Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nie doceniłem nienawiści do PIS-u.

135

Komentarz

  • beatak powiedział(a):

    Nikt nie wymyslil. Sama na to wpadłam.

    właśnie widzicie jak to działa, propaganda wtłoczyła w umysł, a oni mówią że to sami wymyślili. I tylko ciekawe że wielu wyborców PO niezależnie od siebie powtarza tekst o pięknych, mądrych i bogatych. Czasem jeszcze jest tekst że nie ma referendum o podatkach i finansach.
    Podziękowali 1Elf77
  • Hamal powiedział(a):
    beatak powiedział(a):

    Nikt nie wymyslil. Sama na to wpadłam.

    właśnie widzicie jak to działa, propaganda wtłoczyła w umysł, a oni mówią że to sami wymyślili. I tylko ciekawe że wielu wyborców PO niezależnie od siebie powtarza tekst o pięknych, mądrych i bogatych. Czasem jeszcze jest tekst że nie ma referendum o podatkach i finansach.
    Propaganda to widzę że na ciebie wyjątkowo działa. Dawno nie widziałam tak odklejonego od rzeczywistości osobnika.
  • @beatak ale obiektywnie tę pytania nie są głupie. Choć przyznaje, że dość nieszczęśliwie sformułowane. 
    Skoro sama piszesz, że Tusk stracił stołek w związku z reforma, to znaczy że kwestia bardzo istotna. 
    A napływ emigrantów? Naprawdę uważasz, że nas nie dotyczy? Że kwestia "solidarności" z krajami UE  to tylko wymysł?
  • beatak powiedział(a):
    Elf77 powiedział(a):


    Btw. ciekawe kto wymyślił tekst o pięknych, madrych i bogatych
    Nikt nie wymyslil. Sama na to wpadłam.

    SAMA NA TO WPADŁAŚ ?!

    Wpiszcie ten tekst o mądrych i bogatych w google i od razu zobaczycie jak @beatak została zmanipulowana i jeszcze twierdzi że sama to wymyśliła, poniżej wklejam tylko kilka pierwszych cytatów wraz ze źródłami:

    ====

    Zastrzeżenia wobec referendum połączonego z głosowaniem w wyborach parlamentarnych zgłosił m.in. Wojciech Hermeliński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku i były przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. W jego opinii Prawo i Sprawiedliwość "chce z referendum zrobić rodzaj plebiscytu na zasadzie, czy wolisz być pięknym i bogatym niż biednym i brzydkim". - Tak się nie przeprowadza referendum. W referendum się podaje pewne problemy, a nie na zasadzie, czy jesteś za polityką taką czy owaką, że jesteś za polityką rządu przyjmowania migrantów, czy nie jesteś za taką polityką - stwierdził.

    https://tvn24.pl/polska/referendum-2023-pytania-ktore-maja-byc-zadane-15-pazdziernika-7291232

    ======

    Drugie pytanie referendalne jest równie "urocze" jak to pierwsze - pisze Piotr Kuczyński, główny analityk domu inwestycyjnego Xelion Tym razem jest z cyklu: "czy chcesz być młody, piękny i bogaty", bo jak inaczej oceniać pytanie: "Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego, wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?"

    https://www.money.pl/emerytury/nie-ma-zadnego-sensu-po-co-pis-pyta-o-wiek-emerytalny-w-referendum-opinia-6929731999890208a.html

    =======
    Maecin Cieślik w artykule Rzeczpospolitej:
    Problem jest, jak sądzę, zupełnie inny. To są pytania z cyklu: „czy chcesz być piękny, młody i bogaty”.

    https://www.rp.pl/publicystyka/art38967711-mariusz-cieslik-referendum-tak-wypaczenia-nie

    =======

    Katarzyna Obara-Kowalska, radna klubu Rafała Dutkiewicza z Platformą uważa, że prezydenckie referendum to przerost formy nad treścią, a pytania nie wnoszą nic nowego do jakości życia mieszkańców Wrocławia. - To są pytania z kategorii czy chcę być pięknym i bogatym

    https://gazetawroclawska.pl/radna-dutkiewicza-referendum-prezydenta-to-przerost-formy-nad-trescia/ar/3930283



    Podziękowali 1Elf77
  • LHamal powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Elf77 powiedział(a):


    Btw. ciekawe kto wymyślił tekst o pięknych, madrych i bogatych
    Nikt nie wymyslil. Sama na to wpadłam.

    SAMA NA TO WPADŁAŚ ?!

