Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Misja TVP, gdzie jest?

Z braku laku włączyłam sobie powtórkę "sylwestta marzeń" i byłam w szoku, ze telewizja konserwatywnej partii, nie ma problemu z promowaniem disco polo czy zachwycaniem się Jasonem Derulo, którego
tekst jednej piosenki, aż mnie zażenował ("talk dirty"). Trochę to hipokryzja. 

Kurski i spółka chyba naprawdę mają widzów za idiotów. 
«13

Komentarz

  • I osobiście z tego powodu, uważam, ze najlepiej byłoby zostawić tylko parę kanałów TVP, TVP Kultura, sport czy lokalne tvp3 itd. I tak duzo pieniędzy już idzie na promocję disco polo i rosyjskie seriale. Albo całkiem sprywatyzować ten twór i niech sam na siebie zarabia. 
  • @M_Monia Według mnie to niski poziom, prosta muzyka, bez jakiegoś przesłania. 
  • M_Monia powiedział(a):
    To było obrzydliwe. Do Derulo wielu polskich opozycjonistów pisało zeby nie wystąpił w rządowej telewizji bo, LGBT+, prawa kobiet, sprawa przy granicy, brak tolerancji itd itp.

    To dla mnie było dno, ze występ na Sylwestra był mieszany do polityki.

     I wiesz co. Cieszę się ze Derulo mimo to wystąpił po tych nachalnych listach. Znaczy ze jest ponad to. Ponad naszymi wojenkami. 
    Tak, żadna kasa nie śmierdzi, zwłaszcza w czasach covid, gdy trudniej koncertować.
  • @M_Monia Sylwester sylwestrem, ale któregoś razu TVP pokazało benefis Bayer Full. Dla mnie to już przesada, disco polo może jest dobre na weselu, ale nie w publicznej telewizji... 
  • Tu nawet nie chodzi o disco polo, ale o to na co idą publiczne pieniądze. Parę dni temu, podobno przez 18 lat mówiono o tym całym sylwestrze w głównym wydaniu wiadomosci. Jakby nic w Polsce i na swiecie się nie działo. 
  • Mnie tam disco polo nie przeszkadza, jak i inne gatunki muzyki.
    Nie chce, nie słucham. 
    Ale promowanie imprezy w głównych wydaniach wiadomosci przez bardzo duza część czasu to raczej nie wkomponowuje się w misję tv publicznej, za 2 duze bańki. 
  • 18 minut*

    Nadal uważam, ze to przesada aby  przez tyle czasu reklamować imprezę. 
  • edytowano styczeń 2022
    paulaarose powiedział(a):
    18 minut*

    Nadal uważam, ze to przesada aby  przez tyle czasu reklamować imprezę. 
    Ja zwróciłam uwagę na coś innego
    Pod patronatem tv rzadowej a pokazanie, ze ma się w doopie wytyczne rządu w kwestii obostrzeń pandemicznych.
    To jest cyrk. Bez kółek, bo w tym syfie i bałaganie ktos te kolka podpierniczyl
  • edytowano styczeń 2022
    paulaarose powiedział(a):
    @M_Monia Według mnie to niski poziom, prosta muzyka, bez jakiegoś przesłania. 
    A tak z ciekawości to ten wyższy poziom to kto reprezentuje? 
    A zapomniałam jeszcze musi być nie komercyjne i że y bawił się przy tym pełny przekrój spoleczenstwa
  • kociara powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    18 minut*

    Nadal uważam, ze to przesada aby  przez tyle czasu reklamować imprezę. 
    Ja zwróciłam uwagę na coś innego
    Pod patronatem tv rzadowej a pokazanie, ze ma się w doopie wytyczne rządu w kwestii obostrzeń pandemicznych.
    To jest cyrk. Bez kółek, bo w tym syfie i bałaganie ktos te kolka podpierniczyl
    Sama ,,żona'' prezesa bez maski przez cały Sylwester. Ale kto bogatemu zabroni.
  • Mnie się wydaje, że tvp ma swoich odbiorców za debili, mase ktora chce tylko "igrzysk i chleba".  Rozrywki na najniższym poziomie i interpretacji świata...
    Podziękowali 2beatak Stokrotka
  • Aga85 powiedział(a):
    ...ktora chce tylko "igrzysk i chleba".  Rozrywki na najniższym poziomie i interpretacji świata...

