukierkami? Myślisz, że robią to by mieć kontakt ze zmarłymi, by odkryć przyszłość a może żeby zapewnić sobie jakieś nadnaturalne moce? 
    Mogą być w ten sposób inicjowani do religii szatana.
    Możesz jaśniej? Jaka inicjacja? Załóżmy, że moje dziecko wraz z innymi przebierają się i chodzą po pozostałych sąsiadach. Robią to wyłącznie dla zabawy, sąsiedzi przystają na taką formę zabawy i jest ogólnie fajna sąsiedzka atmosfera. Gdzie tu religia szatana? 
    Czym te dzieci różnią się od dzieci- kolędników? 

    Ja wiem że może być halloween obchodzone upiornie, z odwołaniem do satanizmu. Ale mi chodzi wyłącznie o poziom dziecka, dla którego to okazja do przebrania się (niekoniecznie za straszydło) i zabawy. 
    Religia szatana ma także swoje "święto", symbole i swoje rytuały. Haloween jest takim "świętem" itd. Kolędnicy chodzą, aby kolędować, czyli śpiewać kolędy. Nigdy nie wychodzili z założenia, że zrobią psikusa, jak nie zostaną przyjęci.
  • malagala powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Bo wiara, ze ktoś umarł na krzyżu za nasze grzechy, koncept których wcześniej wymyślił jego ojciec i dlatego teraz nie możemy dekorować klatki dynia trzyma sie kupy. 

    regulamin @Maciek_bs

    Dajcie jej spokój, ona ma tak, jak wszystkie osoby niewierzące, Jestem przekonana, że nie chciała nas urazić - duchowo jest jak psotne dziecko.
    Zaczynam ją lubić, bo widzę w niej ikonę Klarci, gdy ta przyjechała do ośrodka w Carsbergu; duchową bliźniaczkę. Ale stając w prawdzie, muszę przyznać, że ja byłam znacznie bardziej bulwersująca.

    Jedna scenka - jesteśmy na oazowym spotkaniu z Ojcem Franciszkiem. Klarcia usiadła na stole, bo by móc górować nad grupą. Nie pamiętam z jakiego powodu zaczęliśmy o dyskotekach rozmawiać. Klarcia rzuciła pytanie - a Ty, Ojcze co nam o tym powiesz?
    Ksiądz powiedział, że odradza bywanie w tego rodzaju przybytkach, bo to jest wymysł szatana,
    Na co Klarcia roześmiała się i rozbawiona pyta - a poza tym Ojcze wszystko w porządku, zdrowy jesteś, nic Ci nie dolega?

    Ojciec uśmiechnął się i zmienił temat.
    Podziękowali 1Aniela
  • @Klarcia psotnym dzieciom też się stawia granice ;) 
    Podziękowali 1Klarcia
  • @malagala Ja w sumie poza niektórymi wypowiedziami, nie widzę nic złego w niej. Ot, użytkownik jak reszta. Trochę forum pobudza do dyskusji =) 
  • @paularose ale to nie chodzi o to, że ja widzę coś złego. Po prostu pewne zasady obowiązują wszystkich
    Podziękowali 1paulaarose
  • Zuzapola powiedział(a):
    U nas zabierają całe furtki i rzucają w losowe miejsca, czasami nie znajdziesz. 
    A to ciekawe, zaczelam szukać info w necie bo u nas zdejmują na Andrzejki, w niektórych rejonach naszego kraju zdejmują na Wigilię, Sylwestra, a w innych na noc Wielki Czwartek/ Wielki Piatek, na Wigilię Wszystkich Świętych nie znalazłam 
  • Może te osoby, które uważają, że chodzenie w Halloween dzieci z domu do domu po cukierki jest niczym złym , zorganizowałaby taką tradycję w inny dzień roku ?????  Np związanym z dniem  czekolady lub innym świętem np amerykańskim dniem dziękczynienia ( bo to tez wielkie święto  z Ameryki  ) 
    Wtedy kontrowersje związane z okultyzmem i satanizmem byłyby rozwiązane a wasze dzieci mogłyby , za waszym pozwoleniem , chodzić po domach po cukierki .

    i dodam, że halloween w stanach ma inny zupełnie rozdźwięk niż w krajach takich jak nasz , który ma silną w tym czasie tradycję związaną z kościołem katolickim - czczenie świętych i wspominanie naszych zmarłych . 
    Po prostu wprowadzenie obcej tradycji halloween akurat podczas dużego święta ( gdzie mamy nawet wolne od pracy ) a tak nie jest w stanach i gdzie jest to dla nas święto o charakterze zadumy i o charakterze święta rodzinnego gdzie spotykamy się na cmentarzach czy w domach rodzinnych , nijak nie pasuje i rodzi tylko antagonizmy większe . 

    Żeby była tolerancja wzajemna - czemu osoby popularyzujące halloween w Polsce nie pomyślały o stronie, której narzuca się święto o zabarwieniu antychrześcijańskim ale w święto chrześcijańskie .
    No chyba wiemy dlaczego..... 

    Podziękowali 1ganna4
  • Ale to Kościół z jakiegoś powodu ustanowił dzień wspominania zmarłych na czas, gdy poganie skupiali się na zmarłych. Czemu więc teraz zachowywać się jakby to chrześcijanom ktoś wciskał się ze swoim i przeszkadzał w zadumie? 
  • Dlaczego nie czcimy świętych w okolicy Zmartwychwstania? Dla mnie listopadowa data nijak pasuje. Zimno, ponuro, smutno. I to jest czas, by się radować, że jest Niebo? 
  • Jakoś tak nam wypada, z Niepodległości też się teraz będziemy cieszyć, świętować. Może dobrze, że jest okazja się z czegoś ucieszyć, a nie tylko się dołować z pogody.
  • Ale Świeto Niepodległości w takim terminie jednak z czegoś wynika i trudno, akurat mamy świętowanie w listopadzie.
    A Wszystkich Świętych w takim momencie roku liturgicznego? Dla mnie pozostaje tylko argument, że chodziło o danie ludziom święta chrześcijańskiego pasującego do tego co świętowali przed Jezusem.
  • Wcześniej święto wszystkich świętych było sprawowane 13 maja . Ta data tez  kojarzyła się z przemianowaniem Panteonu na świątynie chrześcijańską oraz obchodzono   w tym czasie Lemuria poświęcone duchom złowrogim – tego dnia należało je przebłagać.

    Więc wcześniejsza data tego święta  tez jest  związana z tradycją pogańską .

    Ja uważam,  że święto zmarłych w listopadadzie gdzie natura pokazuje nam przemijanie i wymieranie roślinności i szykowanie się do zimy jest dobrym czasem na świętowanie tego rodzaju święta . 
    Jest to tez dobry czas w związku ze zbliżającym się adwentem. 
    Podziękowali 1Agmar
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.