    Wpiszcie ten tekst o mądrych i bogatych w google i od razu zobaczycie jak @beatak została zmanipulowana i jeszcze twierdzi że sama to wymyśliła, poniżej wklejam tylko kilka pierwszych cytatów wraz ze źródłami:

    ====

    Zastrzeżenia wobec referendum połączonego z głosowaniem w wyborach parlamentarnych zgłosił m.in. Wojciech Hermeliński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku i były przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. W jego opinii Prawo i Sprawiedliwość "chce z referendum zrobić rodzaj plebiscytu na zasadzie, czy wolisz być pięknym i bogatym niż biednym i brzydkim". - Tak się nie przeprowadza referendum. W referendum się podaje pewne problemy, a nie na zasadzie, czy jesteś za polityką taką czy owaką, że jesteś za polityką rządu przyjmowania migrantów, czy nie jesteś za taką polityką - stwierdził.

    https://tvn24.pl/polska/referendum-2023-pytania-ktore-maja-byc-zadane-15-pazdziernika-7291232

    ======

    Drugie pytanie referendalne jest równie "urocze" jak to pierwsze - pisze Piotr Kuczyński, główny analityk domu inwestycyjnego Xelion Tym razem jest z cyklu: "czy chcesz być młody, piękny i bogaty", bo jak inaczej oceniać pytanie: "Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego, wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?"

    https://www.money.pl/emerytury/nie-ma-zadnego-sensu-po-co-pis-pyta-o-wiek-emerytalny-w-referendum-opinia-6929731999890208a.html

    =======
    Maecin Cieślik w artykule Rzeczpospolitej:
    Problem jest, jak sądzę, zupełnie inny. To są pytania z cyklu: „czy chcesz być piękny, młody i bogaty”.

    https://www.rp.pl/publicystyka/art38967711-mariusz-cieslik-referendum-tak-wypaczenia-nie

    =======

    Katarzyna Obara-Kowalska, radna klubu Rafała Dutkiewicza z Platformą uważa, że prezydenckie referendum to przerost formy nad treścią, a pytania nie wnoszą nic nowego do jakości życia mieszkańców Wrocławia. - To są pytania z kategorii czy chcę być pięknym i bogatym

    https://gazetawroclawska.pl/radna-dutkiewicza-referendum-prezydenta-to-przerost-formy-nad-trescia/ar/3930283



    Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie, że są serio ludzie na tym świecie, którzy nie muszą czytać/ wyszukiwać tego, co Ty, by coś pomyśleć ? Serio , serio. Ludzie są zdolne do samodzielnego myślenia.
  • @Hamal, ale wszyscy ulegamy manipulacji w większym lub mniejszym stopniu! Myślisz, że po co idą bajońskie sumy na wyborcze spoty reklamowe, banery, pikniki. 

  • Aga85 powiedział(a):
    @beatak ale obiektywnie tę pytania nie są głupie. Choć przyznaje, że dość nieszczęśliwie sformułowane. 
    Skoro sama piszesz, że Tusk stracił stołek w związku z reforma, to znaczy że kwestia bardzo istotna. 
    A napływ emigrantów? Naprawdę uważasz, że nas nie dotyczy? Że kwestia "solidarności" z krajami UE  to tylko wymysł?

    Serio uważam, że nas to nie dotyczy. Serio uważam, że fakt , iż wspieramy Ukrainę, skutkuje tym, że nie musimy się obawiać imigrantów.
    Kwestia wieku - moim zdaniem, czysty populizm. Powtarzam; nie znam ANI JEDNEJ OSOBY, która pracowałaby tylko do emerytury. Każdy pracuje dłużej. I to, że Tusk przejechał się na swej decyzji o podwyższeniu wieku, powoduje, że nikt inny nie ośmieli się znów przy tym majstrować. Więc po kija referendum. 
    Nie ufam zresztą władzy, która pyta o to, czy jesteśmy za przyjęciem imigrantów, a sama w niekontrolowany sposób wpuszcza ich za łapówki.
  • edytowano październik 2023
    beatak powiedział(a):

    . Ludzie są zdolne do samodzielnego myślenia.

    I samodzielnie myślałaś nie biorąc udziału w referendum ? hahaha c.b.d.u
  • Hamal powiedział(a):
    beatak powiedział(a):

    . Ludzie są zdolne do samodzielnego myślenia.

    I samodzielnie myślałaś nie biorąc udziału w referendum ? hahaha c.b.d.u
    No widzisz . TAK. Wiem, że trudno w to uwierzyć komuś, kto sam najwidoczniej nie myśli . I musi cytatów szukać , by się podeprzeć w argumentacji.