    Większość ludzi tego chce. Taka jest prawda i nikt nic na to nie poradzi. To jednostki bywały mecenasami kultury dzięki której rozkwitała. Kultura publiczna zawsze będzie w końcu sięgać dna.
    Podziękowali 1Klarcia
  • paulaarose powiedział(a):
    @M_Monia Według mnie to niski poziom, prosta muzyka, bez jakiegoś przesłania. 
    Dla ambitnych był Koncert Noworoczny w Wiedniu, wystawiony w Filharmonii Wiedeńskiej. W Polsce wydarzenie to nie cieszyło się zbytnim uznaniem.

    Znacznie liczebniejszy jest plebs i też coś mu się należy.
    Na "Sylwestra Marzeń" przybyło znacznie więcej osób, aniżeli na polsatowskiego "Sylwestra Szczęścia".
    Program emitowany przez TVP miał znacznie więcej widzów, aniżeli konkurencja.
    Telewizja Polska ponownie pobiła rekord oglądalności i udowodniła, że nie ma sobie równych. Sylwester Marzeń oglądało średnio 6,1 mln osób, a podczas koncertów Zenka Martyniuka, Maryli Rodowicz i Sary James aż 8,14 mln. Sylwestrowa Moc Przebojów na Polsacie zgromadziła 3,29 mln telewidzów.
    Ten program omówię pokrótce, przedstawiając konkurencję Maryli i Zenka.
    Gdy to widzę - nie wiem, śmiać się czy płakać.

    Niewątpliwie głębokie przesłanie szło ze Stadionu Śląskiego - szczególnie w wykonaniu:

    1. Cleo & Danzel - Cold Heart

    2. Doda - Fake Love

    3. Beata Kozidrak, Bajm

    4. Michał Wiśniewski - A wszystko to...  

    5. Apogeum tej plebejskiej rozrywki, był niezwykle popularny, będący na topie Michał Szpak, który "zabłysnął" pozując na Violettę Villas.


    Chyba jestem już faktycznie stara, bo na tle wyżej pokazanych, Marylę i Zenka odbieram jako przedstawicieli muzyki popularnej znacznie wyższej jakości.




  • edytowano styczeń 2022
    Turturek powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    ...ktora chce tylko "igrzysk i chleba".  Rozrywki na najniższym poziomie i interpretacji świata...

    Większość ludzi tego chce. Taka jest prawda i nikt nic na to nie poradzi. To jednostki bywały mecenasami kultury dzięki której rozkwitała. Kultura publiczna zawsze będzie w końcu sięgać dna.
    taka jest prawda w kapitalizmie, to jest efekt uzależnienia przekazu od reklam;