  • Dalej to jest mało spójne, nie ufasz władzy- rozumiem- zatem strasz się ją zmienić.
    Ale co ma do tego referendum? Skoro i tak się odbyło, pieniądze na nie zostały wydane, to jedyne co zyskasz, to zmarnowanie swojego głosu i swojego prawa do decydowania o przyszłości kraju i podejmowanych decyzjach.
    Podziękowali 1Ka.tka.
  • Aga85 powiedział(a):
    Dalej to jest mało spójne, nie ufasz władzy- rozumiem- zatem strasz się ją zmienić.
    Ale co ma do tego referendum? Skoro i tak się odbyło, pieniądze na nie zostały wydane, to jedyne co zyskasz, to zmarnowanie swojego głosu i swojego prawa do decydowania o przyszłości kraju i podejmowanych decyzjach.


    Ja już chyba powiedziałam wszystko co chciałam w tej sprawie. Rozumiem że moje argumenty Ciebie nie przekonują, ale innych nie mam. Pozdrawiam serdecznie 
  • a jestem przekonana, że jeśli będą naciski z uni, to pewnie nie pozostanie nam nic, jak tylko "być solidarnym"- ugną się na 100%.
     U. E. ma swoje niewątpliwe plusy, ale każdy gra do "swojej bramki" i nie można o tym zapominać...
    Ukrainscy emigranci w Polsce, niewiele zmienią, bo tak naprawdę nikogo to za bardzo nie obchodzi...
    Podziękowali 3Elf77 milka85 Ka.tka.
  • Aga85 powiedział(a):
    a jestem przekonana, że jeśli będą naciski z uni, to pewnie nie pozostanie nam nic, jak tylko "być solidarnym"- ugną się na 100%.
     U. E. ma swoje niewątpliwe plusy, ale każdy gra do "swojej bramki" i nie można o tym zapominać...
    Ukrainscy emigranci w Polsce, niewiele zmienią, bo tak naprawdę nikogo to za bardzo nie obchodzi...
    Ok. Masz prawo tak uważać. Ja mam inne zdanie.
  • Poza brakiem zaufania i nielubieniem Pisu, ja tu nie widzę konkretnych argumentów. Tylko napuszczanie ludzi, bo pis jest be. 
    Serio, myślałam, że jest coś konkretnego, jakaś istotna wskazówka, której byłam ciekawa.
    Pozdrawiam i życzę dobrej nocy :)
  • Aga85 powiedział(a):
    Poza brakiem zaufania i nielubieniem Pisu, ja tu nie widzę konkretnych argumentów. Tylko napuszczanie ludzi, bo pis jest be. 
    Serio, myślałam, że jest coś konkretnego, jakaś istotna wskazówka, której byłam ciekawa.
    Pozdrawiam i życzę dobrej nocy :)
    Ok. Masz prawo myśleć, co chcesz. Ja nikogo nie napuszczalam i nie namawiałam i moja decyzja była głęboko przemyślana. I tylko moja. To, co wymieniłam, to konkretne argumenty, tylko Ciebie nie przekonałam. Bo Ty zagłosowałas i trudno w sumie się teraz wycofać. Sądzę, że cokolwiek bym powiedziała, nie byłoby to ani ciekawe, ani przekonujące dla ludzi, którzy w referendum zagłosowali.
    Zresztą, zgodnie z prośbą, napisałam czemu to zrobiłam. I macie prawo się z tym nie zgadzać. Dobranoc.
  • Beta powiedział(a):
    Skoro nawet referendum przy okazji wyborów nie miało 50% to jest to świetny argument, by w ogóle zaniechać pytania społeczeństwa o cokolwiek, bo przecież społeczeństwo jasno pokazało, że w większości woli oddać decyzyjność politykom. 
    No ale to właśnie był cel by tak zmanipulować ludzi by nie głosowali w referendum bo jakby zagłosowali wszyscy to by wyszło że 90% Polaków jest na nie. Polacy strasznie zmarnowali swoją szansę. Tak się dać zbajerowac. Ciekawe kto się teraz śmieje z tej głupoty 
    Podziękowali 2Elf77 Ka.tka.
  • Tusk już raz podpadł Uni że nie zdołał Polakom wcisnąć imigrantów. To teraz wymyślili to pięknie. Na zasadzie: 
    1. Polacy musicie przyjąć miliony obcych
    2. Kurcze ale Polacy nie chcą ich przyjąć
    3. Polacy nie mówcie co na ten temat sądzicie bo to wstyd, bo to żenujące, bo to popieranie PiSu, bo to zaściankowość, bo to głupota. Jak się wypowiecie w temacie to jesteście głupi
    4. Polacy: nie jesteśmy głupi, będziemy milczeć
    5. Puk puk: proszę to Wasze milion nowych mieszkańców nielegalnych imigrantów
    6. Polacy: ale my ich nie chcemy bo to inna kultura, dzicz, inna religia, gwałciciele, terroryści
    7. Unia i władza: mieliście referendum czemu nic nie mówiliście, teraz już za późno oni już tu są.
    Dobranoc
  • Aga85 powiedział(a):
    @Hamal, ale wszyscy ulegamy manipulacji w większym lub mniejszym stopniu! Myślisz, że po co idą bajońskie sumy na wyborcze spoty reklamowe, banery, pikniki. 