    za Gomółki, telewizja, pod względem kulturalnym, to było mistrzostwo świata, chyba nawet ówczesne BBC nie było lepsze
  • kociara powiedział(a):
    Mnie tam disco polo nie przeszkadza, jak i inne gatunki muzyki.
    Nie chce, nie słucham. 
    Ale promowanie imprezy w głównych wydaniach wiadomosci przez bardzo duza część czasu to raczej nie wkomponowuje się w misję tv publicznej, za 2 duze bańki. 
    najważniejszym zadaniem tv publicznej, jest zapewnienie pluralizmu przekazu medialnego
    I to TVP wykonuje
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Klarcia Nigdzie nie mówiłam, ze konkurencja była lepsza, ale oni robią to za prywatne pieniądze. 
    Podziękowali 2kociara beatak
  • Jakby TVP zrobiła zrobila sylwestra z jedynka w Pcimiu czy innej Włoszczowej to nie byłoby tyle publiki. 
    Ot, zrobili w Zakopcu, który zawsze!!!!!! był pod korek wypełniony w święta czy sylwestra. 
    Wiec to nie tak, ze ludzie tłumnie poszli. 
    Ludzie już tam byli o ktoś pośród nich rozstawial scenę. 
    Podziękowali 2Aga85 kociara
  • O. Nie wiedzialam, ze pluralizm to zapewnienie Zenka i Maryli 
  • @Pioszo54, czy Ty w ostatnim czasie oglądałeś wiadomości? Tam nie ma żadnego pluralizmu, jest prymitywna propaganda. 
    Podziękowali 1beatak
  • Klarcia
    Masz braki-polsat tez jest pisowski, niestety wielu widzów o tym nie wie i mysli, ze jest tak samo niezalezny od rządu jak np tvn
  • Klarcia
    Masz braki-polsat tez jest pisowski, niestety wielu widzów o tym nie wie i mysli, ze jest tak samo niezalezny od rządu jak np tvn
  • edytowano styczeń 2022
    Aga85 powiedział(a):
    @Pioszo54, czy Ty w ostatnim czasie oglądałeś wiadomości? Tam nie ma żadnego pluralizmu, jest prymitywna propaganda. 
    i właśnie dzięki temu jest pluralizm (w ogóle mediów)
  • kociara powiedział(a):
    O. Nie wiedzialam, ze pluralizm to zapewnienie Zenka i Maryli 
    to akurat, to dostosowanie się do ogólnego poziomu mediów
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    @Pioszo54, czy Ty w ostatnim czasie oglądałeś wiadomości? Tam nie ma żadnego pluralizmu, jest prymitywna propaganda. 
    i właśnie dzięki temu jest pluralizm (w ogóle mediów)
    Od kiedy propaganda ma coś wspólnego z pluralizmem  :o??
    Manipulacja społeczeństwem i to tymi grupami, najmniej wykształconymi, biedniejszymi, za to najbardziej podatnymi na wpływy. To jest słabe
    Podziękowali 1beatak
  • Pioszo54 powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    O. Nie wiedzialam, ze pluralizm to zapewnienie Zenka i Maryli 
    to akurat, to dostosowanie się do ogólnego poziomu mediów
    wielka szkoda, że publiczna zamiast w górę, równa w dół. Ze wszystkim, ich propaganda jest tak prymitywna, że nawet reperezentanci partii rządzącej (ci bardziej inteligentni) są zażenowani.
    Co do Maryli - ona akurat poziom zawyża. 
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    @Pioszo54, czy Ty w ostatnim czasie oglądałeś wiadomości? Tam nie ma żadnego pluralizmu, jest prymitywna propaganda. 
    i właśnie dzięki temu jest pluralizm (w ogóle mediów)
    Pluralizm powinna reprezentować tv publiczna, bo z podatków wszystkich obywateli jest opłacana, również tych, którzy nie głosowali na PIS. Ja od mediów prywatnych nie oczekuję szczególnie wiele.
     To co dzieje się teraz, nie śniło się gebelsowi i urbanowi w najśmielszych marzeniach. W tv pis nie ma absolutnie żadnego pluralizmu. Jest nachalna , prymitywna propaganda, a ,,dziennikarze'' to funckjonariusze rządzącej partii. Są bardziej pisowscy niż PIS.
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano styczeń 2022
    Aga85 powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    @Pioszo54, czy Ty w ostatnim czasie oglądałeś wiadomości? Tam nie ma żadnego pluralizmu, jest prymitywna propaganda. 
    i właśnie dzięki temu jest pluralizm (w ogóle mediów)
    Od kiedy propaganda ma coś wspólnego z pluralizmem  :o??
    Manipulacja społeczeństwem i to tymi grupami, najmniej wykształconymi, biedniejszymi, za to najbardziej podatnymi na wpływy. To jest słabe
    propaganda (anty pisowska) w TVN + propaganda (anty PO) w TVP

    dają pluralizm
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    @Pioszo54, czy Ty w ostatnim czasie oglądałeś wiadomości? Tam nie ma żadnego pluralizmu, jest prymitywna propaganda. 
    i właśnie dzięki temu jest pluralizm (w ogóle mediów)
    Od kiedy propaganda ma coś wspólnego z pluralizmem  :o??
    Manipulacja społeczeństwem i to tymi grupami, najmniej wykształconymi, biedniejszymi, za to najbardziej podatnymi na wpływy. To jest słabe
    propaganda w TVN + propaganda w TVP

    dają pluralizm
    Dalej nie rozumiesz. Publiczna jest utrzymywana z publicznych pieniędzy, TVN - z prywatnych. Widzisz różnicę>?
  • edytowano styczeń 2022
    nie rozumiem Twojego nierozumienia

    TVP, przez nastawienie propisowskie, zapewnia szczątkowy (bo nie uwzględnia się portali internetowych) pluralizm mediów w Polsce
  • @Pioszo54
    Ale ogarniasz, ze tvn jest telewizją prywatną, ani grosza z budżetu nie dostaje? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.