    Tak, dlatego przypadek @beatak jest modelowy jak została wysterowana i co więcej sama uważa że to ona wymyśliła swój pogląd. PO zatrudnia znakomitych socjologów. Kiedyś w pociągu słyszałem rozmowę dwóch kobiet w średnim wieku, jedna mówi: "Jak wracam z pracy włączam sobie moją niebieską telewizję TVN i robię obiad.". 
    I tak to wygląda w domach ludzie zajmują sie różnymi rzeczami, a w tle leci sobie TVN pomimo że sie na oglądaniu nie koncentrują. A potem ci ludzie mają pogląd odpowiednio wtłoczony i jeszcze myślą że sami to wymyślili i nie powiążą tego z uruchomioną w tle telewizją. 
    Właśnie stąd wzięło sie powiedzenie "Wyłącz TV, włącz myślenie"
    Myślę że podobne działanie ma radio które często działa w biurach.

    PiS-owska TVP działa fatalnie pod tym kątem. Zobaczcie z ostatnich kilku dni mamy przerwany mecz w Brukseli z powodu zabicia 2 Szwedów przez typa "allahu akbar, gwałt na Brytyjce pod wieżą Eiffela, nożownika "allahu akbar" w Hiszpanii , takie rzeczy trzeba było pokazywac przed wyborami , codziennie inne wydarzenie, w internecie jest tysiące nagrań z napaści i pobić dokonanych przez imigrantów. PiS-owska propaganda zawiodła.
  • No i co z tego że wiem że jestem sterowany? Wyłączyłem tv, włączyłem myślenie. Teraz myślenia wyłączyć nie mogę  :'(
  • beatak powiedział(a):
     Ludzie są zdolne do samodzielnego myślenia.
    Może i są, ale za każdym razem Twoje wypowiedzi przypominają kalkę z propagandy telewizyjnej. A jak to mówią jeżeli coś wygląda jak koń, wydaje odgłosy jak koń i zachowuje się jak koń, to zapewne jest koniem :)

  • edytowano październik 2023
    Biznes Info powiedział(a):
    No i co z tego że wiem że jestem sterowany? Wyłączyłem tv, włączyłem myślenie. Teraz myślenia wyłączyć nie mogę  :'(
    czyli jak Cypher postać z flmu Matrix,  wolał wrócić do fałszywego powierzchownie ładnego świata niż znać brzydką prawdę ... też byś tak chciał ?
  • Faktycznie, znam takich redpili, którzy mówią mi że jestem blupilem. Czy jestem też zdrajcą? Z chęcią bym gdzieś uciekł, gdzieś gdzie jest sensownie. Ofiarowałem się jednak Bogu, bo faktycznie mam dość tego świata i siebie samego również. Pewnie znalazł bym w sobie dużo z Cyphera. Nawet nie chce myśleć na ten temat
  • @beatak czy uważasz, że kobiety powinny mieć prawo do do legalnej aborcji do 12. tygodnia ciąży? Nie musisz odpowiadać.
  • Kosiniak-Kamysz to teraz taki dobry policjant się zrobił
  • malagala powiedział(a):
    Kosiniak-Kamysz to teraz taki dobry policjant się zrobił
    dlaczego ?
  • edytowano październik 2023
    nie mam wątpliwości, że jego wypowiedzi obliczone są na wykrojenie, ile się da, z tego tortu
    ale deklaruje, nie chce wpisywać aborcji do umowy koalicyjnej. I chce zostawić wszystkie świadczenia. To sporo deklaracji jak na polityka po wyborach ;)
  • malagala powiedział(a):

    deklaruje, nie chce wpisywać aborcji do umowy koalicyjnej.
    gdy rządzili w koalicji z PO , to aborcja, lgbt, światopogląd im nie przeszkadzał. Wnioskuję więc, że przygotowują argument na wypadek gdyby PiS-owi udało się ich przekupić. Wtedy na zarzuty o zdradę PO będą odpowiadać że poszli z PiS-em z powodów narzucania przez PO światopoglądu. Więc wszystko jest jeszcze w grze.
    Podziękowali 1Elf77
  • podobnie to odbieram.
  • deklaracje o pozostawieniu 800+ (!) też
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.